Nočné jedenie

nightrider

syndrom nočného jedenia mám aj ja -a to by ste veru nechceli! Niekedy si to pamatam,ale je to tak 2 x za noc čo idem do chladničky a zjem čo vidím... niekedy ked sa rano zobudim si poviem jeej ja som nebola jest, super , a potom prídem do kuchyne a spomeniem si ako som stála pred chladničkou a vyžierala.hroza

Milky

Pozdravujem..

No, o jedení v noci. Moja žena pravidelne v noci šrotuje. A to má BMI na spodnej hranici, takmer podvýživa.
Moj synátor toho počas dňa vela nezje, ale večer tesne pred spankom to napchá do seba všetko naraz, uteká umyť zuby a do slintá na vankúš až do rána bieleho. Na jeho rebrách - skrátka antikulturista. Ked som ho minule ostrihal, vyzeral akoby bol práve navrátivší sa z koncentráku..
Takže nočné jedenie nejako nepovažujem za hlavný dôvod nadváhy.

katka333

ja mam problem taky istý,jem v noci ale už trošku dlkšie asi tak 18 rokov a stale to nejde prestat.Ktomu sa pridružili deticky tri:-)a aj vek 33:-) a je to horšie zvladnutelne.Kdesi som čitala že je to navyk (ako alkohol,cigi...) ma to aj svoje meno (syndrom nočného jedenia),títo ludia vela krat skončili aj v nemocnici s dorezanými rukami pri krajani salamu o 3hod. rano.preto kričim pomooooc!!!a luci222 trapi asi oboje aj kila aj to buntošenie ono to totiž dost na seba nadvezuje

Purepurr

Daj tomu volny priebeh.
Ja som mala take obdobie nocneho jedenia. U mna jedlo velmi suvisi so vztahmi.
Proste som opustila maturitou jeden otrasny kolektiv a cely zivot sa mi zlepsil, zmizlo aj nocne jedenie.
Cez maturitny rocnik sa stresom vyostrili vztahy a preto som to pred spanim nezvladla a celodenne napatie ventilovala takto. Aj som po strednej schudla. Celkovo u mna zmena prostredia, ludi, robi so mnou v kazdom smere velke zmeny lebo som velmi ovplyvnitelna a zavisla na druhych citovo.

MATOS

Ok, takže jedenie pred nocou sme už riešili. Ďalej je určite dobré športovať a jesť viac zeleniny. Ak si fanúšička mliečnych výrobkov, vyberaj radšej nízkotučné, po prípade nejedz veľa syrov a zo smotanových jogurtov sa tiež priberá. Ďalším jednoduchým spôsobom je konzumácia vlákniny, nachádza sa napríklad v zelenine, v pečive a podobne. Štiplavé papričky v podstate tiež spalujú, takže ak nemáš nič proti štiplavým jedlám, môžeš si ich raz za čas s mierou pridať do jedla. Pitie zeleného čaju zlepšuje metabolizmus, čiže by tiež mohol prispieť k zhodeniu nejakých tých kilogramov. Potom sa skús asi tak 30 minút pred jedlom napiť pohára vody, prispieva to k lepšiemu tráveniu. Neručím za to, že to pomôže, ale myslím si, že by mohlo :-) Prajem veľa šťastia a neprežeň to s tým chudnutím :-)

lilyiankaa

no treba sa nejak premôcť a nenajesť sa na noc ...sama vieš, že to nie je dobré a že sa ti to potom ukladá ..takže síce prvé dni to bude des, ale ty to zvládneš ..a ak chceš zhodiť, tak sa treba lepšie stravovať, zdravšie a treba aj pohyb ....o týchto veciach nepíšeš, tak neviem(e) či športuješ, príp. čo cez deň ješ

MATOS

Osobne mám tiež pocit, že vieš, že neskoro večer by si nemala jesť. Pokiaľ viem, telo to nevie poriadne stráviť a viac sa toho ukladá to tukových vankúšikov. Chceš poradiť, ako schudnúť, alebo?