Uz ma nebavi pocuvat kamosa

Príspevok v téme: Uz ma nebavi pocuvat kamosa
wayne11

ahojte, mam kamarata uz od detskych cias, ale uz ho nejak nemozem strpiet v poslednom obdobi, mozno je to aj moja vina, on ma totiz vsetko jednoduchsie, rodicia ho dlho zivili, vzdy mu nasli pracu a on sa na nu po case vykaslal, ja som sa trapil s vyskou a pomaly taku pracu ako vybavili jemu by som nenasiel a on ked sme vonku sa len stazuje jak to ma tazke, aj teraz mu vybavili krasne miesto, kde nic nerobi dokopy a on si to nevazi, uznavam si ze som nastvany ze ja sa snazim ako vladzem a k normalnej robote sa dostanem velmi tazko a on to ma bez pohnutia prstom a este sa stazuje, mam sa s nim prestat stretavat? mam totiz pocit ze uz ma to len vycerpava, ale zas na druhej strane o com je potom kamaratstvo

Liliana65

úplne súhlasím s Maoam! určite mu to všetko povedz, kamarátstvo je aj o pravde a ty mu môžeš týmto v konečnom dôsledku len pomôcť, určite nie ublížiť, ja by som si to cenila od kamaráta, keby mi otvoril oči a začala by som si vážiť viac čo mám...i ked je pravda, že prvá reakcia môže byť rôzna, ale zároveň vždy lepšia, ako sa s niekým, koho máš rád, prestať kamarátiť nie?

Maoam

pri prvom sebemensom probleme by sa zrutil ako domcek z karat, staci tuknut do neho...asi tak

hlad si svojho, neporovnavaj sa a zameraj sa na svoj vlastny zivot a vyskusaj daco nove, co ta posunie vpred

Maoam

co sa teba tyka, myslim, ze trpis tym, ze nemas adekvatny job vzhladom k svojej skole a schopnostiam a v okoli ludi ako on

takze makaj dalej (na sebe), mozes vyskusat mozno aj zahranicie a proste niekde ZACNI, kazdy niekde zacal a nie kazdy ma za sebou znamych a rodinu.....chapes

a ked sa sam zacnes posuvat, level tvojej vnutornej frustracie bude klesat a bude to lepsie

naberies casom skusenosti aj roky a budes moct byt na seba hrdy, mozes byt uz teraz ale len tym, ze pojdes dalej, stale dalej, len tak sa raz stanes vyrovnanym.....vsak aj ty mas veci, ktore 'mas', mas schopnosti, mas vela veci, ktore vies, mas s cim pracovat, mas material, akurat musis viac makat ako ti, ktori dostanu vsetko strcene do zadku

na druhej strane mozes byt stastnejsi v inych oblastiach alebo neskor, zivot je dost dlhy a nikdy nevies, karta sa raz moze obratit

on bude vzdy zavisly od tatka a mamky a znamych, ty si svoje 'stastie' m ozes vybudovat sam, aj ked to bude stat ovela viac namahy,ale budes urcite nezavislejsi, samostatnejsi a mozno aj stastnejsi, ako on a jemu podobni

Maoam

AKO by mohol byt silny a odolny, ked vzdy vsetko dostal rsp. vzdy mal nad sebou ochrannu ruku a vzdy mal pomoc externych ludi?????? Nijako - pretoze tieto veci sa vylucuju. Iba clovek, ktory si veci vydrel sam a bol postaveny do situacii, kde bol odkazany vylucne sam na seba a svoje vlastne schopnosti moze byt silnym.

Uz sam musis vediet, ale byt v tvojej situacii, tak mu to normalne poviem, lebo to fakt nervuje...vsak za to nic nedas.

wayne11

no ja ho poznam dobre v tomto, on sa sice prezentuje ako bezchybny clovek, ale vo vnutri ma komplexy, on vie ze bez rodicov by bol na ulici, ale na druhej strane sa pytam sam seba ze keby si ja ozaj verim a som vyrovnany taketo veci by ma nemali rozhadzat, ale biju sa vo mne dve veci ze je to kamarat a na druhej strane sa ani nedivim ze to na Slovensku tak vypada, ked nespravni ludia su dosadeny na spravne miesta

Maoam

este nieco: mozno ti povie, ze mu 'zavidis' (typicka odpoved tychto ludi), hoci to vobec tak byt nemusi, nech ti je potesenim fakt, ze on by si bez znamosti a neustalej externej pomoci (rodicia, znami, bla bla bla) ani len neskrtol - s najväcsou pravdepodobnostou a pri sebemensich problemoch v dalsom zivote sa hned bude rucat a vzdy bude musiet naklusat regiment pomocnikov a zachrancov, aby mu pomohli s nejakymi miniproblemikmi

lenze zivot mate obaja pred sebou a nikdy nevies, ako sa veci vyvinu, raz sa mu moze stat nieco, co nebude az take easy a kde mu ani sväty nepomoze a bude odkazany sam na seba

takze zvol tu konfrontaciu s tym, ze je uz fakt trapny, ako vkuse fnuka a lutuje sa a stazuje sa pri vsetkom, co ma (a co mu dohodili ini ;D) a ci sam sebe uz nelezie na nervy :D

a uvidis, ako sa zachova...

ak je pako, tak bude utocit alebo sa este viac lutovat a stazovat a na ten styl buuuuuuuuuuuuuuuuuu, ak je v nom este nieco normalne a nebude ta chciet ako kamosa stratit - tak sa zachova inak a mozno pozitivne prekvapi, ak je teda este vobec v stave sa sam nad sebou zamysliet

Maoam

co ta tak stve su dve veci

ze on, hoci je zrejme ovela menej schopny od teba a nikdy sa nemusel extra namahat, dostane skrz znamosti a 'stastie' vzdy ovela lepsie veci, vyslovene na styl, je mu to hodene z nebies do lona a on si to NEVAZI a este sa STAZUJE a LUTUJE - toto by nervovalo absolutne kazdeho cloveka na tvojom mieste, ktory si vzdy vsetko musel oddriet sam a aj tak zatial nemal to stastie ci prilezitost dostat sa tam, kam by si zasluzil

podla mna by si mu to do ksichtu mal povedat - ze nervuje, ze je to otrasne, ze napriek tomu, aky ma zivot, sa iba stazuje a lutuje - ak to vydrzi (hoci sa iste najprv urazi) a bude v stave casom sam seba sebareflektovat a vase priatelstvo sa nerozpadne LEN preto, ze si mu povedal pravdu, ktoru si o nom myslis, tak ten chalan nie je zly, mozno ta pozitivne prekvapi a uvedomi sa

ocakavaj ale aj reakciu, ze na tvoju priamu rec zareaguje totalne negativne, urazi sa a mozno prerusi kontakt - lebo nevydrzi pravdu o sebe, hoci budes mat so vsetkym co mu povies, pravdu

byt tebou - poviem mu to do ksichtu a uvidim, co on spravi

ak ste skutocni kamosi, tak to prezije a mozno sa uvedomi

ak nie - tak nestal za to a ty ho mas potom z krku