Raňajky - pravdy a mýty

Príspevok v téme: Raňajky - pravdy a mýty
mickeymouse2

Stále neviem či je naozaj také strašné keď už pár rokov neraňajkujem, proste sa mi ráno nežiada vôbec jesť, len vypijem vodu, čaj alebo kávu...ale okolo deviatej jem vždy ovocie, najčastejšie dve jablká...dá sa to pokladať za trochu neskoré raňajky? Lebo všetci píšu, že je to základ dňa, ale ja aj keď nejem nič len ovocie, vôbec mi nechýba energia, naopak, ja jej mám na rozdávanie, som čulá a vôbec nie som slabá ani unavená, proste moje telo je takto už zvyknuté...je to chyba a mám začať raňajkovať, aj keď by to bolo nasilu? Môžete pridať aj čo si o raňajkách myslíte, čo je podľa vás pravda a čo len povery a mýty, ako to máte vy a pod....Ďakujem za vaše názory:-)

Maoam

a ked mam nejaky problem s travenim, osvedcilo sa mi vecer nic uz nezjest, tym das telu sancu, cas a energiu na to, aby stravilo, co tam trci....

vzdy to prospelo

Maoam

necitala som prispevky podo mnou

osobne: riad sa svojim telom, ono najlepsie vie, KEDY je hladne

ja napr. doobedu neviem zjest skoro nic, ak tak az po 10-11 hodine

rano mi proste do zaludka okrem tekutin nic nejde...

rozprudi sa to az neskor

navyse je zname, ze do cca. 12h sa nase telo zbavuje toxinov atd., rano ma byt aj stolica atd, vyprazdnia sa creva, atd., cize nieco to ma do seba

doobedu mozem tekutiny, alebo odstavene ovocie (cistu stavu) a pod., az okolo obeda zacnem jest normalne

A ja

Celý internet je napchatý všelijakými obchodníkmi s doplnkami a poradcami za peniaze a chudnutím,radšej už nič z toho ani nečítam.

0vecka

ja sa divim ze ak sa niekde objavi taka konspiratorska stranka tak ludia aj uznaju ze je to hlupost ale len do urcitej miery...akoze ak niekto pise vylozene hovadiny o stravovani tak proste u mna skoncil a dalje tu stranku uz necitam...

okrem toho naj je pozriet si nejake studie co sa naozaj moze stat ludom co neranajkuju ci su tam zvysene sance na nejake choroby obezitu a podobne... a nie si citat nejake somariny na nete kde zalezi len od stastia ci natrafite na niekoho kto ranajky uznava alebo naopak niekoho kto povie ze je to to najhorsie na svete...

doubledog

ranajkova propaganda je primarne vyvolana vyrobcami ranajkovych cerealii a fitnes nadsencami, co sa tlacia neustale nejakym jedlom a maju strach z katabolizmu.
tlacit sa nasilu ranajkami je nezdrave.
vo vseobecnosti plati, ze ak nejake jedlo vynechas, len ti to prospeje.

redka

nehovorim, ze ho ma teraz slepo nasledovat a riadit sa len nim... ale nech si precita aj iny pohlad na ranajky, ako nam tlacia cely zivot do hlavy... a ano mas pravdu, musi sa riadit predovsetkym svojimi pocitmi a potrebami a nie nejakou tlacenkou o nevyhnutnosti ranajok.... ja som roky nemohla ranajkovat.... do skoly som chodila nalacno a jedla som az desiatu alebo obed... potom som podlahla ranajkovej propagande... ale doteraz mi ostalo to, ze nemozem jest skoro po prebudeni... musim pockat aspon taku hodinku dve... inac by mi asi bolo zle... ale tiez zavisi od toho ako sa zobudim... niekedy hladna inokedy mozem ostat bez jedla do obeda ci vecere...

odpovedam

Vlado zlatos je tak trochu konspirator a aj typ stravy, ktory preferuje, je z dlhodobeho hladiska poskodzujuci zdravie. ale ma niektore dobre postrehy.

Samozrejme, ak ti vyhovuje nemat ranajky, tak preco to menit? Ked nechces, nejedz. ja zas mavam do cca 10 hod 3 mensie jedla, to zase vyhovuje mne. Riad sa naozaj svojim telom. Hlavne si nedavaj nejake zabrany, ako napr. niektori ludia maju hranicu, ze po 18 hod nejedia. Pritom to nie je nicim opodstatnene.