prosim poradte.!!

Príspevok v téme: prosim poradte.!!
julineya

Myslite si ze je normalne ked viem ze mam ppp/bulimia/ale bojim sa toho ze by som sa mala vyliecit-aj ked by som na jednej strane chcela zbavit sa trapenia atd.ale na druhej strane nechcem bo sa bojim ze budem muset pribrat ale ja chcem este chudnut a ze budem velmi pod dozorom rodicou.ja vlastne ani neviem ci teda mam tu bulimiu lebo bulimicky asi nevedia o tom ze su chore.alebo anorektocky.nie?je este niekto taky ze ma ppp a stavia sa k tomu tak ako ja?alebo som sama?

Andrej :)

No, zbaviť sa toho neni ľahké.. Človek vo vnútri chce. Ale akoby mu niečo bránilo a nemôže sa toho zbaviť. Je to začarovaný kruh.... V prvom rade si treba uvedomiť, že keď si rapídnu zmenu na váhe všimlo aj okolie, tak to už je vážne a teda bulimia. Najpodstatnejšie na začiatok je si priznať na čom si. Nemá zmysel sa klamať. Väčšina si totiž myslí... to je ešte v pohode, neni to také vážne. No vduchu vie, že myslieť stále na jedlo neni normálne a chce sa toho zbaviť. Podstatný je aj zlom, kedy sa rozhodneš vyliečiť. Nikto a nič ťa nemôže donútiť. Tak je to iba dočastné! A prepáč, ak ti pokazím ilúzie, no nikto iný ťa z toho nedostane. Môžu pomáhať, čo dúfam, že robia, ale takto to môže byť donekonečna, prípadne sa to vracať. Treba si uvedomiť, že je to len na tebe. Len ty sa musíš rozhodnúť. Veď predsa, takto stráviť život nechceš :) Nepoviem ti nesnaž sa nemyslieť na jedlo, ale mysli na iné veci čo chceš robiť a môžeš a tešia ťa. Tadiaľ vedie cesta. Ver mi, že keď aj začneš jesť, nepriberieš rýchlo. To je len dojem. Vskutku keď otvoríš oči dokorán, tak zistíš, že to ide až moc pomali. No to si musíš priznať, že si chorá a chcieť sa vyliečiť :) Držím prsty

evcca

anka, ja padam na hubu takmer kazdy den, ale ked zvladnem aspon raz za cas den bez vracania, tak mi to vynahradi vsetky spackane dni. aj ja mam fazy, kedy neverim, ale hlavu hore, zajtra opat vide slnko a mame sancu to opat skusit, ja si ju nechcem dat zobrat.

anka

ahoj,neviem ci moze byt nieco horsie ako pocit,ze sa z tejto choroby nedostanem-pre viac dovodov,nie je to len moj nazor,a najviac som sa sklamala,ked som sama seba chcela presvedcit,ze sa to da,ale neda...nechcem takto zit

elka

viem o čom hovoríš,ja som na tom takpodobne veď ktorá baba chce pribrať keď už už skoro dosiahla svoj cieľ?žiadna,strach z toho že priberieme je väčší ako hlad,kontrola rodičov je na druhom,mne dala máti podmienku že ak nezačnem do konca mesiaca normálne jesť idem ku psychlógov.Neboj,väčšina báb si to uvedomuje ale ten tzv.strach z pribratia neoklameš,ale dávaj si pozor a kontroluj čo robíš lebo sama zistíš ako sa ti všetko rúca dolu vodou,škola,súkromie,vypadávanie vlasov,nervozita,depresia,viem o čom píšem a nechcem aby to niekto zažil,držím palce i keď nechceš pribrať radšej papkaj kým je neskoro ako to ľutovať a nedostať sa z toho

simina

mam 18 rokov dve deti a zivot mi nestoji za nic uz premna nic neznamena zivot chcem umriet ale bojim sa urobyt nieco strasne moj muz mi neveri misli si ze ho podvadzam a ja uz nevladzem preto som sa rozhodla pre anorexiu je to asi najpomalejsia a najlahsia casta k smrti

mira

Anorexia má svoju predohru a je to taká milosrdná samovražda,niekto skočí s okna a má po tom za 20sekund,nieto prestane jesť a trápi svoju rodinu niekolko rokov.Nechcem podcenovať ani sa vysmievať týmto ženám,skor naopak len nechápem,tie ich masoch.sklony umreť hladom!

gabina

rere, neviem, koľko máš rokov ale podľa toho, čo píšeš, to asi nebude príliš veľa. Si asi mladunká a na niektoré veci musíš jedoducho ešte dozrieť.
Ak môžem,tak:
1. asi nebude Tvoje okolie ďaleko od pravdy, keď sa im nepáč, že chudneš a nazývajú Ťa anorektičkou.
2. Túžiš schudnúť stoj čo stoj, takže to tým prudko zaváňa
3. Psychiatria nie je ani podľa mňa naideálnejšie riešenie ale iné v prípade kolaspsu (psych. a hlavne telesného) u nás jednoducho neexistuje.
4. Zvláštne, že ma nikto nikdy nepokladal za blázna vtedy a ani dnes, keď som už dávno vonku.
5. Menzes je úplne normálna vec, patrí k mechanizmu, ktorý je vlastný len ženám a neznamená tragédiu. Bolesti sa dajú tlmiť, kúpanie sa dá tiež rôznymi spôsobmi vyriešiť.

"Ja byť Tebou, tak to tak nechcem?" Toto si napísala a asi sa to takto jenoducho nedá. Ale predpokladám, že nenávidíš všetko ženské na svojom tele a chlapčenská podoba s útlymi bokmi, malým zadkom a tenkými končatinami Ti nateraz vyhovuje. A aj život bez menzesu. Nebude to tým, že si anorektička? Čo tak priznať si farbu a nie presviedčať nás aj ľudí okolo seba, že všetci sú blázni, iba Ty si v poriadku?

rere

lenkaa1201 ked sa zacnes vyvijat a chlpatiet v ohambi tak to cakaj kazdu chvilu ale ja byt tebou tak to tak nechcem je to otrasne obcas bolesti a nemozes sa kupat a je to neprijemný pocit

rere

aj ja mam problem podla druhych som chuda a anorekticka ale ja viem ze niesom a ani nebudem nadarmo ma liecili ja budem aj tak aj tak chudnut na 48kg ale neodporucam nikomu uplne prestat jest lebo psychiatria je svina iba vas nadopuju a budete na celi zivot pre kazdeho len blazon

zufala

Ahojcek...prosim surne poradit, som na kraji svojich sil vazne som ZUFALA... mam stale depky , njprv to boli nevinne zle nalady , ale teraz mam takmer kazdy den depku...strasne moc cem schudnut, pripadam si strasne tucna , dala by som cokolwek zato aby som schudla...ale stale jem kolace, cokolady, a potom si zas dam dietu ktoru dodrzim tak najviac den-dva a potom sa prejem...vazne potrebujem poradit...prosim