Rozhodovanie medzi dvoma pracami

Príspevok v téme: Rozhodovanie medzi dvoma pracami
nerozhodny

Ahojte,

chcel by som vediet Vas nazor alebo ako by ste sa vy rozhodli ak by ste mali 2 moznosti: 1. sezonna praca v Norsku s rybami za velmi dobre platove podmienky (18 eur v hrubom na hod.) alebo absolventska prax na Slovensku v mensej firme cestovke za par drobnych na mesiac

rozhodli by ste sa na zaklade platu? alebo dat na odbornu stranku prace, ze pozicia referenta v cestovke je lepsia v zivotopise ale aj do buducna pri hladani ako praca na linke s rybami?
podotykam som minulorocny absolvent pravnickej fakulty

nerozhodny

maly update: na tu absolventsku prax ma nemozu zobrat, lebo podla uradu prace pravo nesuvisi s agendou cestovnej kancelarie, takze o jednu moznost menej, uz ostava bud Norsko alebo Slovnaft ak vobec prejdem dalsimi prijimacimi kolami..

a Dodo: ludia studuju, lebo si tym aspon oddialia registraciu na urade prace o 5 rokov, mozno predlzia trosku detstvo a potom tak ci tak ich caka kruta realita, ak by som mal este raz 18/19 rokov, tak idem na techniku alebo IT s tym si clovek najde pracu aj bez znamosti..

Dodo29

nerozhodny tak v tomto mas sakramensky pravdu s tou robotou ak nemas znamost a rodinkarstvo na spravnych miestach si strateny. Ale tiez ma zaujima naco tolko studentov studuje vysku a potom ich niet kam zamestnat? Naco? Kazdy rok sa tolko vychrli otitulovanych ludi a ziadny prospech z nich stat nema lebo sa zamestnaju len ti co maju znamost alebo rodinu na danej pozicii. Je to na ho*no tu na svk. Kde to v takej amerike ci vo francuzsku ci nemecku...

nerozhodny

Lulu: presne ta chapem, ja to iste vidim okolo seba, minule som bol na pohovore na rezervacneho pracovnika v BA a plat 500 v hrubom, sak z toho clovek ani nevyzije v hlavnom meste..

Loreta: ked som mal 18/19 nevedel som co chcem v zivote robit, tak nejako to vyslo na pravo, teraz viem, ze to nebolo najstastnejsie riesenie, ale ani teraz neviem co chcem v zivote robit..
chodil som na pohovory primerane mojmu vzdelaniu, ale vidim, ze je to zbytocne, nemam v rodine sudcu alebo pravnika, aby som mal iste teple miestecko niekde v statnej sprave, tak musim hladat ine moznosti..

Loreta

A len taku poznamku resp. otazku mam ze naco si studoval za pravnika ked ides sa piplat s rybami do norska alebo robit kavy do cestovky? Preco mladi studuju vysoke ked robia potom aj tak podradnejsie prace vzhladom na dosiahnute vzdelanie?

Lulu2011

chapem ta, tazko mi radit, ja pracujem na SR a hladam si nieco lepsie, ale inzeraty su vsetky za minimum, nie je co kde ako, uz som aj rozmylala nad Rakuskom

nerozhodny

ale ani v zahranici to vzdy nie je slava, bol som v Nemecku posledne leto, makal som 6 dni do tyzdna v hoteli, zarobok v cistom fajn, ale ked si odpocitate naklady, tak tiez to nie je slava

a clovek si pri tej rutinnej praci uvedomi, ze nestudoval aby potom takto otrocil, ale co z toho, ak sa doma neda najst praca..

na cloveka potom pridu take depresie, ze co z takeho zivota..

Lulu2011

urcite Norsko, v zahranici si uvedomis, ze na Slovensku ta nic necaka, praca v cestovke za nejakych 150- 200 e co ti daju za absolventsku prax nikoho v zivotopise zaujimat nebude, nie je to nic lukrativne, akurat budes pre niekoho zadarmo robit a nic z toho mat v kopnecnom dosledku nebudes

nerozhodny

na sk ma nedrzi nik, len teraz ten absolventsky program od slovnaftu vyzera byt asi najperspektivnejsi, len zas s Norskom nemozem cakat uz dlho, a pokial sa skonci prijimacie konanie pre slovnaft tak to bude aj koniec aprila, a bojim sa, ze co ak nebudem uspesny a stratim potom moznost aj toho Norska..

norka

drzi ta tu nieco frajerka kamosi chori rodic ? aky mas zdrav. stav nemas problemy(tu nemusis odpovedat len sam pre seba) ak nie tak chod do norska ak ta to tam taha absolvenska ti vela neda aj tak by si sa len flakal lebo tam davaju robit len podradne prace nakupy triedenie papierov takze nic moc v CV ti to nezlepsi to len aby si doma nesedel.