Kokosovy olej, arganovy, konopny.. ktory?

Príspevok v téme: Kokosovy olej, arganovy, konopny.. ktory?
olinkaa

tapam tu uz dlhsie a citam rozne nazory na tieto oleje. kupila som si zatial kokosovy ale ten musi byt vraj v ladnicke a tym padom ho neviem pouzivat. ci na plet, ci do hrnca na varenie, proste sa s nim v stuhnutej forme neda nic robit. ako to riesite vy? alebo mam skusit konopny alebo mandlovy alebo ktory je najlepsi? musia byt aj tie chladene? a este by som chcela vediet kde ich kupujete. v bio obchode asi ale ako viem ci je kvalitny? dakujem za kazdu dobru radu.

muc

kokosak nemam v chladnicke. v pohode sa da naberat. pouzivam ho na plet a do varenia. je to lahky olej- hydratuje a dobre sa vstrebava. pouzivam aj arganovy- tiez sa fajn vstrebe. a skusala som aj konopny- ten je pre mna velmi mastny, tazky a hutny.

sewie

kupujem kokosovy olej v DM.kamaratka mi minule pisala cela stastna a vychvalovala ma do nebies ze ten olej co som jej dala jej vyhladil vrasky na tvari a to uz skusala vsetky drahe kremy. nikdy som ten olej nedavala do chladnicky! v lete akurat je tekuty ako bezne oleje tak treba velmi opatrne s nim zaobchadzat:D alebo dat na nejake chladnejsie miesto. ked bola zima a bol prilis stuhnuty a ja som si ho chcela dat napr na tvar alebo ruky-tak som si ho nahriala fenom alebo som ho dala vedla pocitaca odkial salalo teplo.
inak citala som 101 pouziti kokosoveho oleja-pravidelna konzumacia moze znizit ci zabranit depresii, pomaha pri chudnuti(zaujimave ze?:D tiez som sa cudovala:)) regeneruje-mne pomaha hojit jazvy po popaleninach napr., dokaze vyliecit iste zenske intimne problemy spojene so svrbenim a pod., je dobry na nechtyäodkedy si ho kazdy den davam na nechty a kozu okolo-mam konecne opat pevne nechty!)...inak ja si na nom hrozne rada robim palacinky-ta jemna kokosova prichut a vona:))) hmmmm

zuzanab17

používam ho na všetko, moju dcéru ním natieram po kupeli.... varím s ním, alebo čokolvek robím na panvici vždy tam šupnem trolinku kokosového.... vôbec to necitiť..a kokosový olej vraj neprepááális, už som chlapovi aj rezne na nom robila iba som ho minula trošku viacej :-D

zuzanab17

www.wolfberry.eu

ja mám tento a kupovala som olej aj v DM drogeriach...a tiež som bola spokojná...
Chlap mi doniesol aj olej z Thajska ale poviem ti po ceste lietadlom mu ztuhol a tazko sa s nim manipuluje, už som ho aj roztopila trošku v teplej vode no zase stuhol uplne a pritom ked ho kupoval mal bol ako olej tekuty...

zuzanab17

ahoj ja som si dala poradit v jednom shope - zdravá výživa... mám kokosový olej a nemám ho v chladničke. Mám ho volne v kuchyni a je takej normálnej konzistencie, povedala by som ako maslo... mám všesstranny na všetko....