Problem sam so sebou, nepokoj, stres nechut

Príspevok v téme: Problem sam so sebou, nepokoj, stres nechut
Malekith

Ahojte, na uvod chcem napisat ze mam vela nickou, vela prezyvok a na rozne fora pisem vzdy pod inym nickom. Viem ze toto forum je anonymne ale aj tak treba byt opatrny, komu zverite svoje problem.

Neviem kedy moj problem zacal, neviem kedy mi prerastol cez hlavu a neviem kde ma uplne opantal a ovlada ma.

V podstate sa nemam co stazovat. mam pracu, dve auta, byvanie, blizku rodinu, potomka, vlastny dom bez hypoteky, zahradu, ked idem do obchodaku a chcem si nieco kupit, tak si to kupim.
Kde je teda problem? 99 percent ludi v mojom postaveni by bola stastna ? asi bola, ale preco ja nie ?

V poslednej dobe ma chyta uz taka deprimovanost ze mam chut vsetko hodit za hlavu, vsetko predat a odist prec. len tak z nicoho nic, uplne odstrihnut stary zivot, tuto krajinu, zacinam sa pomaly dostavat do stavu ze aj tento svet... napodobnit Bartosovu, ist na pekny vylet vlakom.
Neviem co sa deje. som bez nalady, strieda sa obdobie kedy takmer nespim 4- 5 hodin denne, zvysok pracujem v roboty, na zahrade, hocikde manualne, citim unavu, slabost ale stale vladzem, nemozem spat. potom obdobie ked potrebujem spat stale. spim 10 - 12 hodin denne, idem spat unaveny, zasspim za 2 minuty, budim sa este viac unaveny. V praci sedim, nepritomny, niekedy mam pocit ze z koze vyskocim ako sa mi tam nechce byt. stale neviem povodcu tohto vsetkeho. stale rozmyslam co este musim urobit, co treba doma spravit, co v praci, na firemne maily odpisujem v podstate neustale, ci je noc den, ci serem pomaly aj ked sexujem. tak isto aj zo sexom.. bud som uplne bez chuti, bez potencie, alebo to potrebujem trikrat za den.... v praci s koleginou, poobede na private.. a este zvladnem dlhe cislo doma... a vsetko vladzem. nefajcim, nepijem, denne vypijem aj 5 litrov tekutiny, v jedle sa neomedzujem, jem co chcem, vyzeram dobre, kedze sa u mna strieda stres a utlm vaha je celorocne rovnaka 100kg + - 2 kila.. niekedy 102 niekedy 98. opakujem nevyzeram zle, ziadne tuky, ovisnute brucho ani nic podobne, ale nie zasa kulturista.. kedze do fitka nechodim.. staci mi rylovacka na zahrade, sem tam nejaka fuska manualna. Moj velky problem je ze malo kedy viem povedat niekomu nie. proste ked niekto nieco chce.. vzdy sa da (teda ak sa to realne da) ked mozem tam pomozem. ale nieje to somna citit.. ze by to ludia zacali zneuzivat. stale v hlave pocitam kto mi vysi kolko penazi, kedze vela "kamaratov" a rodinnych prislusnikov si zacalo poziciavat rozne sumy. kedze nejsom svina.. kazdy to ma bez uroku.. podla vopred urcenej dohody... aj toto ma trapi, ja by som dal prve posledne, aj keby som nemal... lahnem do postele a v hlave mi lietaju cisla, vacsie mensie sumy, nasledne mi lietaju rozne transakcie, kto je kolko, na ako dlho, kolko mam doma v obalke a tak. dostanem sa na cislo 70tis € napoziciavanych.... sumy ako pozicajmi 200 - 300€ uz pomaly vypustam z hlavy... vzdy sa tesim ked mi niekto vrati... ze haha.. zrazu mam 300€. viete si predstavit takyto zivot ? toto nieje vymysleny pribeh, v nicom neklamem pisem hluposti nikde som toto necital. toto je moj zivot.
momentalne som v stale ze niekto chce pozicat opat nejake peniaze.. je to rodina.. tazko sa odmieta... cize asi sa opat necham zlomit.. ale vzdy plati ze za dobrotu na zobrotu.. lebo uz sa mi to viackrat vypomstilo.. ked par kamaratov nevie drzat hubu a povedalo nieco co som povedal... ale kazdy povie historku inak takze vsetko prekrutene... kaslem takyto zivot. teraz som v stave ked ani nevladzem robit.. ani sa mi nechce.. rano vstavam s tym ze tesim kedy bude 10 hodin vecer a pojdem spat. neriesim co budem jest. co si oblecem.. berem prve co je. sadnem do auta.nahodim okuliare.. lebo oci mam ako vevericka vaginu.. vezem sa do prace.. rano zapcha ako hrom, cela bratislava stoji... same auta s SPZ PO, KE, PP,RV .. BA a BL iba ak je to firemne. neurazam vychodnarov.. aj oni musia robit... ale aspon nech nenadavaju ako je v tej hnusnej bratislave zle.. mam takych kolegov.. ziju, pardon prezivaju v podnajme.. 4 izbovy byt... su tam 8mi ? HM? je to normalne ? my sme 4 v 6 izbovom dome...aj psa mame vonku lebo sa dnu nevojde.
tento pribeh pisem anonymne. nemozem to povedat ziadnemu mojmu "kamaratovy" ziadnej milenke, ani vlastnej mame, lebo vsetci by to hned chceli vyuzit vo svoj prospech.. vsak podojit a nestarat sa. kam som sa to dostal ? fakt to mam ukoncit? co mam spravit ? odist ? budu mi chybat potomkovia, deti moje, den ked ich nevidim je to vela. smrt ? trapenice pre nich zasa ? tato situacia fakt nema riesenie.. nepoviem keby ze mam 50 rokov a nestoji mi penis uz... mam 32... malo ? na to co pisem.. asi hej. radsej by som bol normalny clovek s bytikom v petrzalke a hypotekov do 55 rokov.. zil si skromne v kruhu rodiny, do prace chodil MHD a mal jeden normalny konicek...
nemam zmysel zivota, okrem deti, nic ine ma netaha nebere.. fungujem iba mechanicky.. bez citu..
vie niekto riesenie problemu?

odpovedaaam

myslim si, ze vsetko co mas v zivote si dosiahol velmi lahkou cestou bez vacsej namahy..naucil si sa ako sa zabezpecit ako sa rodia prachy a ty si uz jednoducho znudeny, demotivovany, nemas ziadny realny ciel ktory by si mohol,chcel dosiahnut..lebo za peniaze sa da kupit teraz takmer vsetko...vacsinou maju taketo problemy bohati ludia...niesi prvy,poznam takych viac..tiez maju starostlivu manzelku, deti, psa,chalupu, chaty, byty, 6 aut.. kazdym dnom sa vozia po meste na inom aute SAMÍ dookola..tvaria sa ze su strasne zaneprazdneni a pritom opak je pravdou... pred pracou si kazde rano idu sadnut na kavu...so svojim akoze znamym kde riesia uplne banalne temy..potom praca..doma...stereotyp ta zabija nemas chut zit..ja by som skusila toho psychologa ak mas na to cas a ak chces..aspon skusit..a mozno na tvojom mieste ak malo cestujes..tak by som zacala cestovat ked mas na to financie...dala si nejaky ciel.nemusi sa to tykat len penazi..a naucit sa hovorit NIE! a aj patricne vysvetlit preco- NIE...drzim palce...

zewa

Som za kombinaciu psychoterapia (a pekne dlha) + docasne psychiater.
Ked sa naucis hovorit nie, bude sa ti zit lahsie. Nepomahaj tym, ktori to naozaj nepotrebuju. Chod radsej do nejakeho centra, kde sa venuju tyranym detom, zenam, ci hocijakej pomahajucej institucii. Pomoz im tam s niecim. Nemyslim financne, ale ako dobrovolnik. Ludia su tam vacsinou s velmi dobrym srdcom a mozno najdes i priatelov, ktori budu chciet byt s tebou aj ked nebudu vediet, ze mas peniaze. Podla mna sa citis ako dojna krava. Uz sa nenechaj zmykat. Nie je to tvojou povinnostou.
Pekne vela si si toho nalozil aj vo vztahu. Daj sa dokopy! Staraj sa teraz chvilu iba o seba a nie o pribuznych a materialno. Najdi pokoj v dusi ;)

abc111

Možno sa u teba striedajú stavy mánie s miernymi depresiami. Ak si v mánii, tak si chceš len užívať, ak si v depresii, tak chceš zomrieť.
Do mánie sa človek dostane podľa mňa vtedy, ak má viac peňazí akoby trebalo:-)
Hlavne si uvedom, že nie si žiadna celebrita, ani star. Si človek ako každý iný, možno si mal len viac šťastia. Môže sa ti kľudne stať, že raz padneš na hubu a možno by to ani nebolo až také zlé pre teba.
Ak človek nemá veľa peňazí, tak sa na svet pozerá inými očami ako keď peniaze má. Peniaze asi kazia charakter.
Hlavne sa spamätaj!
Nechcel som ťa nijako uraziť, len ti nejako poradiť.

cher

Este k tomu, prehananiu a stratu nalad......

Male deti mama uci, kolko zjest a kedy dost, kedy zmrzlina kedy normalne jedlo.

Nalada suvisi so zivotnym tempom a uspokojenim potrebiem.

Ked nevies si povedat dost, staci mi raz za den, ale robis 3 krat a potom sa cuduj preco nevladdzes. Ked dusu bicykla nafuknes na vacsiu velkost ako mas, nenafukne sa zas ked pretazis material.

Musis sa naucit KROTIT!!!!!!!!!!!

A to tak, ze ked nevies co so sebou, rob nieco pravidelne, behanie.....Ked zabehas 20km v jeden den, lebo si dlho nebehal, a mas vela energie, v ostante 6 dni tolko nenabehas.

Stanov si ako malemu dietatu CIELE A KVANTITU, A len tak DOSIAHNES KVALITU!!!!!!!!!!

Ked pretazis sa v praci, mozog odchadza, chut, a inak KTO SA CHVALI KOLKO MA COHO, VELA TOHO NEMA, MA KED TAK VELKY PRD, LEBO CLOVEK MA HODNOTU LEN VTEDY KED NIECO ROBI PRE DRUHEHO Z LASKY.

Tebe by bolo treba ist na par hodin k seniorom ako dobrovolnik, a neskor k detom, a neskor k handikepovanym, ABY SI SA OD NICH NAUCIL CO JE DOBRE.

DAVAT A ROZDAVAT SA.

NIE KAMARATOM. TO NIE SU KAMARATI, KLAMES SAM SEBA. A KED NEVIES SI POVEDAT DOST, RODZDAJ IM VSETKO CO MAS, A DAJU TI POKOJ, KED NEBUDES MAT UZ NIC AKO SVATY MIKULAS.

POTOM SA AJ ZASTAVIS, AJ NAJDES ZMYSEL ZIVOTA, AJ BUDES VEDIET KTO JE AKY.

NEVIES VOBEC ZIT.

cher

Nemusela som vsetko co si napisal ani precitat a viem podstatu. Si vycerpany.
Bodka.

Ked nespomalis tempo, tak naozaj asi bez rozmyslania skoncis dakde v hrobe.

Prestal si žiť.

Stratil si vyznam hnania sa.

Musis sa zastavit a znovu ist na zaciatok toho vsetkeho, preco si si nasiel tu pracu, aku robis, preco napriklad nebyvas sam, preco nemas priatelku, ale milenku, viem co napises cas.

Ale len laska nam dava vyznam.

Ak nemas pre koho sa tesit domov, a ked nemas pre koho tie peniaze ako vyzit, je to fakt na skapanie, co mas.
Ja ti vobec nezavidim, ani auta ani tu salenu pracu.

Ja zijem naozaj v pritomnosti.
Nemam vela penazi, hladam neustale pracu a hlavne lasku.

Neriesim co zajtra, lebo by som asi uz v hrobe bola s tej depresie, lebo nemam s kym travit cas, tak riesim len dnesok, co budem a co idem vybavit, a potom co si navarim, kava, leharo na balkone.

Pracu som nechala, lebo ma nenaplnala, vobec.

Nelutujem aj ked potrebujem pracu, a peniaze, nutne.

Snazim sa nezosaliet a neriesit co bude, lebo to neovplynvnim.

Ja by som potrebovala konecne robit, ale ked som koncila staru robotu, bola som ako ty. Nebavila ma praca, aj ked plat bol lepsi ako mala kamoska casnicka. Ale sef a kolegovia o nicom, a vyhorela som. Nevladala som ani vstat do roboty, a ani zaspat. Vyhorela som tak, ze ked nastal vacsi konflitk s kolegom, ktory sa zle vyspal, a vyziapal sa na mna, riesila som, co som robila zle, a pritom, to bol problem v nom. Trapila som sa uz tak ze mi to slo na nervy, nervozita zaludka, a ked som spala, nevyspala som sa, som sa budila na kazdy zvuk a so strachu co bude zasa v robote.

Teba ak neklepnem smrtka, tak neviem ako sa zastavis. Treba vediet aj oddychovat, relaxovat a kedy, a aj pracovat. Ked sa to nenaucis, daleko nedojdes.