Moja rodina nenavidi mojho priatela

Príspevok v téme: Moja rodina nenavidi mojho priatela
cristy4

Ahojte,

Mam priatelia rok a pol no problem je, ze moja rodina ho neznasa a dovod? Je cudzinec.. Nebavi ma pocuvat ako o nom skaredo rozpravaju a pritom ho ani len dobre nepoznaju.. Ze si nemam zacinat s cudzincami lebo to zle skonci ze nebudem stastna...a ja som stastna s nim :( No ich to nezaujima...

Je tu niekto kto ma/mal takyto problem?

Ako by ste na to reagovali vy? Ja som uz z toho na nervy :'(

cristy4

Uff skoro 5 rokov a stale sa s tym nezmierili? :/ tak ja zijem uz skoro dva roky v Taliansku, ale rodina by ma najradsej mala doma na svk.. Studujem tu spev milujem to som tu stastna, ale ich nezaujima ked im poviem ze zajtra budem spievat alebo ucitelka spevu ma pochvalila.. A ja som smutna ze ich to nezaujima a ze len tlacia do mna aby som sa vratila a na priatela zabudla.. Predtym som mala 4 rocny vztah priatela cela rodina milovala bol vzdelany, s vysokym IQ s dobrej vzdelanej rodiny a este teraz sa hnevaju ze som sa s nim ja rozisla.. Plakali viac ako ja.. Teraz chodim so sefkucharom ma vlastny obchodik-restauraciu uzasne vari ale nasim to nestaci...:/

c'est la vie

Ahoj, ja mam taky isty problem. Uz som s priatelom skoro 5 rokov, cely cas ma odsudzovali, ze som naivna, atd. Teraz mam dostudovane, osamostatnila som sa (myslela som, ze toto im pomoze uvedomit si, ze oni nie su ti, ktori budu za mma vyberat) Nepomohlo. Teraz sme v takom stadiu, ze som s nimi prerusila kontakt, lebo su tak strasne tvrdohlavi, ze to nemalo zmysel. A cakam. Mozno sa spamataju.

Moje odporucanie je: rob to co citis, samozrejme nezabudaj na rodinu, ale slovenska mentalita ma este bohuzial strasne vela predsudkov. Pamataj vsak, ze sa ti moze stat cokolvek, priatel sa na teba moze vykaslat, podviest ta, tak ako kazdy iny slovak. Ale taky je zivot a myslim, ze to co sa ti prihodi neovplyvnuje fakt akej narodnosti je, ale ako si to zariadis.

Drzim palce :)