Čim nahradit mlieko

GoFruit

Dokonca mas v dnesnej dobe veganske syry bez mlieka a smotany z orechov a semien, ktore ak vies pripravovat chutia vynikajuco. V zahranici najdes aj v bio obchodoch teda v USA a mozno v Anglicku.

GoFruit

www.google.be

ale mas len nechutia rovnako ako klasicke ale su milionkrat zdravsie....
no budes si musiet zvyknut... vies na jednej strane sa tvaris ako uz nechces jest nezdrave mlieko ale na druhej strane bys i chcela mat jeho vyhody.... chutove... to sa neda. Zvyknes si a najlepsie je ze telo sa ti odvdaci ZDRAVIM - a to je asi hlavne . Chid na stranky veganskych receptov - zistis ze sa dnes da nahradit vsetko.
Ja robim kelove cipsy miesto jedenia nezdravych zemiakovych lebo som vitarianka a v zivote by som nedala do ust smazene zemiakove, moje kelove mi chutia viac. To len na priklad ze proste si zvyknes a nahradis a budes stastna a zdrava.

radkaa

Ok takze este raz. Nepijem mlieko ako take, tu predsa vobec nejde o to ze naliat si surove mlieko a vypit..fuj!! Ide o to ze mlieko je obsiahnute v strasne vela porravinach; aj tam kde to podla mna vobec nie je potrebne..a je tazke sa tonu vyhnut. A ako vidite; bez smotany nemam sancu navarit segedinsky. Bez syra nespravim pizzu.

0vecka

vynimocne suhlasim s GoFruit..proste mlieko nieje nieco co clovek nevyhnutne potrebuje ale prehlasit ze je nezdrave je asi rovnako ako prehlasit ze chlieb je nedzdravy ako som to tu uz viackrat cital.

2 radka ak mas alergiu tak je to nieco ine takisto ked ma niekto celiakiu tak nebude jest lepok ale to neznamena ze je to nezdrava potravina.

GoFruit

Ale preco si myslis ze musis pit mlieko? V prirode piju mlieko iba mladata, ziaden dospely tvor necicia mlieko nikomu inemu. To si len ludia vymysleli. A navyse ked ti to nechut8 preco to chces pit? Kyslu smotanu? To nenahradis. Mas na varenie akoze zmotany tiez mandl9vy ryzovu dokonca kokosovu ale to nechuti ako smotana ale davam to na cestoviny muzovi. Najlepsia je kokosova.

radkaa

Velmi pekne dakujem. Tak konecne som si zvykla na to sojove a vidim ze budem musiet zase presedlat... To ryzove je ok?? Nechuti hnusne? Vzdy ked si konecne zvyknem na nejaku alternativu tak zistim ze aj to je humus..uz sa fakr bojim dat nieco do ust. Viete poradit nahradu smotany???

GoFruit

V dnesnej dobe mozes kupit mandlove mlieko - obsahuje vela vapnika, ryzove mlieko, ak mozes gluten tak aj ovsene... dnes je vyber obrovsky.... ak uz to pouzivat musis... z orechov a semien si vies vyrobit sama. Napr. konopne mlieko, super zdrave z vela vapnikom ovela viac ako ma pasterizovane kravske.... mozes si spravit makove mlieko, z paraorechov. Musis mat ale kvalitny mixer.. To su dobroty. Sojove by som radsej nepouzivala.

radkaa

Ovecka vies ja mam silnu alergiu na mlieko a asi som ju aj mala dostat, inak by som sa nikdy nedozvedela to Co zjavne ani ty nevies...nuz je to ozaj tak, ze clovek sa zacne zaujimat az ked pride problem... Ale ak by si chcela najdi si na internete pravdive informacie napr. o dojeni mlieka zo zahnisanych a osranych vemien vystresovabych kraviciek nadopovanych atb... Dobru chut

0vecka

lol ze mlieko je nezdrave... podla mna ked sa clovek riadi takymito informaciami tak nema zmysel sa zamyslat nad tym co kupuje lebo aj tak kupy nejaky sajrajt

Fakt je zarazajuce ze niektori ludia su schopni nepit mlieko lebo to moze v nejakych pripadoch trosku uskodit a pritom ine veci ktore preukazatelne skodia a skratia im zivot aj o 10 rokov su akoze OK.