Závistlivá svokra?

Príspevok v téme: Závistlivá svokra?
Dawia

Je možné, že moja budúca svrokra je závistlivá.,? Je mlada ma iba 40, a nikdy v živote mi nic co sa týka šiat nepocválila. Ja jej vzdy poviem ake mate pekne vlasy, či kabelku, Je to normalne a prirodzene. Ked som na navsteve u frajerovej tety ta mi vzdy nieco pochvali, je milá usmievava zatim co svokra namna pozera ( viem ze moje weci sa jej páčia, pocula som ju ako o tom hovori frajerovmu bratovi) jA necchem aby zomna padala na kolena ,ale pekne mi povedat ze nap. mas pekne saty by mi tiež niekedy dobre bodlo, niele závistlié mlčanlivé pohľady..

Rika_1

Lilyanka, ja som jej raz skúšala povedať, že máme aj iné výdavky, ktoré je dosť obtiažne hradiť a manželov plat mi chýba, teda aspoň jeho časť a ona mi ironicky povedala, že potom môže ísť aj na ulicu. Manželovi potom plače.

Rika_1

Áno, je márnotratná....
Nežijeme s ňou v spoločnej domácnosti a účty platím zo svojho príjmu čo zarobím popri materskej a čo mi pomôžu rodičia.
Uvedomujem si že, v prvom rade by sa mal zmeniť môj manžel a on jej to povedať, ale dotlačiť ho k tomu neviem.

lilyiankaa

Rika, toto je závažný problém a mala by si to vyriešiť so svojím manželom, aj svokra plače, že nemá peniaze a že im to finančne mesačne nevychádza, dá sa im pedsa nejakou čiastkou pomôcť, ale nie celou manželovou výplatou. On predsa musí zarábať cca 1000-1500 mesačne, to je pekná sumička, aby ju len tak nechal mamičke a tebe s malým dieťaťom len materskú .. neviem či mu to nedochádza, ale toto chce rozhovor a pravdupovediac aj tvojej podarenej svokre je treba čosi povedať

woo

Akoze ty mas zit z minima a ona bude minat vase peniaze? A nie je ona nahodou marnotratna a nerozhadze cely svoj dochodok ? Ona nema ziadne pravo na vase peniaze. A tvoj muz ma voci tebe a voci dietatu vyzivovaciu povinnost. Ak to nevyriesi, daj ho na sud.

mimka.

Tak toto sa mi zda hadam.to nato si akoze pristala?tak to je sila.a vy akoze neplatíte ucty?tak keby toto moj muz by urobil mne,..co to mas za muza?nechapem

Rika_1

Áno vie, že vyberie všetko, ale vraj to už bolo posledný krát a už jej to povie. Podľa svokry sa z materskej dá vyžiť a malej nemusím kupovať veci v obchode, ale v seconde. Ona tam chodí pravidelne.

woo

Mamickin milacik ...Toto zle skonci . Ked jej chce pomoct nech jej plati najom napr , ale davat jej cely vas prijem ? On vie ze vam vsetko minie?

Rika_1

Ona večne plače manželovi, že nemajú peniaze tak preto sa tak rozhodol. :-/
Už viackrát som sa mu pokúsila vysvetliť, že to takto ďalej nepôjde, ale nikdy jej to nemá čas povedať.