Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

krút.-jana

Icka, dakujem za príspevok ja viem ja mám len 32 rokov ale mám aj dve malé deti 4 a 9 ročných chlapcov a manžela vlastne dva a pol roka nežijem ale prežívam , je to hrozný pocit sa len krútiť.. nevládzem už nechcem to!!!! :-((
chcem znovu behať skákať venovať sa im a proste ísť konečne do práce...ale ako???!!! s krútením neprejdem ani ráno ich pozanášať do školy a škôlky, je to hrozné potom ked som sama je mi to hrozne lúto revem a rozmýšlam prečo??? ja viem sú aj horšie choroby a smrtelné ale.. stále to ale je tu prečo sa neprestanem aspoň krútiť...a tá príšerná bolesť hlavy neustále niekedy aj 3 krát za deň, lieky nezjem stále na hlavu lebo to sa už nedá...čakám na výsledky ,že mi konečne dajú nejaké lieky a bude lepšie v to dúfam a stále si to prizvukujem.. držte sa

icka

krut.-jana. Ahoj.Ja mám tetániu už dlhé roky.Mám 50 rokov a tetániu od mojich 20-tich.Lenže v tej dobe keď som bola mladá o tejto chorobe nevedeli.Až teraz pred tromi rokmi ma zdiagnostikovala neurologička.To som už bola v stave veeeeľmi zlom.Krútenie hlavy,nevládnosť,nevládla som prejisť ani tri schody...proste hrôza.A o bolestiach celého tela už ani nechcem písať.To bolo už vysoké štádium.Mne pomohli lieky seroxat .Beriem stále ráno 1/2 tabl.Neurológ je vyčudovaný že mi to stačí,lebo niekomu nepomôže ani celá.Nástup na tieto lieky je trocha ťašký,lebo oni zaberajú až po mesiaci.Ale teraz nebanujem lebo som úplne fit.A nebránim sa tú polku tabletky brať celý život.Keď niekto berie lieky na tlak tak ja môžem na tetániu.Držím ti palce.

krút.-jana

Ahojte, som tu nová no aj ja mám tetániu, ešte neviem aký stupeň, lebo výsledky ešte nemám konečné ešte rôzne idem len absolvovať, ale začalo sa to asi takto :2.5 roka sa mi ukrutne krútila hlava, k tomu sa pridal strach chodiť von z toho točeni, absolvovala som predtým rôzne vyš. ale bola som len pokusným králikom asi na lieky, lebo 2,5 roka jesť nezmyselné pirule a nič??! už som bola v koncoch stále len točenie a nič už aj zle sa mi pozerá na telku, monitor pc, a knihy a popri tom mám zdravý zrak tŕpnu mi niekedy prsty na rukách a nohách ale stále nič len krútenie a strach... až som konečne našla inú dr ktorá mi povedala a poradila čo by to mohli byť( tetánia) dala ma na nové vyšetrena a tak teraz čakám na výsledky a chcem sa opýtať ako vám pomohlo liečenie alebo ako sa liečite či sa vám prestala krútiť hlava a za ako dlho a či sa dá vôbec zbaviť toho krútenia ja to už nechcééém prosím ....ďakujem všetkým kto odpíše.

mirjam

Dobrý deň prajem..bola by som veľmi rada keby mi dal niekto radu ako zvláda tetanické záchvaty. Ja som taktiež tetanička aa niekedy už fakt neviem ako tomu predchádzať. Prvý záchvat som dostala keď som bola vo veľkom stresovom vypätí. Mala som silné bolesti hlavy stŕpli mi horné končatiny, ústa a jazyk a k tomu som videla úplne rozmazane. dosť som sa zľakla čo sa deje..No potom som bola na EMG vyšetrení a zistili, že mám ťažký stupeň tetanie. Navštevovala som aj psychológa a brala som Persen forte a k tomu som pila čaj z materinej dúšky alebo Melaton. Dosť mi ti pomáhalo. Teraz už dlhšiu dobu som nemala záchvat ale začali sa mi objavovať próblemy napr. dosť často sa mi točí hlava a na hrudi citím akoby guču niečoho. Mám vždy strach, že mi niečo je, dokonca mám aj strach zo smrti. môže mi niekto napísať či ma niekto z vás podobne stavy..alebo či to točenie hlavy a ten zvláštný pocit na hrudi môže súvisieť s tetaniou.

Kvetka.

je tam klucik na zaciatku a neviem, co to znamena. prepacte, ale nebola som tu velmi dlho a nie som v obraze o zmenach. da sa s tym nieco robit a mozem do nej este prispiet?

Kvetka.

prosim vas, viete mi povedat, prečo je tema Hyperventilacna tetania uzamknuta? Zalozila som ju pred niekolkymi rokmi a teraz by som rada do nej nieco prispela, ale neda sa.Kvetka

dzina5111

Ahojte mne diagnostikovali Tetániu pred 13 rokmi brala som len magnezium nič viac nebolo mi nič až teraz po 13 rokoch sa mi objavila začal mi trpnuť jazyk ruka a hlava nevedela som čo sa deje na tetaniu som zabudla ked prišla sanitka tak lekár že spazmová tetania čo ved ju mám 13 rokov a nič vyšetrenia všetky mi spravili dali mi xanax, guajacuran, a magnezium nič mi nepomáha už 3 mesiace sa celá trasiem trpne mi jazyk , ruka, a akoby mi po celej lavej strane prešla elektrika prosím poradte čo mám robiť dakujem.

gabika 1981

Ahoj vsetci, ja som tiez mala a mam stale problemi, bolela ma strasne hlava, a cele telo, mavam navaly, ked som neco drzala v ruke tak mi to spadlo samovolne, ale ja som to brala stale na lahko, tak ze som vobec nad tym nerozmyslala, az raz ked som mala v hlave kliesta tak asi dva dny sa mi tam drzal, no hlava ma este viac zacala boliet, a rozhodla som sa k doktorke ist, ona ma poslala na infekcne, no tam mi povedaly ze acifitilida to nie, ale skvor ze mam pryznaky na MULTYPLEX SKLEROZU, , ako nahle som prysla domou zacala som sa o tejto nemoci informovat, bala som sa lebo tie pryznaky boli dost bizko mojich problemou, no potom ma poslali k NEUROLOGOVI, ale to preto lebo som mala Mat zaidanku od NEUROLOGA na MAGNETICKU REZONACIU,no potom som obvolavala doktorou a kazdy jeden doktor mi dal termin az v sektebri, az ked som povedala ze si to sama zaplatim, tak ma ihned obednaly, nemohla a ani som nechcela cakat, kym sa mi stavy zhorsia, a isla som tam, diagnosa nebola multyplexskleroza a ja som bola v klude, aj ked mi nieco nasly nie je to naj horsie a da sa to upravit liekama, pol hodina vysetrovania ma vysla 230 eur, ale stalo to zato, netrapte sa nad sebou, kazda myslenka k toru mate sa prejavy po case na vasom tele, berte zivot taky aky je nerozmyslaj te nad sebou co vam vsetko je, budte sami sebou, a verte sami sebe, lebo aj doktory su korupcni a chcu len jedno a to su penaze, nedaj boze by tam bol nejaky politik, za minutu dve uz ma vysetrenie, a co mi obycajny ludia mosime cakat, stale len hore dole chodit,aby na nas doktory zarabaly, nehovorim ze vsetky su stejni, najdu sa aj dobry ale jeto smutne ak si sami vsetko zaplatite a ihned vas beru...