Ako schudnúť?

Príspevok v téme: Ako schudnúť?
smutnetucna

Prosím o radu. Mám 20r. 160cm a 83kg ...kedysi som bývala relatívne v norme okolo tých 62kg, ale posledný rok som sa uplne pokazila. Nemám vobec žiadnu kondičku. Podotykam ešte, že všetok tuk sa mi uklada do hornej časti tela, prsia, brucho, proste zadok skoro nič a hore ako taka obryňa :/
Pred 2 tyždnami som sa rozhodla že začnem niečo robiť, začala som najmä cvičiť. Zistila som však, že vobec nič nevladzem. Už po 2-3 cvikoch sa totálne zadycham, nevladzem, mam pocit že skolabujem a to necvičim nič aerobne, len take cviky rozne na zemi, posilovacie. Nevydržím ani 5 minut vkuse. Skušala som aj behať ale viac ako 300m nedam bez toho ze uz som ako rak červena a idem vypluť dušu...Necitim sa vobec dobre vo svojej koži, neuveritelne ma mrzí že som sa takto zhumplovala :( a neviem si teraz rady. Chcem upraviť aj stravu ale mam neuveriteľnú slabosť na sladkosti, proste 3 dni vydrzim a potom som ako zhypnotizovana, minule som sa uvedomila az v Bille pri pokladni, že NIE toto nemožeš...strašne stavy mam z toho, odjakziva som bola na to zvyknuta. Viete mi nejako poradit? Mám najprv niečo schudnuť stravoou a potom začať s tymii cvikmi alebo sa takto ničiť aj ked nevladzem. S tymi kilami to ide neuveritelne ťažko.
Uvitam každú radu, lebo takto uz nedokazem normalne žiť. Nie som na takuto postavu vobec zvyknuta, mam z toho depky.

miki25

osobne ja som sa prvý mesiac rozhodol schudnúť len stravou, lebo dosť ťažko mi to išlo a nechcel som sa veľmi zničiť. potom neskôr keď som si myslel, že by sa mi už cvičilo lepšie tak som pridal aj cvičenie. po necelých 5 mesiacoch mám už cca. 17kg dole...nechcel som ani tak rýchlo chudnúť stačili mi 1-2 kg mesačne, ale čo už. zatiaľ sa nehnevám na to veľmi, hoci odporuje to mojim zásadám. nepohneval som sa však :D

proste rob tak ako chceš ty. myslíš si, že máš dostatočnú vôľu na to, aby si začala cvičiť môžeš urobiť to tak ako ja. pokiaľ tú vôľu nemáš tak cvič a tráp sa od začiatku, lebo ku cvičeniu sa neprinútiš. to je celé...

Weri

A ešte niečo, skús si zapisovať čo cez deň zješ, aspoň uvidíš čo robíš zle, ja to takto robím od januára a je to zaujímavý pohľad

Weri

Vieš čo, ja som sa tiež dala na chudnutie, pribrala pekných pár kíl, som po operáci štítnej žľazy a ide to náramne ťažko to ti poviem. Stravu som upravila a aj cvičím zo začiatku to šlo fakt ťažko tiež nemám bohvieakú kondičku,ale pracujem na tom, treba pomaly každý deň pridávať si viac a zvykneš si, cvičenie sa stane pre teba každodenným rituálom.
Musíš sa najprv na to všetko psychicky pripraviť ujasniť si čo vlastne chceš a pôjde to. Ja mám horšie o to že môj metabolizmus je spomalený ako slimák, beriem hormonálne lieky a telo veľmi ťažko spolupracuje čiže všetko musím robiť 2- násobne. Hlavne nedrž krutú hladovku, len to zhoršíš, skús obmedziť pečivo, chlieb a podobne.

Dúfam, že som ťa aspoň povzbudila :)

Fero M.

To ze to nejde je v prvom rade slaba zanietenost a v druhom z casti zly trening a strava.
Najlahsie je chciet super jedalnicek ktory je zazracny a sama chudnes a nepotrebujes ani behat ani nic.
Vies kedy schudnes? Ked do seba prestanes pchat sladkosti a zacnes minimalne 5 krat v tyzdni po jednej az 1.5 hodiny venovat sportu. ( kardio,posilka,kardio).
To je cele. Kym nemas zdravotne problemy ako tlak alebo problem s kolenom tak su to vsetko len vyhovorky.
Neber to v zlom co pisem ale skor sa nad tym zamysli.

nathalia8

no poviem ti pravdu,tiež nevladzem cvičit,mam nadvahu 20 kg,a neviem ako a čo začať-chcela som 90 dnovku dietu,ale nejde mi to, počula som o dukanke,ale neviem či neporuším,neviem ako začať.