Studium strojariny alebo techniky na VS

hgscb

v prahe technicka univerzita alebo v brne urcite niesu zle. dnes sa vsetko automatizjje, vsetky stroje, vyrobne procesy. urcite to ma perspektivu a buducnost. tieto studia su aj o samotnom zaujme. treba sa o to zaujimat aj viac do hlbky, nielen to sa ucit co je v skole, tam je to studium je len zrychla preverane aj ked dost obsiahle ale ako som spominala technika dnes velmi napreduje hlavne co sa tyka automatizacie, vyuzivania vypoct. techniky atd. tiez som studovala SJF. no pre ludi, ktorych to nezaujima alebo tomu nerozumeju, je to utrpenie studium.

Doc.Phdr.Phd

jednoznacne socialna praca, marketing, manazment, medzinarodne vztahy, medialna komunikacia,... to ma perspektivu!

0vecka

2 Lukas34 ono je to v podsate jedno aku specializaciu tam vystudujes... inak ak by si to studoval na SK tak v akom meste? ja som studoval v BA SjF...

inak byvali spoluziaci co studovali v vonku hovorili ze tam to bolo ovela lahsie studium. boli dost tupi no u nas v podsate patrili medzi tych neschopnych....

Lukas34

mozno nemam najlepsie predpoklady na toto studium, ale radsej by som vystudoval taky odbor s ktorym by som si aj nasiel pracu a nezostal na urade prace, mam za sebou obycajne gymnazium a VS humanitneho smeru, tymto by som si tiez rad rozsiril svoje moznosti uplatnenia..
a sice nikdy som nemal blizko k strojarine alebo technike, napriek tomu by som to chcel skusit,
zaujala ma najmä technicka univerzita - strojnicka fakutla, ponuka tieto odbory na Bc studium: aplikovaná mechanika a mechatronika
automatizácia a informatizácia strojov a procesov
automobily, lode a spaľovacie motory
energetické strojárstvo
procesná a environmentálna technika
strojárske technológie a materiály
výrobné systémy a manažérstvo kvality

a zaujimalo by ma, ak sa niekto v tom vyzna, ze ktore z tychto odborov maju najlepsie uplatnenie v praxi.. popripade ak by odporucil ine studium, aj v zahranici..

jcftfcv

neviem co presne myslis pod pojmom "studium techniky" . urcite sa vsak oplati studovat strojarina, hlavne ako odbory modelovanie strojnickych zariadeni, suciastok atd. alebo pocitacoba podpora a pod. teda spojenie vypoctovej techniky a strojnictva. avsak ak ta taketo veci nezaujimaju alebo nemas za sebou dobru priemyslovku ci gymnazium, zabudni na to studium. je to narocne a kazdym dnom sa vyvyjsju nove techniky , takze musis vela samostudovat.