Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa

Príspevok v téme: Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa
dobra dusa

Som na fb uz dva roky aj par mesiacov. Uvazujem vsak ze ho zrusim. Podla mna je to zrac casu a nervov. Da sa tam pokecat poohovarat ale v podstate mi to nic nedava a viac berie. Kazdy sa tam len chvali kde dovolenkoval, ako zmenil uces, ake ma nove auto, byt, frajera/rku, atd. Ak niesom na fb par dni tak sa mi tam nakopi vela sprav a spamov. Nestiham to citat a odpovedat na ne. Potom mi to zabera kopu casu a nestiham robit ine povinnosti. Nemam nato nervy. Ziadaju ma ludia o priatelstvo ktorych som stretla raz v zivote. Chyba mi ten skutocny kontakt s ludmi nie takto cez web. Ked ich niekam volam bud nereaguju alebo sa vyhovaraju ze nemaju cas a podobne. Naco je vlastne fb dobre? Aby sa tam kazdy len chvalil a ostatni mu lajkovali jeho fotky a komentovali? Jedine pozitivum vidim len v tom ze je dobry ako na zachovanie kontaktu s clovekom ktory je niekde odcestovani v cudzine ale inak nie. Vy ste na fb ci nie?
Ak ho chcem zrusit ako sa postupuje?
dakujem za nazory a myslienky :)

willli lilli

Facebook je pre mna spolocenska hra..ked mas chut hrat sa, hrat sa s ludmi, chod na facebook. preto tam radsej nie
som.

0vecka

2 Prezyvka55 a co priemerny clovek ma tak typujem 200 priatelov mozno 300 a co teraz ma zabasnu?? proste ak nekonam nic protizakonne tak je mi to fakt jedno...

co sa toho vykradnutia tyka tak mam doma telku 500 EUR pocitac 1000 EUR GPS hodinky 300 EUR ...a WC alebo kuchynsku linku mi hadam neodmontuju

tie ceny boli za nove spotrebice teraz tam mam mozno veci za 1000 EUR plus mi nieco zaplati poistka za ktoru by som si kupil nove veci (asi by som aj neico doplatil)

preto to nevidim tak tragicky....

you know

0vecka, asi preto, ze ked napisem ze idem na bora bora, a mam pofotene rovne luxusne auta v garazi, tak pre niekoho nebude problem sa dovtipit, ze nikto nebude doma..
a google maps street view k tomu este pomoze.

nie nadarmo boli poziadavky v mene sukromia vlastnikov domov a dvorov, aby sa nefotilo z tak vysokej vysky.

pamataj na zlate pravidlo, to ze tebe neukradnu auto, bike, nevykradnu dom, ci byt, alebo ta neprepadnu na ulici za bieleho dna, este neznamena, ze sa to nemoze stat a ze sa to enmohlo pred 1 hodinou stat niekomu presne tam, kde si teraz ty, alebo susedovi.

naco provokovat?

mojpohlad

FB je iba povrchna virtualna realita.

Ludia ktori nedokazu existovat bez pouzivania FB su zdegenerovani.

Ak mi niekto stoji za to a chcem sa o nieco podelit, tak to predsa nebudem robit hromadnym neosobnym odosielanim na nejaku pochybnu socialnu siet.

S tym clovekom sa normalne priamo skontaktujem - mail, SMS, zavolam, Skype,Icq, atd.

MultiLevel

Ovecka, by si sa cudoval, co sa moze vsetko stat skrz to, ze si tam zverejnujes veci o sebe....Mnoho ludom to nedocvakava, prosto tam hadzu fotky svojich nahych deti, pisu kam idu a kedy pridu a podobne. Nehovorim, ze to iste robis ty, ale ak si tam napisal co i len ciarku, VSETKO ostava v historii a nikdy nebude vymazane. Nie je lepsi sposob spehovania, ako davat svoje info na FB. Je normalne, ze niektore banky zverejnuju pohyby na ucte svojho klienta v jeho profile?? Ludom to pride v pohode, ved "moderna doba"...Lenze tymto sposobom stale menej a menej dbame o svoju bezpecnost, opatrnost ide stale viac bokom. Potom sa ludia nemozu cudovat, ak to ma nasledky...

Prezyvka55

0vecka hocaka info raz moze byt pouzita proti tebe dokonca aj uplne nepodstatna, dokonca aj to ze tam mas list priatelov ak jeden z nich bude zaujmova osoba mozes byt s nou spajany aj ked si ju 20 rokov ani nevidel.
to plati pre rozne veci, v historii sa to uz niekolko krat udialo ze ludia boli posudozvany na zaklade info kt niekde o sebe uviedli

0vecka

ja nechapem co ma niekto s tou bezpecnostou... nech moju fb komunikaciu kludne zverejnia... kym nepripravujem vrazdu tak fakt nevidim dovod sa nejako skryvat aby si nahodou niekto nieco neprecital

sewie

Prezyvka,

ja som narazala na nieco uplne ine...proste nie je pekne vynasat o ludoch neopodstatnene sudy hlavne ked nikto nie je dokonaly...
nevadi, nebudem sa tym zaoberat. kazdy ma pravo na vlastny nazor ale nemusel by pritom zhadzova inych...pekny den :)))

MilanZ

ved si nedavajte takych ludi co nechcete tiez to obmedzujem na minimum ani fotky nedavam svojej osoby statusy len urcite priatelov mam skrytych da sa to obmedzit tak ze co nechcete ukazat.

lesnymed

ja napr. nemam vobec za priatelov spoluziakov zo skol ani zo zakkladnej ani zo strednej. Nevychadzala som s nimi dobre a tak si nimi nevbudem srat zivot este aj po skole. Niektori aj stuchli do mna ale ignorovala som to. Nevychadzala som dobre s nimi tak si nemam co s nimi ani povedat len by vyzvedali. Je hlupe mat 100 200 ci 50 priatelov ved tych skutocnych priatelov je naozaj len zopar. A mnohi chcu byt vasimi priatelmi len aby snorili ako tu uz niekori spominali ide im len o snorenie sa vo vasom zivote.