Nešťastná a zmätená v dlhoročnom vzťahu

Príspevok v téme: Nešťastná a zmätená v dlhoročnom vzťahu
mini_kona

Ahojte,

tak som si takmer týždeň prečítavala toto fórum, či nájdem podobný problém ako mam ja.
Ale keďže každý človek a vzťah je špecifický, našla som iba zmes podobných problémov a neostáva mi nič iné, než prejsť k veci.
Som pripravená aj na negatívne reakcie, možno mi toto "vyspovedanie sa" pomôže trochu utriediť moje myšlienky.
Mám 34 rokov a som v 10-ročnom vzťahu, ktorý ma nenaplňuje a cítim sa v ňom nešťastná, nenaplnená, uväznená. Na druhej strane mam výčitky, že si to iba namýšľam a nevážim si čo mam... A nechcem na vzťahu pracovať atď...
Môj partner má 37 rokov, asi pred 3 ma rokmi som začala cítiť, že to nie je partner s ktorým chcem stráviť svoj život, že náš vzťah sa nikam neposúva, stagnuje, že to naozaj nie taký muž, akého by som si priala. Že vo vzťahu vždy dávam viac ja, povzbudzujem, stojím pri ňom a vnútri niekde čakám, že sa stane nejaký zázrak... On stále žil takým mladickým životným štýlom - bary, kamaráti, vlastne nemal skoro žiadne záľuby okrem žúrov - bonus navyše pracoval v gastronómii v nočnom klube a v tomto obore pracuje doteraz, s výnimkou toho, že mojou pomocou ma vlastný podnik...
Mám pocit, že veľkú rolu v tomto zohráva práve to, že tam trávi veľa času a samozrejme aj alkohol, ktorý mne už začína veľmi prekážať.. Prekáža mi aj to, že mam už aj vek na rodinku a v tom vzťahu naozaj nevidím budúcnosť. Byť s dieťaťom ku ktorému sa otec bude vracať ráno, občas pripitý, občas nie.
Proste by to tak byt nemalo a ani to tak nechcem.
Nie je to život, aký by som chcela. Chcem mať vedľa seba silného, sebavedomého, múdreho muža na ktorého sa budem môcť spoľahnúť. Môj partner o týchto mojich pochybnostiach vie, vie aj o tom, že s ním už nie som šťastná, o všetkom som sa s nim úprimne rozprávala, aj o tom, ako si on predstavuje budúcnosť. Jeho postoj je, že on sa zmení, ak mi vadí alkohol, že ma veľmi miluje, že to je z jeho strany navždy... že pracovať tam musí, aby sme mohli platiť splátky atď...Nech mu dám ešte šancu..Popravde tých šancí bolo už veľmi veľa a ja už neviem, či mám chuť mu ich dávať... Pred pár mesiacmi som už bola rozhodnutá pre rozchod (v novembri), kde sa mi najprv vyhrážal, že on nikam nepôjde, nebude mi platiť splátky, následne sa ukľudnil, ale vydieral psychicky a ukecavál, že idú Vianoce a nech ostanem a v januári sa rozhodneme, kľudne aj na pauze. Čo sa však nestalo.. Frustráciu z tohto vzťahu zaháňam športom, ale to nie je východisko. Okrem toho som sa aj som sa platonicky zamilovala, čo je však iba dôsledok mojej nespokojnosti, som si toho úplne vedomá a viem, že to nie je správne. A som už úplne zmätená z toho, čo sa deje.. Mám pocit, že týmto prístupom som si vybudovala väzenie z ktorého nemám silu sa dostať. Mám úplne zmiešané pocity frustrácie a beznádeje a aj výčitiek. Viem, že sa mnohí budú čudovať, prečo ešte v tomto vzťahu som - mám pocit, že to pramení z môjho detstva, kde som pociťovala veľký nedostatok lásky a pozornosti naviazala som sa na muža, ktorý mi venoval pozornosť a vetu - milujem Ťa... Plus môj otec mi neustále opakoval, aká je láska dôležitá a že keď už si niekoho vyberiem mám s ním byť navždy... (Naši sa rozviedli, keď som mala 10 rokov, otec si už inú ženu nikdy nenašiel, mama mala niekoľko mužov).
Neviem ako mi poradíte, ale možno sa tu nájde aspoň niekto, kto mi pomôže pochopiť to, čo sa deje a prečo sa to deje a ako to zmeniť. Ja už takto nechcem žiť.

mini_kona

potrebujemradu
nebola som dlhšie na tomto fóre, tak sa ospravedlňujem za neskoršiu odpoveď.

No ako som to zvládla ukončiť?
Ako píšem, nebolo to ľahké, 3 roky som mala pochybnosti - tiež sme sa nikam neposúvali, hádali, boli sľuby, šance, nič sa nemenilo...
Ja som následne začala intenzívne športovať, aby som akoby z toho vzťahu a problémov v ňom ušla, ale pomohlo to iba na chvíľu.
Najdôležitejšie je asi uvedomiť si, že nie si v tom vzťahu šťastná a spokojná, že Ťa nenapĺňa.. že vlastne vo vzťahu iba trpíš...
Potom sa už iba rozhodneš a konáš..
Nie je ľahké byť po 10rokoch sama .. a prídu krízy a spomienky, ale z vlastnej skúsenosti Ti poviem - RADŠEJ BYŤ SAMA A SPOKOJNÁ, venovať sa sebe, pracovať na sebe po duševnej a aj fyzickej stránke....
Veľa krát - aj keď sama v posteli - som vďačná, že mám kľud, že sa zbytočne netrápim....
Ja mám dvoch psíkov - takže mám spoločnosť a veľa času trávim v prírode + šport, čiže to celkom zvládam... a ešte keď vidím ako ten človek bezo mňa dopadol, len ma to utvrdzuje v tom, že som urobila správne, pretože by som nežila pre seba, ale iba pre neho a pomaly už prišla asi o všetku energiu, ktorú teraz znovu načerpávam...
Tak ako som písala - musíš sa mať rada a nebyť vo vzťahu, ktorý Ťa nerobí šťastnou, či už zo súcitu, zvyku, ľútosti, strachu - sama cítiš, že sa trápiš a nie si šťastná - tak je to jednoduché - JE TO NA TEBE, UKONČI TO A NEBOJ SA NOVÝCH ZAČIATKOV!!!
Ja mám 34 rokov a začínam znovu, nevzdávam sa a verím, že ešte niekto na mňa čaká... mám teraz veľa času rozmýšľať aj o tom akého partnera chcem a nechcem... niekedy je dobre po takom dlhom vzťahu ostať sám a utriediť si myšlienky, pomôže to...
Len nemaj strach, aby si zbytočne nestrácala čas a nepredlžovala trápenie..
Želám všetko dobré a držím palce!

potrebujemradu

mini_kona

Ako si prosím Ťa zvládla to úplne ukončiť ?
ja som s partnerom už 10 rokov a naozaj sa iba trápim,nikam sa neposúvame, ba naopak skôr sa to zhoršuje. Zistila som, že ma vo veľa veciach klamal a keď sa s ním bavím o spoločnom bývaní vôbec nereaguje, alebo povie, že nie sú peniaze...na druhej strane vraví ako ma ľúbi a vlastne všetky zvady sú moja vina, ja sa ale trápim a potom keď sa nevie normálne porozprávať len vybuchujem :-(

mini_kona

Ahojte,

ozývam sa znovu a po pol roku od rozchodu a len potvrdzujem, že naozaj som sa rozhodla správne.

Postupne sa ukázalo, čo je vlastne môj ex-partner zač. Prešla som si obrovským sklamaním, ale idem ďalej...
Je to človek, ktorý ma celých 10 rokov iba využíval pre svoje pohodlie, človek za ktorého som ja riešila problémy, držala ho nad vodou a on zo mňa (aj z citov, aj z činov)iba bral, bral a bral...
Egoistický zbabelec a manipulátor.
Za ten čas samoty a z jeho chovania po rozchode sa mi poskladali puzzle nášho vzťahu...
Je mi ľúto tých stratených 10 rokov života, ale beriem to ako skúsenosť a
po tomto som pochopila akého chlapa už nikdy nechcem mať a akým typom sa mám oblúkom vyhýbať... Ale zároveň sa teším, že som to pochopila, aj keď neskôr, ale predsa.. Tiež viem, že musím na sebe ešte viac popracovať, aby som si takéto indivíduá už k sebe nepritiahla...
V skratke iba popíšem jeho ďalšie chovanie - chcel ostať kamarátom, čo mne nevadilo, keďže kvôli spoločnému biznisu sme v kontakte ostať museli tak, či tak.. Avšak do komunikácie o biznise zaťahoval aj svoj terajší vzťah, tvrdil, že s priateľkou nie je šťastný, že je s ňou len, aby nebol sám, že mu na nej vadí veľa vecí a bla bla....že ma stále miluje, že som jediná žena, ktorá ho chápe, že on sa zmení a opäť sa k sebe vrátime...čiže klasika - sľuby, sľuby, sľuby, citová manipulácia a klamstvá ... O pár týždňov som bola opäť zmätená a chvíľu som uvažovala aj o návrate... No vo vnútri som vedela, že by to nebolo správne... a ukončila som to tým, že potrebujem čas a hlavne mi musí dokázať tú zmenu.. "Prekvapivo" sa žiadna zmena nekonala, nasledovalo ešte pár podrazov, klamstiev, ospravedlnení, sľubov.. Tak ako to bolo celé roky nášho vzťahu... Nakoniec dopadol tak, že biznis mu krachuje a vyhodili ho z bytu, kde sme predtým bývali a tento parazit sa nasťahoval k jeho priateľke... Skrátka má ďalšiu obeť, ktorú potrebuje, aby on SÁM dokázal prežiť...
V kontakte už nie sme vôbec, ohľadom biznisu som to zariadila inak..
A čo som týmto vlastne chcela povedať?
Že je veľmi dôležité, aby sme my zaľúbené, nepochopené dievčence začali dôverovať svojej intuícii (vnútornému hlasu, rozumu, akokoľvek to nazvete), vážili si sami seba a mali sa radi, aby sme neostávali zo strachu zo samoty, či z ľútosti, alebo zvyku vo vzťahu, v ktorom nie sme šťastné, kde viac dávame ako dostávame, kde dôkazom "lásky" sú iba reči a sľuby... A aby sme neopakovali tie isté chyby dookola, ale poučili sa z nich, ak sa dá, tak hneď na prvý krát :-)
Aj napriek počasiu želám všetkým pekný deň a verím, že je táto kapitola môjho života už definitívne uzavretá...

mini_kona

NoraLe, no Tvoj príbeh je veľmi smutný, ale vidíš to, prešla si tým, zmúdrela, dozrela a začala nový život!
Veď to je super, aspoň si zistila, že si silná žena a čo všetko zvládneš :-)
Želám Ti všetko dobré a ďakujem za pochvalu :-)

Rolex 123: Rada sa stretnem. Tiež som z BA :-) Neviem ako sa tu vymieňajú kontakty, ale založím si nejaký účet na gmaily a potom ho tu hodím, tak si to odsleduj :-)
Lebo mám iba súkromný mail s plným priezviskom a to tu dávať nechcem z pochopiteľných dôvodov...

Rolex123

Inak rada by som sa s tebou stretla , do 1.6. som na materskej potom uz robim ale v pohode sa prisposobim, ak by si mala chut na kavu, neviem ako sa tu vymienaju sukromne kontakty... Som z BA

NoraLe

Furt lepšie ako keď sa dozviete že Vás partenr podvádza po tolkých rokoch vztahu a klame Vám a keď sa ho na to opýtate a v ruke držíte dôkazy Vás vyhodí z bytu ako handru, vymení zámky a do ďalšieho dňa tam nasťahuje fakt doslova ľahkú ženu ktorej všetko platí a ktorá využíva vaše veci ako keby boli jej.

Ale to nič, nenechá Vás na pokoji ani po tom, pol roka za Vami bude chodiť k rodičom naspäť že sa rozhodol pre Vás, že Vás miluje a nechce stratiť. A Vy ako blbá čakáte.. keď tu zrazu dostanete rozum a prídete na to že tá štetka spáva vo vašej posteli po celý ten čas ako Vám chlap hovorí že Vás lubi a nechce Vás stratiť.

Horšie o to ked ste sa kvoli tomu magorovi ešte aj odsťahovali do druhej republiky ako ja. Nebyť rodiny tak neviem ako by som sa bola dostala nas5 domov v takom stave.

Trvalo to dlho, neprešlo to ani dodnes, na začiatku to chcelo antidepresíva, najhoršie bolo že to ten hajzel naťahoval pol roka, pretože on vraj vie že lepšiu ženu ako ste vy vraj mať nebude a preto Vás nechcel stratiť a chcel Vás držať do tej doby než ho to s otatnými neprejde.. romantika ako zabijak ;-)

Zostala som zrazu bez práce, pretože dochádzať do práce 500 km sa nedá tak som zrazu musela dať výpoved, bez bytu, bez vecí (áno, doteraz ich nemám a neviem či ešte budem mať) a bez všetkého. Všetko to muselo byť aby som pochopila že rozprávky neexistujú.

Len tým chcem napísať - dámy, neurobte rovnakú chybu ako ja. Tiež som cítila že do vzťahu dávam viac. A nepredlžujte to, pretože čím dlhšie to bude trvať tým viac to ublíži jednému zo vzťahu a aby ste nedopadli napokon tak ako ja - vyhodí Vás, nasťahuje si tam lahku ženskú a vy zostanete bez všetkého.

Rozmyslite si či to naozaj má budúcnosť a či je to to čo chcete, pretože ked na to prídete neskôr tak s tým zbytočne stratíte drahocenný čas. Nežite život zo zvyku, plnte si sny kým môžte, pretože ručičky času nikdy nebudú na Vašej strane.

A čím dlhšie to potrvá tým viac to bolí. Rozmyslite si to však dobre, lebo rozhodnutie ktoré učiníte ovyplyvní život minimálne 2 ludom.

A nezabudnite - zlomené srdce nevylieči ani alkohol, ani tabletky, ani to že nič nebudete jesť (aj ked rozhodne sa vám podarí schudnúť na vysnívanú váhu) ale len čas - a to je odskúšané. Neexistuje podrobný návod, nenájdete na to lieky, ale po prebdených nociach zistíte že je to správne.

Ale nezabudnite, slušných chlapov je málo (bohužial ja som narazila na niekoho ko si chlap ani nemôže hovoriť, lebo chlap by sa aspon hned vyjadril) tak neurobte chybu.

Ale ak cítite že to nieje sdprávne a aj tak ostanete s tým mužom vo vzťahu tak čas ukáže a vyfarbí toho chlapa,len aby ste potom neprišli o všetko.

Bud rada že je to tak ako je, rpetože sama vidíš ako by to časom asi dopadlo ;-) a daj tomu čas - to prejde. Nezabudni tráviť čas s kamarátkami, aj to pomáha. Len to zbytočne nenúť aby to prešlo.

Ja som sa po tomto všetko rozhodla prekonať chudobu a tak som sa rozhodla ísť na vysokú školu. Každé zatvorené dvere Vám otvárajú dalsie dvere. A ja ta chválim že si bola múdrejšia ako ja ;-)

mini_kona

Ďakujem vám Agness 998 a Rolex 123.
Je fajn, keď človek vie, že aj úplne neznámi ľudia s ním súcitia a držia s ním :-)
Mne je teraz naozaj výborne, mám taký dobrý pocit zo všetkého, že je to tak ako má byť a vychutnávam si to.
Ja inak nikdy emócie nepotláčam, "vychutnám" si ich do dna, aj tie zlé. A potom to tak nejak odpláva preč...
Viem, že je to akýsi posun opäť ďalej na mojej ceste. Veľa mi to dalo.
Ešte raz všetkým ďakujem!

Agnes998

Rozhodla si sa spravne, je vzdy lepsie byt nejaky cas sama ako v nefungujucom vztahu. S nim by ta moc ruzova buducnost necakala, taky vecny pubertak, ktory nikdy nedozrel. Na rodinu vobec nie je stavany. A to, ze si hned nasiel novu len dokazuje, ze ta zas nejak moc nelubil. Si este stale mlada, najdes si niekoho, kto bude rozumny, rodinne zalozeny, kto ta oceni a bude mat rad. Samozrejme ze to teraz boli, ale aj tak to zvladas velmi dobre. Vela stastia dievca!

Rolex123

Jeej akurat vcera som na teba myslela, ze ako si to doriesila:) Som rada, urobila si dobre, sama to citis. Bud otvorena, pomalicky spracuvaj vsetky pocity ktore ta valcovali a estelen pridu. Nebran sa im nechaj ich plynut. Drzim ti palce a zelam ti nech si stastna. Obdivujem tvoju schopnost pomenovat problem a hladat riesenie.