Zhoršený psychický stav kvoli tomu, že som prestala aktívne športovať?

Príspevok v téme: Zhoršený psychický stav kvoli tomu, že som prestala aktívne športovať?
Elllllllka

Neviete mi poradiť? može to byť pravda? cez jar, leto a aj cez jeseň som začala aktivne športovať.... do tyždna aj 3 krat beh aspon po 20 min, korrčule, bicykel... civičenie doma... brucho som mala ako dosku(vyrysovné)....a ako tak prišiel november, zo všetkého som upustila... (psychicky stav sa mi zhoršil aj preto, že mi odišiel priateľ do zahraničia a že som odišla z Vš) ale momentalne robim, a možem byť spokojna s tym čo mam.... a stale citim taku psychicku nepohodu, stres... nemate s tym niekto skusenosti?bola som s tym aj u svojho lekara, ale ten ma poslal samozrejme k psychiatrovi.. ja to chccem ale inak riešiť...

Elllllllka

on mi dal jedny AD a neurol.. obe mam brať 3 krat denne, čiže dokopy 6 tabletiek denne... ale ja beriem len 2 krat denne neurol (možno to je chyba, ale nebudem do seba cpať 6 tabletiek za deň)... a chcem sa z toho dostať inými vecami... a myslim si , že šport je jedna z tých lepších alternatív...a vitamín D sa dá doplniť asi len slnkom, však? chodim aj do solarka, 2 krat do mesiaca, ale to asi nemá žiadne vplyv, či?:D

RNG

Nedostatok slnka=nedostatok vitaminu D-3 silne ovplyvnuje naladu a vedie az k depresiam.
Nedostatok pohybu znamena mensi posuv lymfy, tj viac zamorene telo.
A ze stres je zabijak a treba ho co najviac odstranovat ludia uz davno vedia, len to este malokto ucinne praktizuje. Castou destresovania je aj cvicenie, najma prechadzky v prirode meditacia a yoga a thaichi, ktore ucia spravne dychat a precvicia telo na zlepseny tok lymfy.

Ivka 1

Práve ten pocit nepohody je to,čo Vás núti zmeniť to.Je veľmi dôležité,že ho máte. Nájdite si náhradu za športové aktivity,ktoré momentálne nemôžete robiť . Niečo čo by Vás bavilo. ( fitko , aerobic , zumba...)