Metaplazia pažeraka - GERD

Príspevok v téme: Metaplazia pažeraka - GERD
|AnonyM|

Prosím Vás akú šancu mám že sa z tejto choroby uplne vyliečim... mám len 16 rokov po troch mesiacoch bolesti pod hrudnou kosťou mi zistili GERD a metaplaziu(červenu sliznicu) na pažeráku... našťastie vý sledky boli vzoriek boli vporiadku. Na internete som čítal že je to NEBEZPEČNÉ može z toho vzniknúť rakovina pažeráka :/. K tomu mám ešte reflux žlče do žalúska :/ ... Prosím dá sa to pomocou lekárov uplne vyliečiť alebo celý život budem žiť v strachu kedy z toho bude rakovina?

Zlatica

Dobry den Nika168,mozete mi prosim vas napisat na moj mail zlatica351@atlas.sk.velmi rada by som sa spytala na par veci ohladne refluxu.velmi pekne dakujem,

Nika168

Ahoj, tvojmu strachu a obavám veľmi dobre rozumiem. Pred asi 4 rokmi mi diagnostikovali achalaziu pazeraka. Nie je to bezna porucha,mava ju malo ludi na svete no narastajucim hektickym stylom zivota atd,toto ochorenie cim dalej tym viac pribuda. Musela som podstupit operaciu,vdaka ktorej som uz bola schopna zjest tuhu stravu. Dovtedy mi zle prechadzala z pazeráka do zaludka,davilo ma to,tlacilo,neznesitelna bolest.Nekonecne trapenie pri jedeni chleba,zemiakov,ryze,syra atd.. neustale nutkania zapijat a nocne refluxy,dusenie sa zvyskami nenatravenej potravy.. Bola som bezmocna,zufala. Operacia pomohla a k tomu bola urobena aj fundoplikacia. Ako sa citim dnes? Zopakovali sa komplikacie,opakovany zakrok kt.to napravil opät k lepsiemu. No je to boj na cely zivot. Obmedzovat sa /sme len ludia a priznam ze obmedzovat sa neda cely zivot,predsa neodolas niekedy tomu co je zakazane,a potom mi je zle opät/ neboj sa,zvladnes to, zo skusenosti ti poradim ze vsetke zvladnutie vlastnych zdravotnych tazkosti je o pevnej psychike. Je to tazke,clovek ma psychiku velmi chabu v takychto pripadoch. Tiez x krat spanikarim ked sa vnoci prebudim na bolesti na hrudi,vraj s tym uz mam zit a naucit sa na to,ale len ten vie co to zaziva o com to je. Prajem ti aj vsetkym co bojuju so svojimi traviacimi problemami, vela sil a pevnej vole.. lebo uplne suhlasim s niektorymi prispevkami kde pisete ze zaklad je zmenit zivotospravu a ze to je fuska no nie nemozne. Vela stastia v uzdravovani a malo ciernych myslienok,treba silu zvladnut to vsetko :)

Nika168

Ahoj, tvojmu strachu a obavám veľmi dobre rozumiem. Pred asi 4 rokmi mi diagnostikovali achalaziu pazeraka. Nie je to bezna porucha,mava ju malo ludi na svete no narastajucim hektickym stylom zivota atd,toto ochorenie cim dalej tym viac pribuda. Musela som podstupit operaciu,vdaka ktorej som uz bola schopna zjest tuhu stravu. Dovtedy mi zle prechadzala z pazeráka do zaludka,davilo ma to,tlacilo,neznesitelna bolest.Nekonecne trapenie pri jedeni chleba,zemiakov,ryze,syra atd.. neustale nutkania zapijat a nocne refluxy,dusenie sa zvyskami nenatravenej potravy.. Bola som bezmocna,zufala. Operacia pomohla a k tomu bola urobena aj fundoplikacia. Ako sa citim dnes? Zopakovali sa komplikacie,opakovany zakrok kt.to napravil opät k lepsiemu. No je to boj na cely zivot. Obmedzovat sa /sme len ludia a priznam ze obmedzovat sa neda cely zivot,predsa neodolas niekedy tomu co je zakazane,a potom mi je zle opät/ neboj sa,zvladnes to, zo skusenosti ti poradim ze vsetke zvladnutie vlastnych zdravotnych tazkosti je o pevnej psychike. Je to tazke,clovek ma psychiku velmi chabu v takychto pripadoch. Tiez x krat spanikarim ked sa vnoci prebudim na bolesti na hrudi,vraj s tym uz mam zit a naucit sa na to,ale len ten vie co to zaziva o com to je. Prajem ti aj vsetkym co bojuju so svojimi traviacimi problemami, vela sil a pevnej vole.. lebo uplne suhlasim s niektorymi prispevkami kde pisete ze zaklad je zmenit zivotospravu a ze to je fuska no nie nemozne. Vela stastia v uzdravovani a malo ciernych myslienok,treba silu zvladnut to vsetko :)

menma

zdravím anonym jak si na tom teraz?? s tým refluxom atd?? pomohlo ty niečo? ja mam myslím to čo ty.. tiež mam reflux a žlč v žaludku.. mal som aj zapal žaludku ale reflux mam stále.. viem že nemam dostatok kyselín takže teraz hladám niečo čo zvyšuje trvalo tvorbu kyselín a užívam kyselinove doplnky aj enzymy.. dufam že to ešte chodíš abysi mi odpísal

RNG

Anonym, Slovenske (aj ine Europske) zdravotne organy v sluzbe farmacii zakazali pisat na koloidne striebro, ze sa moze pouzivat vnutorne. Ale miliony ludi ho vnutorne pouzivaju, v USA nie je zakazane pouzitie vnutorne a WHO ho tiez schvaluje aj na vnutorne pouzitie
Osobne ho pouzivam na vonkajsie aj niekedy na vnutorne pouzitie uz vyse 15 rokov. Napr na pokazeny zaludok je to balzam

|AnonyM|

Prosím RNG našiel som Koloidné striebro na SK stránke a píšu tam že je to na vonkajšie použitie... dá sa to použiť aj na vnútorné použitie? Či to nebude mať nejaké veľajšie učinky a tak.