Porucha príjmu potravy, ako ju zmierniť/zastaviť?

Príspevok v téme: Porucha príjmu potravy, ako ju zmierniť/zastaviť?
See

Problémy s jedlom sa so mnou tiahnu od puberty.
Začalo sa to prejedaním, vďaka ktorému som pribrala asi 10kg, predtým som bola dosť útla, takže to u mňa nikdy neprerástlo v nadváhu, no pribrať 10kg za pár mesiacov, kedy som nič iné nerobila iba jedla všetko, čo mi prišlo na mysel, určite nie je zdravé ani v poriadku. Dosť sa to odrazilo na mojom sebavedomí a začala som chudnúť. Toto snaženie sa skončilo v kolotoči, hladovky-prejedanie stále dookola až prerástlo v bulímiu. Tak sa to so mnou pár rokov, až neskôr prišiel svetlý bod, ktorý mi umožnil byť aspoň na dva roky relatívne v pohode. Myslela som, že som za vodou, dlhé obdobie som si držala váhu a neprejedala sa, aj keď som nebola so sebou nikdy celkom spokojná. Potom prišiel znova zlom, kedy som začala chudnúť, no tentokrát úspešne. Schudla som 15 kg a dostala sa na hraničnú váhu pre diagnózu anorexie, no tlak mojho okolia bol veľký a ja som nedokázala odolať. Začala som znovu jesť, ale myšlienku na to znova chudnúť neviem vytlačiť. Najprv som si strážila váhu a veľa nepriberala, no teraz som opäť presne tam kde som bola v puberte...prejedám sa a opäť som veľmi rýchlo začala priberať. Stratila som kontrolu nad jedlom. Ja sa naozaj už viac v tomto kolotoči ocitnúť nechcem, konečne som pomaly začala naberať späť sebavedomie potom ako som schudla...Prosím máte niekto nejaké rady, ktoré fungujú proti prejedaniu?

See

Tabletky na chudnutie sú dostať normálne v lekárni. Ja som ich raz užívala, ale vôbec mi nepomáhali. Podľa v tomto nejaké tabletky, ktoré dajú žalúdku falošný pocit plnosti nepômžu, lebo problém je v hlave... Ale je takéto tabletky ani nechcem, BMI mám 19, netúžim schudnúť iba sa prestať prejedať aby som neskončila s BMI 30...

Miliin

Tie tabletky su uz v SK lekarnach zakazane.proti chuti do jedla.uj su len tie blbosti na chudnutie a chrom co vyrovnavs hladinu cukru v krvi-mne nepomohol

ja-pusate

ahoj,mam presne ten isty Problem ako ty-zachvatove prejedanie,ale mam aj nadvahu,tiez chcem opät schudnut a ziskat sebavedomie,rozmyslala som o nejakych tabletkach na znizenie chuti do jedla,to by mohlo pomoct proti prejedaniu,predavaju sa rozne len neviem,ktore su ucinne:(