Neviem sa dostať zo stagnácie vlastného života

Príspevok v téme: Neviem sa dostať zo stagnácie vlastného života
Real_ita

Ahojte.

Chcela by som Vás poprosíť o cenné rady do života, ako vôbec začať ,,fungovať" ako komplexná osobnosť so všetkým, čo k tomu patrí, ale vynimajúc partnerský vzťah . .o ten mi teraz až tak nejde. . .

Takže: mám 24 rokov. . tie 4 roky po maturite mám neuveriteľne enormný problém nájsť si prácu . .. vždy je to len niečo ,,dočasné"...Multi Level Marketing,operátorky call centra, obchodný zástupcovia . .. prípadne do obchodu na 3 mesiacie za pokladňu, a ptm dovi dopo . ..

A teda, moje oblasti, v ktorých potrebujem poradiť, že čo by ste robili Vy na mojom mieste! :

Problém 1.strašne neskutočne chcem ísť študovať na VŠ, ale nemožem, pretože mi to mama zakázala, pretože máme dosť veľké finančné problémy. . .otec nás opustil, neplatí ani výživne, nič... matka ho ale nechce dať na súd.. a aj jeho mama sa nám vyhražala .. ak by šiel do basy ..a mám ešte 2 mladších súrodencov . .

problém 2. je teda ten, že: musím si nájsť niečo normálne, stabilné (a žiadna výška), mame je to úplne jedno že čo: pre ňu stačí, ked budem umývať riady, alebo predávať u čínanov(samozrejme, žiadnou prácou neopovrhujem! len sa Vám snažím vysvetliť moje problemy. . . pretože ja chcem od života viac . ..) . . len aby som doniesla domov cca 300 eur, z ktorých cca 150 - 200 budem musieť prispievať na domácnosť.

Problém 3. strašne ma baví umenie, hudba, hra na hudobný nástroj, spev . . .bohužial, neverí mi v tom, zakázala mi hrať/cvičiť na gitare .. čo sa spevu týka : bývam v paneláku a tam sa velmi spievať nedá, a kapelu nemám . . .PS:nie som namyslená, alebo podobne, všade, ked som sa dala otestovať, tak mi potvrdily, že mám vlohy - hudobný sluch, rytmus, a viem intonovať . . .len to teda nerozvíjam, takže su to stále len vlohy - nerozvinuté :( . . ach . .a ja nechcem takto umrieť .. s nevyužitým potenciálom :( . .ak mi rozumiete :( . . ..

Problém 4. nemám kvoli nej - mame, žiadne sebavedomie, som strašne submisívna, hanblivá, nepoznám ani vlastnú hodnotu mám niekedy pocit. . .. neznášam matku občas, pretože všetkých naokolo vychvaluje, len ja a moji súrodenci (ale prevažne vačšinou JA) doma sme najvačší idioti . .. ked vidí niekoho ,,mudreho s VS", tak hned to náležite okomentuje, že aký je šikovný, kolko vie jazykov, že ako sa to mohol tak naučiť ,,mlieť" - ked sa trebárs vyjadruju dáky pravnici v relácií k nejakému problému . .. (a mi, že akí sme hlúpi a nevychovaní a blá blá . . )
Proste, ona je tomto strašne stará škola, že načo výška, načo hento, načo gitara, načo angličtina, a načo si pozeráš cudzie slovíčka . ..

Problém 5. a teda, ja som strašne hĺbavý človek, a hladný, neuveritelne hladný po informáciách, ktoré by som chcela nasávať, a mama je opak.. nechápe ma a som jej ,,divná" . .. a neskutočne túžim po VŠ

Problém 6. je vlastne ten, že ja akosi ani nemám kamaratov .. . mám možno pár známych, a z toho 3 dobrých kamaratov .. .z ktorých ale nikto nejako nemá čas, pretože všetci traja sú na výške . .a strašne by som chcela viesť taký ten študentský život .. . dobrodružstvo, ale aj zbavu, na škole získať kamaratstva, aj sa zabaviť - aj to patrí k tomu -ale pravdaže, v norme :) a to, že ideme všetci za tým istým cieľom - spoločne - titulu, v danom študijnom odbore.. mi príde strašne fascinujúce a úplne úžasné :) . .:( . . . nechcem povedať to slovo, ale tak závidím, ked vidim, kadejake statusy, že sa učia, alebo že už maju po skuške, a banda 15-tich ide osláviť . .. maju v živote ten progres, že robia skušky, maju priatelov, pijú, žiju :D metaforicky myslené pravdaže :) . . .a skrátka krôčik po krôčiku sa blížia k tomu svoju snu/cielu a ešte majú aj podporu doma . .. (jasné že to nie je dokonalé, ja si uvedomujem realitu, ale jednoducho, ked su na VŠ, tak sú tam z toho titulu, že MOŽU...)

A ja ???? Problém 7. = je práve tento moj život = je to neskutočná stagnácia, jediné, na čo vlastne mám podľa matky, a čo ma viac menej čaká, je práca niekde za kasou, u čínana, prípadne ako pomocná sila v kuchyni . . . .a pritom, ja mám tak neskutočnú chuť na rozvoj . . . nejaké medzinárodne vzťahy, alebo cestovný ruch . .. ja neviem, aj herectvo - kedže je to to umenie - ale to sa dá len denne, a to si ja absolutne nemožem dovoliť...takže jedine, ak VOBEC - tak niečo externe..

a posledný, teda problém 8: neviem ako, a z čoho si našetrit . .. . z 300 euro a formou : polka mame. . . nikdy...

SOM NA DNE, NEVIEM CO ROBIT.... ZIJEM PRE INYCH ALE ZA CENU VLASTNEHO STASTIA - PROSIM? PORADTE MI !! ! !! ! ! AKO SA Z TOHTO DOSTAŤ ?????

ĎAKUJEM

Tatko45

Kto naozaj chce niečo dokazat tak sa do toho pustí a nehladá si dovody prečo sa mu to nedá. Aj popri bývaní u matky by si mohla vela dokázať. Aj na brigády chodiť aj študovať. Len prestaň hladať výhovorky a dovody prečo to nejde. Ide to. Dokazali to aj ludia ktorý nemali kde bývať a čo jest.

eddings

30th> ked sa ti nechce ucit, dovod si najdes, nemusis ani na intraku byvat. Zabudol si na fakt, ze na dennom studiu ma narok na stipendia, ze sa moze ucit spolocne s inymi, nie izolovane ako externa studentka, mozu zdielat materialy, poziciavat si veci a tym setrit, moze sa poradit so spoluziakmi ked niecomu nerozumie. Externe studium je ovela individualnejsie. Ani nehovorim ze pise o tom, ze poriadnu pracu nie je schopna najst. Nevidim dovod preco by sa to malo smahnutim prutika zmenit, takze ako by si to externe studium hradila???

phoe

Tvoja matka ta využíva. Ona má zabezpecit dcery. Nie ty. Si dospela. Najdi si prácu a podnajom , za menej ako 150 najdeš určite izbu , a keď budeš samostatna, rozmyslaj co dalej.

kajala-.-

tiež si myslím, že sestry môžu chodiť brigádovať. dokladačky, upratovať bary, umývať riady, roznášať letáky a pod...a ty sa pekne hocikde zamestnaj, je jedno kde a vydrý tam aspon rok...mame niečo prispievaj, ale nie že 200,. € ale len 50 ,- povedzme a šetri. Popri tom si hľadaj lepšiu prácu. Brácho začal v jednej firme ako skladník so strednou, po roku nastupil na VŠ popri robote, ale bol šikovný a postupoval. Popri tom dokončil školu, teraz je v kanelárii s platom 15OO,- €. vlastná šikovnosť a skromnosť mu zaručila úspech.

phoe

Tvoja mama je taky low-level person. Nikdy ta nepochopi a musíš odist co najdalej od jej sveta. Napr do zahranicia, si inteligentna, tvoriva a ctiziadostiva,bolo by ta škoda. Tvoja matka má komplexy a lieci si ich na vás, to nesmies dopustit. Skusaj cokolvek co ta posunie.

ravenablack

tvoj pribeh ma velmi zasiahol...
z toho co pises, musim povedat ze si velmi silna osobnost, pises inteligentne a priamo, nezvyknem pisat do for ale nedalo mi nereagovat na tvoju spoved...

si vo velmi zlozitej a zapekletitej situacii, akoby v labyrinte z ktorého zda sa niet vychodiska, ale to sa len zda, vychodisko sa da najst vzdy, nachcadzas sa akoby medzi dvoa mlynskymi kamenmi, na jednej tvoje osobne stastie a na druhej rodina, ktoru mas rada,pokusim sa ti dat zopar navrhov na riesenie a budem rada ak napises co si o tom myslis...

este sa vsak chcem opytat, myslela som zprvu ze mas podstatne mladsich surodencov, no pises ze uz su stredoskolacky, a to je nie je take zle, kedze aj oni sa blizia k 18 rokom a aj oni si mozu nieco privyrobit na brigade...

ale k ty návrhom, mas este zhruba mesiac a pol na podanie prihlasok na vs (aku mas predstavu konkretne?), preto mas este cas na rozmyslenie, urcite si znova podaj prihlasku, ale na denne studium!!!! externe nie je podla mna to co potrebujes, jednak na tom skoly len ryzuju, platis mastne skolne a pre intelektualne alozenu osobu ako si ty to nebude mat rozhodne ziady prinos! urcite zvol denne studium... a teraz dalej, ako uz radili aj ostatni, cast penazi ziskas zo stipendii, dalsiu si mozes zarobit v zahranici, ano zahranicie je pre teba dobra moznost, mozes odist uz v maji, vratis sa v septembri, zarobis si dostatok penazi aj do zasoby pocas roka a nejaku cast das mame, napr rakusko je pre teba idealne, nie je to daleko a aj ako chyzna ci pomocna sila v kuchyni zarobis dost penazi ktore ti pomozu so startom....

rozhodne s vyskou neotalaj, as 24 a platit nemusis do 26-tky!!!!

skus sa porozpravat rozumne s mamou ako dve dospele zeny, predostri jej tento navrh (ak sa aj tebe pozdava) a uvidis co povie....nikdy si sa s nou neskusala pokojne porozpravat, z tvojich reci prepoklada ze je to zlozita zatrpknuta osoba, co sa nedivim pri vasej situacii, ale mala by porozyslat....

skus porozmyslat nad ty co som navrhla a daj vediet co si o otm myslis....

PS: nerozmyslala si odist do zahranicia skor?

0vecka

necital som reakcie ale to zakazovanie matky nieje OK. Ak mas akukolvek moznost sa osamostatnit tak to urob. Tvoja mama zrejme ma asi problemy sama zo sebou a mozno si ta tymto chce udrzat u seba.