Ako poslať balík diskrétne?

Príspevok v téme: Ako poslať balík diskrétne?
MinnieMae

Dobrý deň!
Prišla som si sem pýtať radu, lebo som už úplne, ale úúúplne zúfalá! Zrejme bude táto téma trocha (eh, trocha viac) od veci, vopred sa ospravedlňujem...
Potrebovala by som poradiť, ako sa dá poslať balík doporučene čo možno najdiskrétnejším spôsobom, teda aby sa neprezradila moja totožnosť... Ako najlepší nápad mi pripadalo zriadenie POBoxu, lenže som to bola vybavovať 4x a nevybavila som vôbec nič (tetuš na pošte mala neustále nejaký problém, nevedela odpovedať na moje otázky, neustále ma odkazovala na inú svoju kolegyňu, ktorá tam vždy ako na potvoru práve nebola... A nakoniec tetuš vyrukovala s tým, že pre mňa na pošte nemajú voľný box.) Vedeli by ste mi poradiť? Ešte mi napadlo poslať balík kuriérom, lenže vôbec neviem, ako to v týchto kuriérskych službách chodí a či by to pre mňa bolo "dostatočne diskrétne", chápeme sa :D Vopred ďakujem za rady! :)

Prezyvka55

godofwar, vole doma mam zensku krajsiu ako 99.9999% sloveniek:D a biznis to bol mozno OK ked som bol na slovensku a potreboval som co to zarobit :D ale teraz som v nemecku, takze dorucovanie balikov necham takym akym som bol ja niekedy.

Prezyvka55

MinnieMae :D uz ten svet trochu poznam ... ked to chces robit anonymne potrebujes middleman-a/vlastneho kuriera nieco ako pasaka. Uz som dorucoval baliky kde som sa na obsah radsej nepytal a nechal som si 10-20% z toho kolko som mal za ten balik vybrat.

MinnieMae

Podľa čísla účtu sa dá veľmi jednoducho zistiť totožnosť majiteľa účtu, tú možnosť som vylúčila hneď na začiatku... Ako každý, čo o tomto mojom "biznise" vie, sa mi smeje, ale napr. v Čechách je to teraz medzi študentkami a mamičkami na materskej doslova hit :D Dá sa tým privyrobiť pár desiatok eur navyše, a tie sa dnes zídu, to mi dáte isto za pravdu... A sú to peniaze v podstate za nič, žiadna extra námaha :D Jediný problém je, že sa to môže dozvedieť niekto z okolia a poohovárať vás (čo je problém najmä v malých mestách, kde sa správy takéhoto typu šíria rýchlosťou blesku) a tiež to, že nikdy neviete, akému úchylovi to prádlo posielate, asi by ma trafil šľak, keby si ma nejaký vystopoval a sledoval by ma... Preto sa tak bojím, americké filmy ma naučili istej paranoji (čo je ale v dnešnom svete nie na škodu). Tak idem zisťovať, hádam na niečo prídem... :D

Lulu2011

daj vediet ci nieco take je anonymne :D aj pre buducnost, inak som citala, ze je po tom celkom dopyt, ako brigada dobre :)) este mas jendu moznost, nech ti posielaju peniaze dopredu na ucet, ked budes mat na ucte im posles gate

MinnieMae

Prezyvka55, hej, ako si vedel?? :D Už som rozmýšľala aj nad tým poslať ten balík pod iným menom, ale to jednoducho nejde, neviem, koho by som na také niečo nahovorila a nechcem do toho veľmi niekoho iného ťahať... Ešte ten kuriér vyzerá celkom sľubne, posielali ste už niekedy niečo cez kuriérsku službu?? Ako to prebieha? Skúsim zajtra obvolať pár takých služieb a povypytovať sa, či by bolo možné udať moje meno a adresu s tým, že by sa ich adresát nedozvedel... Haha pri mojej prosbe sa asi ušuľajú smiechom :D

Lulu2011

jedine, ze to posles pod inym menom a ten druhy ti peniaze potom odovzda :D ked mu nebude vadit, ze pod jeho menom ide napr. fetiš, bomba, drogy atd. :D :D

MinnieMae

No veď to, že mi má daný človek za balík zaplatiť! :D A ten človek predsa bude vedieť, že mu príde balík a čo v ňom bude.. Ja už fakt neviem, ako by sa to dalo...

Prezyvka55

:D jasne doporucene diskretne :D, najdiskretnejsie je to poslat nedoporucene normalne. a vobec ja ako prijimca by som rad vedel kto co mi posiela inak by som to neprebral.
doporucene sa diskretne neda ale da sa len tak ale zas asi chces za to peniaze co?