Problematická pleť - akne

mary33

Co sa týka krytia akne - pouzivam aknecokolor (samozrejme pod neho si dam denny krem), na to púder - prirodná kozmetika a korektor ak treba.. ale to len ked fakt niekam idem a treba vyzerat "k svetu" :)) najlepsie je pleti ked je bez make-upu.. len nejaky ochranny krem (zas prirodna kozmetika)..

mary33

Ahojte, mam 25 rokov a akne ma trapi od 15 rokov.. skusala som vselico.. aj roacutane som brala dva krat po pol roka pred 5 rokmi, co teraz trochu lutujem (ma dost nepriaznivych ucinkov, ktore sa mozu este len prejavit) aj ked mi pomohol, sice len mierne, no pomohol.. brala som pred troma rokmi aj antikoncepciu cilest - asi pol roka, no zmeny som nevidela.. o tom kolko kozmetiky som vyskusala ani nehovorim..
za posledny rok sa mi akne dost zlepsilo.. beriem antikoncepciu Chloe asi 4-5 mesiacov a presla som na prirodnu kozmetiku.. netrapim svoju plet zbytocnymi drastickymi kurami a kremami.. ona sa s tym vie vysporiadat sama, len ju netreba zbytocne drazdit.. takze odporucam prejst na prirodnu kozmetiku.. a mne aj antikoncepcia pomohola.. sice su to hormony.. no plni svoj ucel, resp. viac ucelov :)) teraz mam sice kde-tu akne, no je to ovela lepsie ako pred nejakymi dvoma-troma rokmi.. dost sportujem, trenujem kazdy den, takze aj poteniu prikladam svoj význam pri hojeni akne.. trva to trochu dlhsie..
drzte sa a vela uspechov pri boji s akne :)

midsummer

ahojte, mám 20 rokov a tiež ma stále trápi akné..skúšala som už všeličo ale nič nepomáhalo..jedine keď som užívala antikoncepciu Laurina, ktorá je určená na pleť tak mi úplne zmizli ale to tiež len dočasné riešenie..akonáhle vysadíte po 2 týždňoch máte akné späť!objednala som si teraz čaj Nimba (himalájsky čaj)..uvidím čo to dá..a čo mi tiež celkom pomáha je FRAMYKOIN - dermálny zásyp ale je to antibiotikum, takže to neberte dlho len kým sa vám trošku pleť nezlepší..dá sa kúpiť v lekárni aj bez lekárskeho predpisu ale nie v každej..tak veľa šťastia! :)

niki999

o a ešte niečo .... ak chcete sa očistiť z vnutra ...tak napr. zelený jačmeň, alebo esencial forte..... a dievčatá neberte antikoncepciu....mna zničila totálne a trvalo mi 8 rokov kým som sa dostala dokopi( pleť, vlasy...)

niki999

Pre Vandu- Vanda v žiadnom prípade si nedávaj antikoncepciu!!!!! je veľmi škodlivá a je to vlastne steroid..
používaj kozmetiku čo najviac prírodnu ..napr..www.oliveland.sk je super a to ti nehovorím len tak lebo ja som vyskúšala všetko...alebo oriflame ma vodu na čistenie s aloe vera...make up určite nejaký presný pre tvoj typ pleti..napr vichy.la rosche, sú drahšie ale kvalitné...a kožnej never nič..tam som tiež vyskúšala všetko a nič mi nepomohlo..vieš ty si sama sebe najlepšim lekárom...sleduj ako sa správa tvoje telo ...ak niečo konzumuješ , čo ti robí zle dobre atd...a pri tom sa drž..a inak som zabudla pred kramami by si nemala vôbec jesť čokoládu...ale veľa zeleniny ovocia

niki999

Ahojte dievčatá dám vám rady nad zlato ak mate nejaké otázky napíšte, Vám poradím tak ideme na to:
skúsenosti s problématickou pleťou mam veľké ...asi som do nej investovala nejakých 20000sk určite...všetko začalo hormonálnou antikoncepciou..pretože ked ju beriete je všetko super ste krásne ale ked ju vysadíte tak ste v .....
- takže po 1 nikdy neberte hormony pokiaľ nemusíte
- dnešná kozmetika je veľmi veľmi agresívna, ja som napríklad bola alergická na nejakú zložku v nich
- snažte sa ju veľmi neprečisťovať aby nestratila schopnosť sa sama brániť pred špinou z prostredia
- stačí ju ráno prečisťiť pleťovou vodou...a naniesť nejaký make up a večer odličiť a nechať dýchať v noci
- nešprtať si do tváre pretože hned sa infekcia rozšíri po tváry ..
- ja som vyskúšala všetko mikrodermabraziu, pilingy...čistenia...možno trochu pomohlo ale len Dočasne..
- a teraz som pri Aloe vera a olivy a nedám na to dopustiť..mám mydlo s aloe vera a olivami a moja preť je super krásná pomali citite ako sa ozdravuje... som si objednala so stránky www.oliveland.sk...a stojí okolo 40 sk..je super odporučam..takže ak mate otázky sa pýtajte
-

mnamka257

ja prekryvam pupaky takto: najprv si tam na tvar make up, potom nanesiem korektor ktory zaroven vysusuje a lieci akne a nakoniec si na tvar nanesiem puder, aby sa mi plet neleskla.a pokial aj po tom nejaka ta vyrazka presvita tak si dam na nu este raz korektor a pretriem tenkou vrstvou pudru.

vandaa

citam si prispevky...a clovek ma z toho naozaj chaos..kazdy tvrdi nieco ine..kazdy radi nieco ine..trochu som z toho zufala..opisem vam moj pripad

mám 21 rokov a už klasicky od puberty ma trápi moja pleť..spočiatku to bolo väčšinou len kvoli akné, ktore som mala po celom čele, no postupne sa rozsirili nizsie az v okoli pod licami..pouzivala som mnozstvo roznych pripravkov, bezne cistiace vodicky na akne a pod ktore boli dostat napr v lekarni alebo v katalogoch ako avon a oriflame:)..takisto som bola u koznej pred par rokmi a predpisala mi skinoren a zinerit tusim..myslim ze mi toaj trocha pomohlo, ale potom mi to zacalo nejako robit problemy, strasne mi scervenala plet a bola podrazdena,tak som s tym prestala..v neskorich rokoch az doteraz, mam stale tak trochu s akne problemy (uz viacmenej len pod licami)..no ovela viac ma trapi a vadi cierne bodky, komedony, malicke jazvycky, scervenane flaciky, drobne vyrazky (vacsinou na cele), neustaly neprijemny suchy a zdrevnateny pocit na licach..zacala som asi pred rokom a pol uzivat kvoli tomu HAK (minerva) lebo to vraj pomaha,,ale nevidim az take zazraky..pouzivam bezne kozmeticke pripravky ktore sa daju v obchode alebo katalogoch zohnat..mohli by ste mi prosim poradit ako zlepsim svoju plet?? neviem ci pouzivat na suchuu plet (pretoze aj napriek tomu ze mam v Tzone cierne bodky a mastnejsiu mam pocit ze ju mam suchu)..alebo zmiesanu..alebo citlivu? a aku znacku..niveu, garnier, alebo absolutne nieco ine (monentalne pouzivam nejake veci od garnier, pak od avonu solutions, tu cistiacu penu, a nejake masky od PLANET SPA, bahennu,oliovovu, s bielym cajom ale hmmm)? alebo zmenit HAK? pocula som ze DIANE je vcelku na to dobra..ale ci to mne pomoze? nezaobidem sa bez koznej??

dakujem vopred

citronik

cawte baby...v prvom rade by som xcela povedat, ze probblem akne vzdy nejak suvisi s vnutrom...cize nieco nie je v poriadku ;) ja som napr. mala problem s hrub. crevom...odkedy uzivam vlakninu a pijem vela vody je to ovela lepsie...co tym xcel basnik povedat? snazte sa precistit z vnutra a az potom hladajte kozmetiku ;) ja pouzivam garnier pure , sem tam si akne co sa vyhodi pretriem sirovym kremom a je to. musim zaklepat zatim som spokojna, uvidime co dalej ;) no a k tomu precisteniu...a ka sa vam vyhadzuje akne hlavne na brade okolo ust a nad nosom medz ocami je to problem traviaceho traktu...preto! pite vela vody, dajte si vlakninkun napr :psylium v tobolkax..je lepsie, jedze ovocicko napr meloony co odvodnuju a kupte si napr. v nejakom zdravom obchode ;) caj na vas problem ..ci uz zaludok travenie ako take pecen ci uz samotne na akne...ked bude vsetko ok v nutri mozno ani ziadne make upy potrebovat nebudete a bude vam stacit hydr. kremik a budete sa citit fajin ;))) no a tie co maju hnisave uzliky po celej tvaricke odporucila by som este aj koznu lekarku....drzim palce ;)