Už rok stále kašlem, doktori nevedia zistiť čo mi je...

Príspevok v téme: Už rok stále kašlem, doktori nevedia zistiť čo mi je...
Nemesis

Dobrý večer... chcela by som vás poprosiť o radu či len názor že čo by som mala robiť prípadne nejaké tipy že čo by mi asi mohlo byť. Mám 16 rokov a už pol roka kašlem. Ešte pred tým polrokom sa mi to tak asi na 2 mesiace ustálilo no dokopy nebyť tých 2 mesiacov kašlem už rok aj niečo viac možno, a v kuse. Bola som na mnohých vyšetreniach, čierneho kašľu, chlamýdi, atď. ale výsledky dopadli v poriadku. Krv mám v poriadku, štítnu žľazu tiež a na RTG pľúc mi alergologička povedala že to vyzerá jak keby som prekonala nejakú vážnu chorobu alebo mi niečo začínalo, ale nevenovala tomu nejakú pozornosť, len mi nasadila lieky. Samozrejme, vystriedala som dosť mnoho antibiotík no nič nepomohlo a stále nevedia zistiť že čo mi je. Mama mi pôjde zajtra zase po ďalšie antibiotiká na vyskúšanie a poradiť sa s doktorkou... ale odpoveď na čo je to so mnou stále žiadna. A je mi jasné že prvé čo vás môže napadnúť je fajčenie, ale nie, nefajčím, nikdy som to ani neskúsila.

kabel

mozne su samozrejme aj ine priciny, bolo by potrebne dokladne vyhodnotit RTG snimok a nenechat sa odbit neurcitym tvrdenim, ze asi je to nieco zacinajuce...ide o to zistit, CO tam zacina

kabel

popis kasel presnejsie-suchy, vlhky, drazdivy, po namahe, pri smiechu, cez den, v noci, suvisiaci s jedlom, zmenou polohy??
mozne priciny dlhodobeho kasla:
-astma, tzv. "kaslavy" typ, keby mozu chybat ine priznaky astmy, pritomne je len dlhodobe nutkanie na kasel v roznych situaciach
-gastroezofagealny reflux-zaludocna kyselina drazdi pazerak a reflexne vyvolava drazdivy kasel, treba vyskusat inhibitory protonovej pumpy
-tzv.zadna nadcha, kedy stekaju hlieny do hrdla a dolnych dych.ciest a drazdia na kasel
-dyskineza trachey
dalsie ATB neber, zameraj sa na ine priciny kasla

Martina11

Kašleš len cez deň, alebo v noci? Máš suchý alebo vlhký kašeľ? Nebolí Ťa hrdlo, alebo nemáš pocit niečoho na hrudníku, alebo v hrdle? Skús niečo viac,...