Muz je posadnuty mackami

Príspevok v téme: Muz je posadnuty mackami
Pfandy

Prosim vas o pomoc.Moj manzel ma rad zvierata a hlavne macky. V detstve mal doma zakazane chovat akekolvek zviera ,okrem rybiciek, tak teraz mu preskakuje. Kupil kocura, nie je kastrovany zatial a znackuje nam kade tade po byte, strasne to smrdi. Nechcem to zviera doma, ale on ma macicky rad...Mam chut vyhodit z domu aj jeho. Pripada mi to neciste, po byte mam same vonavky rozvesane, lebo aj zo zachodika to citit ten jeho moc, hoci zachodik casto cistime, su to feromony. Mam toho dost uz som kvoli kocurovi vyhodila taburetku, aj koberec a nemienim povyhadzovat vsetok nabytok. Dala som ultimatum, bud kocur, alebo ja, resp. on pojde aj s kocurom.

stoik

@Pfandy - neblblni, nedovol aby ti zviera rozbilo rodinu. od zaciatku trebalo na to ist strategicky, s rozvahou: vyslovene si mala manzelovi povedat,ze ti vadi,ze je kocur v byte a nechces ho tam. ak by ta manzel nevypocul, tak by kocur isiel kade lahsie, ked manzel nie je doma.

ultimatum si manzelovi nemala asi davat, ale ked si uz dala, co ti povedal, vybral si teba alebo kocura?

Emily opat

Prezyvvka 55 nepochopil/a si to. Nevadi.
Su macky co zili vonku a mali MIZERNY zivot plny hladu, bytiek, zimy. Su stastne moct zit vo vnutri a na zivot vonku maju take zle spomienky, ze ked otvoris dvere alebo okno, tak sa utekaju schovat.
Nejde o to, ze by boli zdegenerovane. Opakujem, vyjadrujes sa k teme o ktorej nic nevies. Samozrejme ze mas pravo mat nazor aky chces a ja netvrdim ze tvoj je nespravny a moj spravny.

Prezyvka55

Emily opat .. ano su vselijake tie perzke macky a podobne ale tie su domove nie bytove. A to ze sa macka boji vonkajsieho prostredia je logicke ked si ju izolovala cely zivot dnu, da sa povedat ze si zdegenerovala jej spravanie.
Aj ked dobrych ludi sa vsade vela zmesti mozno aj vela dobrych zvierat sa vsade dobre zmesti no neviem ci je spravny zit takto na hromadke a zdielat 70m2 prinajlepsom niekedty aj menej.

Emily opat

Janka krasna, pozri si tie fora na ktore som dala link. S chlpami sa da do urcitej miery nieco robit, holit macky je trochu sialeny pristup.

Emily opat

Su macky napr. rasa ktoru mam ja, ktora by vonku neprezila. A su aj mnohe macky obycky, ktore si prezili cast mizerneho zivota vonku a su stastne a spokojne v byte. Dokonca z vonkajsieho prostredia maju taky strach, ze sa k oknu ani nepriblizia. Potom su samozrejme macky, ktore boli vonku stastne a dnu si nikdy nezvyknu. Je to ale velmi individualne a tvrdit tu nieco len tak od boku o tyrani ci netyrani je usmevne kedze sa vyjadraju ludia co o mackach nevedia dokopy nic. Potom ovsem zalezi na preferencii kazdeho cloveka, co povazuje za spravne a co nie.
Pfandy z tvojich prispevkov je jasne, ze toho kocura nenavidis a nechces hladat riesenie ako riesit situaciu. Tvoj manzel je nezodpovedny clovek, lebo rozhodnutie mat chovnu stanicu nemoze urobit sam bez teba. Mat nabytok postriekany nekastrovanym kocurom je na zblaznenie a ja plne chapem tvoj hnev. Kocur vsak za nic nemoze. Najlepsie by bolo vyhovorit muzovi napad s chovnou stanicou (dnes si kazdy mysli ze VIE chovat), a kocura vykastrovat. Nerozumiem ani ako vobec kocur mohol prekrocit prah vashu domu pokial ste sa na tom spolu nedohodli.

Prezyvka55

Tyrat macku/kocura/psa v byte je moderne pre dnesnu dobu. Jednoducho mu povedz ze zvierata patria na dvor k domu nie do bytu 70m2 kde sa ledvia pomestia ludia.

karolinka122

hmmm, tak chovna stanica uz je troska silnejsia kava do bytu... zvuky pariacich sa maciek a potom co dokazu narobit take macata v byte, ktore nemaju hyg. navyky, tak to by bolo aj pre mna, milovnika zvierat do bytu asi moc. Na taketo konicky ozaj musia byt dvaja. U mna by bol rozvod isty keby muz doniesol hada, alebo pavuka...

Janka Krásna

Dobrý večer májm problém s mačacími chlpmi .Prosím poraďte mi ako ich mám odstrániť.Skúšala som všetky mačky oholiť ale zasa im narástla srsť.PLS poraďte :*

Janka Krásna

Dobrý večer májm problém s mačacími chlpmi .Prosím poraďte mi ako ich mám odstrániť.Skúšala som všetky mačky oholiť ale zasa im narástla srsť.PLS poraďte :*

Pfandy

mamita:ano, u samice je to ine, ako u samca.Najhorsie je, ze moj muz sa rozhodol kocura nedat kastrovat, lebo k nemu chce dokupit aj macku a chce ich na chov.Je to britsky kocur, tak chce mat doma chovnu stanicu.Co ja nechcem.Vraj, ked bol maly otec mu zakazoval zvierata, tak mu nemam kazit aj dospelost, ale tak sorry, ja nie som na toto stvorena...