Šialena sefka - zrutila som sa

Príspevok v téme: Šialena sefka - zrutila som sa
alibi

Ahojte,
moja sefka ma dlhodobo sikanuje. Je bud ten najlepsi alebo ten najhorsi clovek na svete. Striedanie nalad je u nej aspon 3x denne uplne extremne.
Znasam to uz dost dlho, spravam sa k nej priatelsky aj ked obcas ma vytoci a trosku jej poviem svoje, ale nic to nepomaha. Nikto s nou nevie vydrzat kazdy dava vypoved. Ponizuje, sikanuje, je vecne nespokojna, uraza ma atd.
Nedavno som sa proste zosypala nevydrzala som to, musela som ist na PN..beriem lieky na ukludnenie, na spanie, mam nonstop migrenu uz takmer mesiac.
Na PN som v neustalom strese co sa deje v robote, musim byt na liekoch ale ani to mi nepomaha. Mam vycitky svedomia, ze som doma.. ze sa flakam.. asi som workoholik. Kolegovia ma podporuju, su to najlepsi kolegovia na svete milujem ich.. radia mi riesit to vyssie u sefa.
Mam nemam? Co mam robit? Co vyriesim stazovanim sa?
Dlho to uz nevydrzim.

xxxxxxxxxxxx

ja som tiez bola naivna a myslela som ze pravdou clovek nieco dosiahne. na vlastnej skusenosti som sa presvedcila, ze aj ked mas kopu dokazov a stazujes sa hore, vrchnost podrzi stranu veducemu, nie podriadenemu

je to zial tak a treba to akceptovat, inak si clovek iba nici zdravie

my sme mali v praci taky pripad prac.konfliktov, ktory vyvrcholil smrtou jedneho z podriadenych, sokujuce je ze ani za to nikto neniesol zodpovednost. smutne a nespravodlive ale zial pravdive

Slobodna

šikana na pracovisku sa dosť ťažko rieši, pretože je takmer nedokázateľná. Málokto naberie odvahu sa sťažovať. Skúsenosti dokazujú, že to aj tak nič nepomôže, naopak, celé sa to ešte zhorší. Takéto prípady dopadajú najčastejšie práve tak, že daný človek jednoducho podá výpoveď a odíde. Samozrejme nie je to ideálne riešenie, pretože na inom pracovisku sa situácia môže zopakovať. Pomohlo by jediné, spojiť sily s kolegami proti nej. Ver mi však, že aj keď si myslíš, že máš tých najlepších kolegov na svete, pri probléme sa drvivá väčšina zachová ako alibisti, budú ťa v tom podporovať, ale nik sa nepostaví na tvoju stranu. Počkajú ako sa celá situácia vyvinie a podľa toho sa zachovajú.
Moja neodborná rada znie - najdi jej chlapa, ktorý jej tie nálady výrazne zmierni :) Náladovej ženskej chýba jednoznačne sex. Uvidíš, že potom bude ako med a vysmiata od ucha k uchu :)

mumo: jednoznačne riešiť so šéfom a jej sa opýtať na rovinu - že aký má s tebou problém. V okolí som mala nedávno podobný prípad a pomohlo to.

mumo

Dobrý den,
aj ja mám skúsenost so sikanou na pracovisku, ale zaujímave je na tom to,že ma šikanuje ekononka ktorá pracuje pre firmu na živnost, a o šikane šef/konatel/nemá ani páru.
a ona mi škrtá hodiny ako keby ma platila zo svojho, stopuje mi čo mi ako dlho trvá.
dik za odpoved

Fero M.

Spojte sa alebo podajte anonym na neho na vedenie.
Ak je to dlhodobejsie tak o tom vedia aj hore. Ak to nevide tak zmen pracu aj sa to da. Takto trpiet nwmozes. Alebo to riskni a pkriadne sa pohadaj.

jajaa

Skús sa popýtať kolegov či by šli s tebou do toho, aby ste to riešili vyššie (máloekdy sa stane, že sa ľudia dajú dokopy, aby niečo poriešili v tomto smere) a ak nie, okamžite daj výpoveď! Tiež som bola rok šikanovaná a teraz spätne keď sa na to pozerám, bola chyba tam tak dlho ostať, už nikdy by som to tak dlho neťahala. Zdravie je len jedno.

0vecka

hm stazovanie na sefa nieje dobry napad najme ked budes jedina co sa stazuje... podla mna bud dat vypoved dovod zadat tu sefku ale nikdy nevies kedy budes na nich znova odkazana... alebo sa zorganizujte viaceri... popripade ak mas mozno jednoducho zmenit pracu