Polovičný invalidný dôchodok

Príspevok v téme: Polovičný invalidný dôchodok
Ivetka321

Dobrý den, viac ako sedem rokov sa liečim na psychiatrickej ambulancii, užívam pravidelne lieky xanax a alventa, popri tom som zamestnaná na pný pracovný úvezok.Liečim sa na panickú poruchu s attackmi, som stále unavená aj ked sa ráno prebudím. Mám nárok aspoň na čiastočný teda polovičný invalidný dôchodok??? Ďakujem za vaše odpovede.

ni-ka

ajus - neviem ti povedat ci mas narok, skus si podat ziadost, za to nedas nic...
a nemusis byt vobec na PN...ja som ziadala o ID hned ako mi zistili diagnozu, bola som na materskej a nebola som vobec PN...
vyskusaj a uvidis, drzim palce :-)

ajus

ni-ka- Ahoj, chcem sa spýtat' či mi nevieš poradit' či mám nárok na ID som po operácii krčnej chrptice mala som extrúziu disku 6-7- operovali ma v novembri 2013stále som PN
trpnutie mi prestalo ale stále mam bolesti ramien a vyráža mi to do praveho ramena ,musím ´byt' PN rok aby som si mohla požiadat' o ID , dakujem

janocka372

mam cukrovku zvyseny krvny tlak momentalne zenske problemy a dlhodobe problemy s krcnou chrbticoumam vysunute platnicky c5 c6 c7 o 1cm do duralneho kanala a tiez aj psychycke problemy bola som aj hospitalizovana mam narok na polovicny inv dochod

ni-ka

ivkopekar-
1-musis splnat kriteria podla tabulky...tu mas vypis z tabulky kde je uvedena miera poklesu

Degeneratívne zmeny na chrbtici a medzistavcových platničkách
a) bez účinku na statiku 10%
b) s miernym funkčným postihnutím, s prejavmi nervového a svalového dráždenia (napr. syndróm cervikokraniálny, cervikorachiálny, lumbálny, lumbosakrálny a syndróm sakroiliakálneho skĺbenia blokády stavcov), slabosť svalového korzetu, obmedzenie pohybu v postihnutom úseku 20%
c) s trvalým ťažkým postihnutím funkcie a často recidivujúcimi, dlhotrvajúcimi prejavmi dráždenia nervov a svalov, ťažkou poruchou statiky a dynamiky chrbtice,
s výraznou poruchou svalového korzetu 40 - 50%

2-Musis mat zaplateny potrebny pocet rokov poistenia
3-Musis si podat ziadost na miestoprislusnej SP
4-Na priznanie invalidity musis mat aspon 41%pokles

ivkopekár

Chcem sa opýtať. Pracujem v bani a zistili mi degeneráciu(vydratie) 3 a 4krížového stavca,začalo ma to bolieť, nemôžem už vykonávať prácu, ktorú som vykonával doteraz. Mám nárok ( za akých podmienok) aspoň na čiastočný invalidný dôchodok?

kablica

dnes maju problem ziskat ID aj psychotici, pokial nie su dlhe roky lieceni bez moznosti trvalejsieho zlepsenia stavu

kablica

vzhladom na to, ze panicku poruchu ma pomaly kazdy treti clovek, tak moj nazor je, ze nie
a ja osobne by som ti ani navrh nevypisala

luciano

Ja si myslím, že nedostaneš. Ale mohla by si dostať, keby si bola rok na PN. A po tomto roku by si podala žiadosť o ID.