Chcem ísť na vysokú ale nemám za čo

Príspevok v téme: Chcem ísť na vysokú ale nemám za čo
Majka_8

Som študentka tretieho ročníka na Strednej škole. Teraz mám skúšky a potom maturitu. Ja viem že rozmýšľať o tom je možno ešte skoro ale mám jasné plány do budúcnosti a chcem si ich splniť za každú cenu. chcem ísť študovať na vysokú školu (psychologickú) Problém je v tom že by som potrebovala financie (dosť veľké) ktoré nemám. Chcem ísť strašne tento rok do zahraničia na nejakú brigádu ale bojím sa, že ma oklamú kedže sa to často stáva a najčastejšie to ide cez známosti, ktoré ja nemám. Chcela by som Vás poprosiť či o niečom neviete. Ďakujem

Martina210

Majka8

prosim ta naco ti bude vysoka skola na slovensku!!!!!!!!!!zbytocna strata casu.Radsej si splni nejaky iny sen zamestnaj sa najlepsie v zahranici.A dopraj si.Hoci by si aj skoncila tu vytuzenu psychologicku skoncis na urade prace ako desat tisice slovakov, a potom co pojdes aj tak do zahranicia.A inak neviem ci by ti nebolo luto brigadou zarobene peniaze vyhadzovat na nase ......... skolstvo.Ktore ti ani nezarucuje ze si najdes okamzite pracu adekvatnu studiu.Teraz si este mlada pochopis neskor ;-) :-)

repka

Co ma teraz napadlo pozri si edga.sk...pracovne ponuk mas praca v anglicku, v grecku, cypre atd...
.. Ak ti mozem poradit chod radsej casnicku k moru robit.. Precvicis si jazyk a robit pri mori cez leto nie je ako za trest v skladoch v anglicku...

repka

Uz len ta odpoved sveci o nedozretosti... Preco uz teraz beries psychicky chorych ludi za odpad?
"Aj keby tak také dôvody určite nemám a ani nebudem mať hej " .... Preco si si ista ze nebudes mat? A co sa hadzes ze urcite nemas? ... Z teba bude psychologicka teda uzasna...
... To je to iste ako keby sa doktor urazal na to, ze u nich v rodine nik nemal ani nebude mat chripku!
...

AlisonWolf

Majka, radím ti, ak chceš psychológiu študovať, tak sa nenechaj odradiť ostatnými! Dneska už takmer každý odbor nemá isté zamestnanie po vyštudovaní, a síce vyjde z každej školy približne 20-30 ľudí, ale ďalej aj tak nejdú všetci a psychológ sa vzdeláva aj tak celý život. Najviac do toho kecajú tí, čo o tom prd vedia.

Nebývaš v meste, kde sa dá študovať psychológia? Ono to až také nákladné nie je, hlavne keby si bývala niekde blízko. Ani knihy sa moc nekupujú, dajú sa požičiavať alebo kúpiť od starších a potom ich zasa o rok predať. A aj kopec mojich spolužiakov poberá celkom slušné sociálne štipendium.

Ivka 1

Majka a nerozmýšľala si o nejakej jednoduchej práci popri škole ? Postupne sa dá našetriť si na štúdium. Veď máš ešte rok aj niečo pred sebou.

daniuska

Skus externe studium a ak sa bojis podvodu, zacni pracovat ako operka v Rakusku, budes robit dva tyzdne a dva budes mat volno, nejako si to so striedackou naplanujete tak, aby si mala na skusky volno a mas istu pracu, aj mas staly prijem...Ak natrafis na dobru rodinu, kde nebudes mat tazkeho pacienta, budes mat aj cas na ucenie sa, moja striedacka tak studuje.

Majka_8

Ivka, Larrra dakujem Vám.
Aj keby tak také dôvody určite nemám a ani nebudem mať hej ... a to že niesom dozretá je milé tvrdiť ked niekoho nepoznáš svečí to o inteligencii niektorých ľudí a neplačem ani nič podobné chcela som počuť názory iných

repka

Si este nedozreta.. A ake dovody na studium mas? Niekto z rodiny je psychisky chory a podobre? To nie je dovod na studium...to nikoho nezaujima
...a ked chces naozaj studovat tak nehladaj vsade len problemy a prekazky.. Kto chce, nema prekazky.. Su ludia co pracuju popri studium chodia cele leto na brigady a neplacu.. Bohuzial v dnesnom svete si len jedna z mnohych zbytocnych ludi a nikoho nezaujima, ze ty tak velmi chces studovat ale nemas za co.. Neporovnavaj sa s ludmi co maju znamosti,alebo im vsetko vybavia a zaplatia rodicia... Namiesto toho zatni zuby a chod si za tym ked tvrdis ze to naozaj chces...
..neviem na ake brigady chida tvoji znami cez znamosti, ale zacat musis aj ako nejaka casnicka na greckom ostrove a to zozenies brigadu uplne bez problemov... A ked zacnes skolu tak mozes tiez makat... Je vela takych co to zvladli aj bez podpory inych.....