Otazka na majitelov trpaslicich kralikov

Príspevok v téme: Otazka na majitelov trpaslicich kralikov
sewie

Zdravim,

pred tyzdnom som si kupila kralicka. Je to moj prvy kralicek, tak by som sa chcela spytat ako spravne postupovat pro chove. Citala som vsetko mozne ale aj tak, cim viac nazorov a rad tym lepsie. Kolko nechavate svojho kralicka denne behat po byte? Nikede som citala ze 4 hodiny je absolutne minimum. Ja vzdy ked rano vstanem a chystam sa do prace tak ho pustim von a to beha tak 45min-1 hodinu a vecer ked pridem tak mpze behat tak dalsie 2 hodiny. Je to dost? teraz cez vikend pokial som doma tak ma stale otvorenu klietku a moze behat. Dalis otazka-ako ste ich naucili aby neliezli nap pod skrynu(mojho som odtial uz tri krat vytahovala) ked sklamala barikada, aby nekusali listy(to ho nejak laka) a aby vam veril-kamaratil sa s vami...ja ked je vonku tak sa ho snazim zavolat-ked pride dam mu nejaku pochutku, pohladkam ho...hovorim nanho...nejake rady? Dakujem:)

sewie

ojojoooj. pokial vyskoci na gauc to mi nevadi-za predpokladu ze sa tam nevycura, ale stolik (cajovy alebo nocny(-to bude asi pruser kedze na nom mam vzdy vela veci. byvam v garsonke takze moja "spalna" a obyvacka a kuchyna su spojene v jeden celok bez dveri.

sewie

dakujem velmi pekne vsetkym za rady:) o druhom zajacikovi zatial neuvazujem-chccem si byt ista ze zvladnem jedneho a potom mozno uvidime.

Inak nestalo sa vam ze by vam ktralicek skakal na nabytok? gauce, stoliky. Lebo moj dneska vyliezol na vrch svojej klietky a sa trochu obavam aby ho to nenapadlo aj s mojim nizskym cajovym stolikom

sewie

dakujem velmi pekne vsetkym za rady:) o druhom zajacikovi zatial neuvazujem-chccem si byt ista ze zvladnem jedneho a potom mozno uvidime.

Inak nestalo sa vam ze by vam ktralicek skakal na nabytok? gauce, stoliky. Lebo moj dneska vyliezol na vrch svojej klietky a sa trochu obavam aby ho to nenapadlo aj s mojim nizskym cajovym stolikom

Deria

Karolinka, samozrejme, ze sa moze stat, ze si dvaja nerozumeju ale nie je to pravidlom. Poznam viac majitelov kralikov, ktori maju dvoch. Da sa to aj tak, ze si vezme kralika s podmienkou, ze ak by si vôbec nesadli, moze ho vratit.

ni-ka

aj nasa zajinka miluje kable:-) dali sme jej aj stary do domceka nech si ho pohryzie ale toho sa ani nechyti..tiez ju lakaju tie pod skrinou :-))
a zboznuje papier samozrejme:-)
naucila sa chodit pekne na zachodik,inak ma v klietke len kobercek a misku...koberec tiez trha a zachodik si presuva a ked nie je na svojom mieste potom je nestastna a vola nas aby sme jej ho upratali...
inak je hakliva na domcek,treba jej ho cistit ked beha, strcit jej do domka ruku je ciste riziko ze po nej skoci...
a samozrejme ze si obcas dupne a zachrci, ale to je normalne,je to jej prejav nesuhlasu,ze chce pokoj,ze nechce hladkat,alebo ked ju odhaname od kabla a jej sa to nepaci tak si dupne :-)))
ozaj a treba jej dat ten solny kamen na tom si brusi zubky a pazuriky,nasa uz rozkusala dva :-)
a strasne rada nas olizuje:-)

karolinka122

presne nato som myslela aj ja a kupili sme teda aj druheho, najprv som mala samca a samicu, ked prisla puberta, samcek vkuse obtazoval samicu a ta chrcala, pistala, utekala, zkratka mala z neho stresy, potom sme kupilu k tej samicke inu samicku a vysledok som popisala nizsie v prispevku...

Deria

Sewie, ja ta neupodozrievam, ze mu davas malo vybehu a iste sa snazis, aby sa mal u teba dobre. Ja som pisala len to, ako by to malo byt ale kazdy len podla svojich moznosti.:) Jasne, ze nemozes pri nom sediet cele dni.
Nerozmyslala si o tom, ze by si mu zaobstarala kamaratku? Ked chodis do prace, nenudili by sa dvaja. Lebo ani jedno zvieratko nie je rado samotne.

sewie

dakujem moc za rady,in blossom-dakujem za krasny priklad, kiez by nas pripad bol aspon podobny. Uz obcas ku mne aj pribehne aby sa nechal pohladkat a dnes ked som ho hladkala tak radostne chrupal zubkami. Len stale sa nevieme dohodnut na tom ze pod skrinu sa nelezie. je strasne frustrovany ze ho tam nechcem pustit. Ono mne by to ani tak moc nevadilo ,keby tam nebol vedla kabel od chladnicky ...Inak ja byvam sama, tak snad sa uspokoji aj s jednym clenom domacnosti.

Deria tak dufam ze 3 hodiny celkovo nie su ako prebehnut sa po dvore:D ked som doma tak je pusteny prakticky stale. Len v praci byvam teraz dlho:/ a samozrejme potrebujem ist aj mimo bytu a prace, inak by zas porazilo mna.
seno ma samozrejme dostupne stale a postupne ho zvykam na zelene-citala som ze to treba postupne aby nemal traviace problemy...

Dufa ze ma bude mat rad, snazim sa :)

Deria

Treba im davat cerstve hrube konare zo stromov, samozrejme take, ktore ju vhodne, napr. z ovocných stromov (a cisto vyumyvane!), aby si mai na com brusit zubky a mali zabavu. Ked to nemaju, samozrejme, ze znicia, co im pride pod zuby.:)
A k tomu vybehu: to ako keby si sa pytala, ci staci, ked sa prejdes denne po dvore.:) Vybehu by mali mat co najviac, teda tolko, ako je to len mozne. Cim viac bude behat, tym viac bude mat traviaci trakt v poriadku, lebo ten je u nich velmi citlivy. Hlavne ho uz na zelene a nie tie vselijake umeliny a zrna z obchodu. To by som dala len ako maskrtu. Dbat na cerstve seno je zaklad.