Ako dodat nepriebojnemu dietatu odvahu?

Príspevok v téme: Ako dodat nepriebojnemu dietatu odvahu?
mia654

zdravím. Neviem či túto tému zakladám opravnene, ale ide o to , ze som si vsimla ze moje krstniatko = dievcatko je uplne uzasne, mile ,dobre vychovane a uz chodi do skoly , ale je strasne nepriebojna, ked ju zanesiem do skoly , moc sa s detmi nehra, nérozprava , aspon , co vidim ja..V urcitch situaciach ju vidim aj s detmi ale väcsinou len v malej skupinke a to tiez len a len s dievcatami... Mozno sa uplne mylim a robim z komara somara, ale moja otazka je ako jej dodat odvahu? Ona je strasne dobroprajna a mila na svoj vek... Ale chcem aby sa vedela branit a prejavit aj vo väcsej skupine... Dakujem

mia654

Ja vytvaram problém? Prosím Vás ! Na druhych krstnatach vidim ako sa spravajú čo robia a čo si dovolia i ku nej , ja z nej nechcem spravit prehnane sebavedome decko ale aspon zdravo sebavedome . nechcem menit jej podstatu len chcem aby sa vedela ohradit pri narazkach inych deti a nehovorte , ze sa to dietatu nestane... nechcem aby sa trapila ak nahodou nesalie ako ostatne deti apod...tiez nechcem aby sa jej takto nieco stalo .. tak prosim vas na mna neutocte... ja ju ľubim aka je , je uzasná ale nnebudem ignorovat nieco co jej moze ublizit.

kafe

nechaj ju nech sa správa tak, ako je jej prirodzené. To, čo chceš dosiahnuť, mi pripomína, že by si rada mala nejaké dieťatko na špagátiku, čo by sa chovalo presne tak, ako sa tebe páči. Ale jej je príjemné niečo úplne iné! Z ryby žraloka nevychováš, proste sa narodila ako ryba. Ale ak budeš do nej rýpať a tlačiť ju do pozície, ktorá jej vôbec neni prirodzená, bude zakomplexovaná, nešťastná ryba. Nepotrebuje sa ani brániť (ubližuje jej niekto?), ani extra prejavovať.
Úplne stačí, keď ju budeš ľúbiť a oceňovať presne takú, aká je - milá a dobroprajná.