Priatel a jeho kamarati

Príspevok v téme: Priatel a jeho kamarati
Annieee

Ahojte, rada by som sa s vami podelila o moj problem. Priatel ma 28 rokov, a ma kamaratov (slobodnych) v jeho veku. Sme spolu rok a pol. Uz na zaciatku vztahu to bolo tak, ze sme vsade chodili s jeho kamaratmi. Von, na chaty. Sami sme spolu boli len obcas vecer unho. Nechodil casto prec, ale rad sa siel previezt na motorke a ja som ho podporovala. Toto leto sa vsetko zmenilo. Vikend co vikend na motorke, na zrazoch, na chalupach s kamaratmi. Ked neboli slobodni este na zaciatku nasho vztahu, nevolali ho az tak casto na podobne akcie. Lenze toto leto bol nonstop prec ked sa rozisli s frajerkami. Cele leto som mu vravela ze chcem ist s nim na vylet, navrhla som konkretne miesta, datumy...Stale len "dobre, uvidime teda". Nic sa neudialo, boli sme spolu za cely cas len na jednej dovolenke na par dni. Aj tu som si vyzobronila. Jemu staci ist na dovolenku na stredne slovensko a to trikrat do roka, s jeho kamosmi a so mnou. Ja som chcela ist do zahranicia na vikend a tak... Ked som mu povedala ze dohodnime si cas v lete tak ze jeden vikend budes so mnou druhy s nimi, tak mi povedal ze on si planovat cas nechce ze ho to obmedzuje. Na jesen sme mali krizu. Na moje narodeniny prisiel vecer a rano sa zberal s kamosmi do polska(chcel im ist kupit kotlik na gulas aby im mohol na jeho narodky varit). Na jeho narodky odisiel teda na vikend na chalupu s nimi. Na meniny zas. Tak som mu povedala ze to ukoncime a cakam kedy mi prinesie veci. Urobila som dobre ze som sa rozisla? Ved nikdy sme spolu nesli na nejaky predlzeny vikend, ani na celodennom vylete sme nikde neboli! Vyrocie so mnou tiez neoslavil, vecere a podobne veci som si musela vyprosit. On mi podla neho cas dava ale ako kvalitne? Vecer pri telke. Nie som takto stastna. Naposledy som mu povedala ze dufam ze s chalupami na nejaky cas konci. Povedal ze nic neplanuje a uz o tri tyzdne sa zberal na chalupu lebo ma meniny a chce to s nimi oslavit. Povedala som mu ze vo vztahu ostanem len ak sa so mnou dohodne ako casto tam chce chodit, navrhla som raz za dva mesiace od piatka do nedele. Vraj ho obmedzujem a on sa nebude obmedzovat ak tam chce ist. Dakujem za nazory

Annieee

stale dufam ze sa zmeni a bude so mnou chciet byt viac ale som sprosta lebo si to len zelam a nahovaram a potom sa zbytocne doprosujem. je pravda ze ja som povaha co potrebuje problem vyriesit co najskor lebo ma to tazi a stale nad tym rozmyslam a vrtam sa v tom, on zase za par dni...ale vcasina ludi mi na toto povedala ze robim dobre

Annieee

mojpohlad-hej tak mam ho rada, v inych veciach je fajn chlap ale cez toto mam problem sa preniest a neustale sa hadame. On si mysli ze ten cas mi dava ja si myslim ze ho nie je dost. Je tazke sa rozist aj ked som s nim tak dlho zas nebola. NEviem preco ho stale musim drzat takto pri sebe. Dnes mi doniesol teda veci chvilu sme sa o tom bavili. Zhodli sme sa ze to vidime inac a nevieme najst spolocnu cestu. Mne to potom doslo luto tak som mu zavolala ze je to tazke sa rozist pre mna. Tak navrhol ze zajtra sa stretneme a porozpravame ci to ma vobec zmysel a za akych podmienok. Neviem asi sa bojim byt zas sama, alebo to je zvyk alebo co proste sa bojim rozist definitivne aj ked viem ze chcem iny typ muza k sebe bojim sa ze uz takeho nenajdem

mojpohlad

No proste ho viac naplnuje sa stretavat s kamosmi a podnikat akcie s nimi, nez vztah s tebou. Ktovie s kym sa vlastne stretava. Mozno sa tam objavuju aj nejake zenske, je malo pravdepodobne aby chaluparcili chlapi len sami ;-)

Tak preco s nim dalej zotrvavas ?

Preco sa od neho nevies odputat, ak jeho vas vztah skratka nebavi ?

Bojis sa ?

Asi ano, ak to nedokazes definitivne vyriesit a hladas odpovede na fore...

Anniee

Lily, ano, ja to uz davno viem, ze takto to nebude fungovat. Ktovie, ci vobec teraz premysla nad nasim vztahom alebo mu to je jedno. Ozvem sa, ak bude daco nove, ak nevadi. Dakujem este raz, dost mi to pomohlo!

lilyiankaa

ty sa snažíš, on nie, tebe na vašom vzťahu záleží, jemu bohužiaľ nie!! toto je žiaľ začiatkom konca ako dobre sama vieš ..netreba to zbytočne predlžovať, ale úprimne si priznať, že to nemá význam, čo ty sama dobre vieš .... len sa budeš trápiť, a on ťa bude mať stále v paži ..on ťa bude ignorovať a obviňovať ťa z toho, že si hysterka ... a máš toto za potrebie? nech si nájde takú, čo mu to bude tolerovať (aj keď pochybujem, že takú nájde)

Anniee

Lilyianka, myslim ze tej slobody ma on naozaj dost. Nie je to tak ze by mal moznost s nimi byt len na tej chalupe. On je s nimi cez tyzden zhruba 3x. Vacsinou to striedame obden - den so mnou, den s nimi. Resp. vecer. Lenze v soboty napriklad vybehne aj doobeda na kavu s nimi v nedelu tiez doobeda a mne nie je schopny dat normalny den len na vecer sa so mnou vzdy dohaduje. Pritom ja by som s nim chcela ist aj na vylet a robit nejake aktivity. Neviem co to ma za hlupy zvyk. Aj teraz viem ze su unho vecer doma ked je chory a bol s nimi aj cez vikend ked ja som zas bola chora tak nechapem ze ich nema stale dost. Naozaj neviem co mu chyba, ale je pravda ze sme mali od septembra vaznu krizu pretoze som sa s nim stale vadila kvoli tomu. Lenze on konstruktivne nic nerobil aby to napravil! A ja som vymyslala ako by sme si cas naplanovali, roztriedili, vselijake clanky na nete som hladala, pytala sa na nazory aj inych...Dokonca som zacala hrat nedostupnu obcas, nevolala mu prva, isla von s kamaratom. Dufala som ze mu to docvakne. Ale on sa len nastval a vycita mi to. Ked mu poviem preco som to robila zase to otoci na to, ze si len namyslam ze sa mi nevenuje. Proste ja kricim o pozornost a on to nepocuje. No vela ludi v mojom okoli (aj starsich) vravi ze za takuto zensku moze byt jedine rad ale on akoby si to nevazil. Mozno v tom zohrava fakt ze aj vzdelanim sme si nerovni znie to povysenecky ale...mozno to tak nakoniec bude.

lilyiankaa

on je veľký sebec a slovo kompromis mu asi nič nehovorí...neviem prečo od teba akoby utekal, čo mu chýba, či má málo voľnosti, aj keď po tom čo si popísala jej má habadej .... on sa nevie obetovať pre teba tak prečo by si to mala robiť ty pre neho? áno, samozrejme, ak si nájdeš niekoho iného, jasné, že každý bude potrebovať určitú slobodu, ale toto čo robí tvoj priateľ je prehnané .... nechápem, prečo s tebou je, asi sa mu zapáčilo ako žijú jeho slobodní priatelia bez záväzkov

Anniee

Dakujem vam vsetkym za nazory. Urcite mu dam tuto diskusiu precitat. Sme v takom stave, ze ani rozideni ani spolu, je to zatial na mrtvom bode. Povedal, ze mi prinesie veci a potom ked som mu to pripomenula tak napisal ze je chory a lezi takze asi nepride.

Najhorsie je ze on vobec nechape co robi zle lebo si mysli ze mi venuje dost casu. Povedal mi aj to ze som prvorada lenze nemam pocit ze by to tak bolo.

Najposlednejsi problem boli tie meniny. Jasne sme sa dohodli ze po silvestri co bol s nimi tyzden prec v blizkej dobe nepojde nikam. Po 3 tyzdnoch mi povedal ze sa chce dohodnut so mnou ze by chcel im uvarit gulas k jeho meninam a ze to by skor tak v sobotu isiel. Povedala som mu ze sa mi to nepaci lebo sme sa dohodli ze na nejaky cas da s chalupou pokoj ale ustupila som ze nech ide cez vikend. Zbalil sa na piatok, ja som ratala so sobotou a nedelou. Povedal ze on uz sa s nimi dohodol a ked sa s niekym dohodne tak to uz menit nebude. Pritom ja ked som sa dohodla s niekym inym a on mal pocit ze s nim som sa nedohodla ze idem s druhym clovekom von, tak som sa ospravedlnila s tym ze som myslela ze sme sa pochopili a toho druheho cloveka som zrusila teda. Tak som mu to povedala s tym ze takto by sa mal zachovat aj on a ten piatok zrusit a vysvetlit kamaratom ze sme sa zle pochopili. A on proste nie ze v piatok pojde aj keby co. Proste som chcela videt ten ustupok a nic.

TinaChica

Myslím si, že si urobila správne rozhodnutie, že si sa s ním rozišla. Podľa toho čo si písala, by sa s kamarátmi nerozlúčil. Ak nereagoval teraz na tvoje rozhodnutia a dohody, neurobil by to ani časom podľa mňa. Tvoj priateľ bol skvelým príkladom toho, že kamaráti boli, sú a budú vždy na prvom mieste.