Oslovenie teta

Príspevok v téme: Oslovenie teta
lana123

Neskutocne ma stve ked rodicia malych deti pouzivaju toto oslovenie na cudzie zeny. Ako preco nemozu pouzit nieco normalne. Mna to stale urazi, to oslovenie mi pride totalne trapne a dehonostujuce. Ja neviem ci som jedina co mi to prekaza.ved nech si tak volaju tety z rodiny ale nechapem preco to musia pchat na cudzich ludi

sewie

ked si si ista tym kym si moze ti byt suma jedno ako ta kto vola a hlavne male deti! pokial to nie je: stara jezibaba alebo nieco fakt urazlive :)...moja kamaratka ma 27-je to krasna vysoka stihla modro-oka blondata kocka a decka ju volaju teta a v zivote som ju nepocula sa na to stazovat. teta nema vobec znacit nieci vek ale je to to iste ako slecna alebo pani -ale casto uz nevies ktora je slobodna a ktora nie-tak nevies co je spravne, plus ja si myslim ze mensim detom sa proste lahsie vyslovi teta nez slecna. a je mi to uplne jedno ako ma volaju. viem kto som a slovo teta ma neuraza-lebo tomu slovu nepripisujem iny a VACSI vyznam ako ma

lana123

REDBATICA, no ona tam potom dalej spomina, ze sa neciti tetou byt lebo sa jej s tymto slovom spaja nelichotiva predstava

redka

tak sa tam prestahuj... ak som spravne v rychlosti pochopila ten clanok, tak jej vadi, ze ju volaju teta deti jej kamaratok, ku ktorym ona nema ziadny rodinny vztah... ale nevadi jej to pre to, ze by toto oslovenie povazovala za dehonestujuce... clanok som precitala velmi narychlo a diskusiu som necitala...

inac cela tato debata je o nicom.... proste si precitlivela na svoju osobu a je to jedine tvoj problem a nie problem celej spolocnosti ako sa nam tu snazis prezentovat...

lana123

REDBATICA, ako z akeho ineho dovodu?..potom dalej v diskusii je tam viac nazorov, s ktorymi plne suhlasim..a ako preco to nemam porovnat my akoze mozeme mat trapne oslovenia ale v Cechach to je ine? tam su asi normalni

lana123

a napriklad v Cechach to vadi viac ludom,a nie su za to najhorsi a najnamyslenejsi ludia na svete...proste by sa uz ludia s tym oslovenim zpred 100 rokov mali uvedomit
www.stastnezeny.cz tu je o tom diskusia

MultiLevel

Ja by som sa ta rada opytala, ako si predstavujes, ze ta cudzia osoba na ulici oslovi? Alebo teda v situacii, ze nejaka maminka bude cosi vysvetlovat svojmu dietatu, tak co chces, aky vyraz ma na teba pouzit? Krasna slecna? Krasna dama? Dokonalost najvyssieho razu? :D
Pozri, mam "cosi" po 25 a nedavno som bola na jednej vysokohorskej chate. Sedela som s partiou pri stole, ked k nam zrazu prisla zena, mohla mat tak o rok viac ako ja a povedala : "Caute decka, mozem si pozicat solnicku?" :D Bezne si ludia o mne myslia, ze mam tych 17-18 rokov, oslovuju ma "dievcatko", "mlada slecinka" a podobne...Keby som to mala brat tak vazne ako ty, asi chodim cely zivot oduta a mrzuta na cely svet :)

skarabeuska

Mal by Ti niekto povedat poriadne na rozum. Alebo poriadne prisypat jednu, nech sa spamatas. Toto je ubohe, mat taketo komplexy. Predpokladam, ze ani nemas frajera, ved kto by s takou egoistkou vydrzal.
Fuj, hanba!