Ako dlho?

Príspevok v téme: Ako dlho?
Lauraa159

4 mesiace dozadu som ukoncila 4rocny vztah, ktory bol narocny ako casovo tak psychicky (mala som partnera ktory neustale chcel aby som bola taka aka nie som,bol asocialny,jedina spolocnna cinnost bolo pozeranie filmova hranie hier,bol zasadne proti posunom dopredu+ ine veci) Ked sme sa rozisli citila som sa oslobodene, a vsak teraz na mna zacina doliehat akesi nepopisatelne prazdno a pustota,neustale placem a uvazujem co by bolo ine keby sme este ostali spolu a hlavne mam strach ze sa niekde stretneme a neprebehne medzi nami ziadna komunikacia...neviem si to ani predstavit ze kedysi moj stredobod vesmiru je mi akoby cudzí.A co je najhorsie je evidentne ze tento rozchod bol nutný, snazil sa ziskat ma spat prve 3 tyzdne,kedy som samozrejme odolavala a odbijala som ho, v myslienke ze snad sa bude snazit dlhse a zmeni sa, ale ak clovek niekoho miluje,nenecha ho odist len tak,tak ako to urobil on. Ako dlho po rozchode prosim vas zvacsa pretrvavaju taketo pocity?

Lauraa159

Fu cc,... nie predstav si, on nemal rad ani moju rodinu kamaratov by som lahko prehltla a stravila a zaobisla som sa aj bez nich, a "ozranparty" ?? , byt socialny sa da len ked sa pije?Nrtusim, kolko mas ty rokov,ale nie je velmi narocne porozumiet slovu asocialny. Neviem nejako sme sa pravdepodobne nepochopili on nechcel ist ani len na kavu s mojimi znamymi - nespoločenský, ale to je uz pasé. A urcite nie len preto som sa s nim rozisla,dokonca ani to by mi nebolo vadilo, (a ani mi to az tak neprekazalo,dá sa nato zvyknut ked je clovek zamilovaný, ale potom zrazu ked vytriezvie a uvedomi si ze si zvyka len on na vsetko kdezto jeho milá polovicka káže a diktuje a popri tom je este schopny sa neustale urazat a robit zo seba obeť-napisala som ze tam boli aj ine veci, neviem preco si sa chytil prave toho jediného.

cc

co si predstavujes pod pojmom asocialny? nemal rad tvojich kamaratov, nechcel chodit na ozranparty s tvojimi kamaratmi, ci ako? len preto, ze nechcel robit tieto a podobne pre zivot nepodstatne veci, si sa s nim rozisla?

Prezyvka55

4 mesiace dozadu som ukoncila 4rocny vztah, ktory bol narocny ako casovo

ktory neustale chcel aby som bola taka aka nie som,bol asocialny,jedina spolocnna cinnost bolo pozeranie filmova hranie hier

Co je casovo narocne na hrani hier a pozerani tv? :D

Deria

Ano, 4 roky je dlha doba ale urcite si robila dobre, ze si sa s nim rozisla. To, ze ta chcel zmenit, je len znamka toho, ze ta dostatocne nelubil a chcel ta ovladat. A skoro sa mu to aj podarilo, keby si sa bola vratila. Raz na to prides, ze tvoj krok bol spravny, ked budes stastna s inym.

MultiLevel

Nech sa ti to zda akekolvek krute, nechaj ho, nech sa z rozchodom vyrovna tak ako chce on, nie si povinna sa citit kvoli tomu vinna alebo co...ty ho pozdrav, bud mila, ale respektuj ho, ak nechce nejaky extra kontakt. Prosto ty si rozchod prezivaj tak, aby tebe bolo dobre. Cize sa naozaj obklopuj priatelmi, maj vela aktivit a on ked nechce ani ahoj povedat, tak nevadi :)
Prave preto, ze nic by sa v tom vztahu nezmenilo, nebolo to dobre pre vas oboch a je spravne, ze ste sa rozisli. Mozete si konecne najst partnerov vhodnych pre seba. Poucte sa z toho co bolo a chodte dalej :)
4 roky je dlha doba, ale takto to malo dopadnut...zrejme ma pre vas zivot este vacsie a krajsie vztahy prichystane :)

mojpohlad

No ved to je prave to. Budovat spokojnost v zivote je treba z viacerych zloziek. Nielen vztah je to, co cloveka naplna. A tebe zrejme naplnovalo iba toto. Venovavala si a aj niecomu inemu co ta naplnovalo ? Ak by to tak bolo, necitila by si prazdnotu. Vztah by zmizol ale celkom prazdna by si neostala. Mala by si tam tie ostatne zlozky ktore by ta taktiez naplnovali. Tym padom by ta strata vztahu zasiahla o dost menej.

Inak to co pises o svojom chlapovi. Tak mam pocit ze ta stahoval skor ku dnu, nez zveladoval to co medzi vami bolo. Takze nechapem preco nie si rada ze si sa ho zbavila :) Skor by si mala oslavovat ze si konecne free a otvorena niecomu ovela lepsiemu :)

Lauraa159

Mojpohlad, neviem v nieco mas aj pravdu ale v niecom nie,...je tazke zrazu si zvyknut byt "sama" ked si bol nauceny dlho zit "spolu". Snazim sa tomu nejako prisposobit, mam mnoho novych priatelov aj starych ktori ma z toho naozaj doslova ťahajú,robia mi programy, venuju sa mi. Len teraz mam nejake stavy posledne dni. A MultiLevel, ved toto ja som sa chcela rozist v dobrom, on sa rozist vraj ani nechcel, cize z jeho strany je to jasne ze rozchod v zlom, a povedal mi ze sa mi ani nepozdravi ked ma stretne, no neviem este taka stiuacia kontaktu nenastala ale mam z toho trochu obavy. A viem, ze by sa nic nezmenilo prave preto som nechcela opat odpustat vsetko dokola lebo kym by som ja odpustala on by bol stale rovnaky. A dokola...

MultiLevel

Ozaj :) z pripadneho stretnutia si nerob tazku hlavu. Normalne si povedzte ahoj, pokecajte co ma kto nove a bodka :) Nemusite viest nejake extra rozhovory, ale zas vyhybat sa jeden druhemu je blbost...nebudete teraz chodit kanalmi predsa :)
Napriklad, ja ked stretnem byvaleho, vzdy pozdravim, opytam sa ako sa ma a idem dalej :) On sice rozchod este nepredychal a ver tomu, ze je to uz veeela rokov od vtedy, ale je to jeho vec, ze sa rozhodol trapit :)

mojpohlad

Mas prazdno, pretoze na seba kasles. Nedokazes byt sama, pretoze sa asi nevenujes tomu co ta bavi, nehladas naplnenie vo veciach ktore patria iba cloveku samotnemu.

Nehovorim ze je dobre byt sam dlhu dobu, ale clovek musi dokazat byt spokojny aj ked je nejaku dobu sam. Zmyslom zivota by mal byt aj svoj vlastny zivot, teda zivot ktory zije clovek sam so sebou :)

MultiLevel

Mas typicke porozchodove pocity a ako dlho ta to bude trapit, zalezi len OD TEBA :) Bud si povies dost a vykrocis novym smerom, alebo sa k tomu budes vracat, idealizovat si vsetko - jeho, vztah...Ty jedina mozes z toho von, preto sa sama rozhodni, ci tieto stavy budu trvat rok, dva, ci mesiac :)
Mimochodom, vies co by sa zmenilo, kebyze ostanete spolu, respektive sa date znovu dokopy? Nic :) casom by to bolo presne take iste, preco ste sa rozisli :)