Oslovenie teta

Príspevok v téme: Oslovenie teta
lana123

Neskutocne ma stve ked rodicia malych deti pouzivaju toto oslovenie na cudzie zeny. Ako preco nemozu pouzit nieco normalne. Mna to stale urazi, to oslovenie mi pride totalne trapne a dehonostujuce. Ja neviem ci som jedina co mi to prekaza.ved nech si tak volaju tety z rodiny ale nechapem preco to musia pchat na cudzich ludi

ni-ka

akoze by som mala malemu hovorit ked si to vali na bicykli ze "pozor, nezraz tu krasnu, mladu, uzasnu, upravenu sexicu"...???

redka

"kludne volajme vsetky zeny nejakymi vulgarnymi, urazajucimi vyrazmi ved hlavne ze to nase obmedzene deticky pochopia"

fakt neviem, co je na tomto osloveni vulgarne ci urazajuce, sa spamataj... som zvedava ked ty budes mat dieta ze co ho budes ucit... trapne problemy... si daj na tricko, ze nevolajte ma teta, lebo som z toho na prasky...

redka

mat tvoje starosti a milion na ucte.....

ty si strasne krasna a strasny narcis si ked ta taketo blbosti vytacaju... btw. ako si ty povedala ked si bola male decko a chcela si ukazat na nejaku pani, alebo na nu zavolat? si povedala ze mamka pozri aka pani, slecna ci jak????

philips

Lana, prídeš mi namyslená a tuším nie som ďaleko od pravdy. Oslovenie teta je bežné, si prvá osoba o ktorej viem, že má s tým problém.
Len tak pre zaujímavosť citácia z KSSJ:
teta -y tiet ž.
1. otcova al. matkina sestra
2. hovor. dospelá žena (obyč. v
oslovení deťmi)

RNG

V state Illinois ,. kde zijem je pri kupe cigariet alebo alkoholu pravidlo kontrolovat vek kupujuceho(musi byt 21 rokov plus) a dodnes mi to vyvolava usmev, ked sotva 21 rocna predavacka pyta odomna, stareho sediveho chlapa vodicak a vazne sa do neho pozera a kontroluje rok narodenia.
Berte veci viac s humorom, budete v zivote viac spokojni.

lana123

A to ako nikoho ineho neponizuje? ved mne sa bezne stava, ze odo mna v obchode pytaju obciansky a zrazu ma dajaka zena alebo chlap, ktori su odo mna starsi budu volat teta svojmu decku, vsak nech si ten bazalny reflex buduju na dajakych inych tetach

lana123

Dobre, vidim, ze to asi nikto nebude chapat, ved naco..kludne volajme vsetky zeny nejakymi vulgarnymi, urazajucimi vyrazmi ved hlavne ze to nase obmedzene deticky pochopia ved naco tak je to jednoduche, ze proste kazde dievca od 15 je teta

lana123

Prezyvka55, ako preco si myslis, ze vyzeram skaredo kvoli tomu, ze ma tak volaju....ved si ma ani nevidel tak ako to vies tak zhodnotit s tym cistym vinom, ja som praveze zvyknuta, ze mi inak ludia hovoria, ze som strasne krasna, ale potom po tych ludoch s ich malymi detmi sa citim zle ked ma nazvu teta

lana123

A ja nepotrebujem aby ma zdravili a nemam ziadne deti takze ako mamicky inych deti. A ze to ako fakt mam brat, ze vyzeram ako taka teta, ked mi tak povedia. mne inak stale vravia ludia, ze som velmi pekna a velmi o seba dbam, tak akoze preco si mame naliat toho cisteho vina