Je to nakupna mania?

Príspevok v téme: Je to nakupna mania?
LadyOpium

ahojte mam taky problem...vzdy ked dostanem do ruky peniaze je to edno ci potom ostanem bez penazi vzdy musim ist do mesta si nieco kupit...kupujem ksi hlavne casopisy, oblecenie a bizuteriu...ale aj kozmetiku...mamina mi vravi, ze je to uz chore, vzdy ked si daco kupim mam povznesenu naladu aj ked by som mala ostat do vyplaty bez penazi uvedomujem si to ale nemam silu to zmenit a potom si musim poziciavat som v dlhoch, lebo vsetky peniaze mam na terminovanom vklade prosim pomozte

LadyOpium

niesom doma sama musim to povedat mame... ano, beriem antidepresiva aj antipsychotika i ked halucinacie nemavam to asi na stabilizaciu alebo co...proste rispen, trittico, depakine, a este jeden tusim chlorporthexin ci ako sa vola?

Maoam

inak beries lieky aj na hranicnu poruchu osobnosti? pred par dnami si bola uplne v pohode, dnes sa ides skoro zabit

len ci si dobre nastavena (liekmi)

uz si volala sanitku?

Maoam

volaj sanitku, potrebujes odbornu pomoc, lebo sa vecer dorezes, volaj!

a PI dovtedy vela tekutin, kym nepridu

vela stastia

LadyOpium

problem je v tom ze nedokazem do seba dostat nic okrem jogurtu alebo cerealii a to uz doma nemam lebo je poobede a obchod zavrety preto zerem hocico co sa doma najde a kedze mi je zle nepusti ma mama vracat...mam z toho depresie som uz aj beztak tucna najradsej by som si vysadila rispen aby mi tolko nechutilo ale mama ma kontroluje tak potom stale len zerem...teraz oddychujem ale psychicky sa citim uplne na dne mam chut sa porezat alebo aspon poskriabat ale je leto nechcem a nemozem mat zjazvene ruky citim uzkost neviem co dalej

Maoam

LadyOpium, prosimta, ked uz zvracias a nemas to pod kontrolou kvoli tomu, co mas doma, v zaujme toho, aby si neskoncila na dialyze,co ti hrozi a ty to vies, prosimta po zvracani aspon vypi pohar s rozpustenym magneziom (horcikom) a kaliom (draslikom), zvlast kalium je strasne dolezite, z toho mas aj to b usenie srda po zvracani

okrem toho pi vela mineralok (calcium) a celkovo tekutiny

skus aspon tekutu stravu, detsku vyzivu, hocico, zeleninu (surova obsahuje velmi vela draslika, co by ti mohlo tiez pomoct a z toho nepriberies)

len prosimta NEZVRACAJ a nejedz veci, po ktorych zvracias

co sa odchodu z domu tyka, pisala si, ze setris, tak setri dalej, NEFAJCI - prachy za nekupene cigy odkladaj a vsetko odkladaj s tym, aby si MOHLA ODIST Z DOMU

ach dievca, nenic si zivot, mas ho uz posraty beztak, ale da sa z toho vysekat, da sa zastabilizovat, len odtial musis odist a kym si nutena tam ostat tak aspon vyvazuj to co robis a dodavaj telu dolezite latky, inak skolabujes a zasa skoncis na JIS-ke, ale mozno ta uz nezachrania

a nechci chodit kazdy druhy den na dialyzu, nestvi ma, je to horor, to mi ver

drz sa a nerob somariny, nie si sama, drzia ti tu palce viaceri, skus matku ignorovat, nebrat si co robi a hovori k srdcu, aj ked je to tazke, ONA ma problem sama so sebou, ber to z toho uhla

a SETRI prachy, nevyhadzuj za handry a Co. a nefajci, lebo si kompletne odfajcis oblicky a nezvracaj, OK?

a kup si ten multimineral, je aj kombinacia magnezium+kalium sumive tbl., kupis aj v DM a pod.

LadyOpium

maoam ja by som sa velmi rada odstahovala ale nemam kam ist...a je mi strasne aj psychicky a hlavne fyzicky dnes som nechala v sebe len jeden chleba grcala som aspon 4x hrozne mi busi srdce citim sa na kolabs a depresie ani nehovorim citim sa tucna kiezby sa dalo prevracat sa na dreuhy svet nech mam pokoj...dnes som po vracani skoro odpadla musela ma casnicka v blizkej restike ratovat lebo som nevladala dojst domov

Maoam

LadyOpium, to grcanie je na oblicky tiez hroza a strach, kvoli posunom v elektrolytoch.......ach boze....uz som ti pisala, ak budes mat moznost a tu moznost teda hladaj, ODID Z DOMU OD MATKY

inak sa nikdy z tych sraciek nedostanes, bohuzial...za vsetkymi tymi zavislostami, tragediami a problemami stoji dysfunkcne rodinne prostredie a fakt, ze ti tvoja matka od mala ublizuje a nedokazala ta prijat a milovat a ty neustale tu lasku ocakavas a dufas v nu......zabudni, nedostanes

cim skor to pochopis, tym skor sa odstahujes a postavis na vlastne nohy

drzim velmi silno palce

hanusiak

LadyOpium, kašli na mamu, nech sa stará do seba.Asi ti nepraje nič dobré.Normálna mater by ťa nešla komentovať.Jedz normálne 4 krát denne a nech si vraví kto chce, čo chce...

LadyOpium

no prave ta ppp... zase v tom lietam...vcera mi mama povedala ze som pribrala a tak som sa bola dnes vyvracat nechala som v sebe len jogurt a planujem co dnes pojem a vyvratim a vazim sa po kazdom jedle a ked zbadam ze som pribrala hned idem vracat...lenze zj ideme do meste a bojim sa, ze ak si nieco nedam tak odpadnem lebo to budememe tam aj pol dna a preto sa bojim ze zas priberiem

Maoam

Lulu: dala si mi super tip, lebo ma stvu tie ceny a ked to dvakrat operies, ehm......ved vies

a tak asi sa vyberiem do nemeckeho secondhandu :D

inak ja som si tiez zaobstarala ruzove bavlnene saty na leto :D, ale v normalnom obchode ale nestali vela, hoci s tvojou cenou sa to neda porovnat

ale zajdem uvidim co najdem :D

viem, ze tu vela bohatych (myslim skutocne bohatych) dava oblecenia do second-handov, takze sa tam daju najst aj sakra dobre kusy, staci sa trochen vyznat...

Lady Opium: ako nefrologicky pacient ti chcem povedat - v dobrom umysle - redukuj a to tak dlho, az s tym uplne prestanes, lebo tym si likvidujes oblicky ale ze strasne

nebudem sa hrat na svätu, ja som za moj doterajsi zivot fajcila spolu 3 roky, fuj hanba mi, ale uz by som to nikdy viac neurobila a kebyze mozem vratit cas, tak to nikdy viac neurobim, je tomu hodne vela rokov, ale predsa - nemuselo to byt

ja som prestala inak zo dna na den......

skus najst moznost vypadnut z domu, nech je to uz hocico, ci najprv podnajom s dakou kamoskou, alebo si kupis vlastny byt - to by mohla byt silna motivacia neminat prachy na handry a Co.........je to silny stimul - a mozno by si sa ustalila aj psychicky, ked budes mimo matky a bolo by to dobre aj pre tvoju PPP a vsetky ostatne dg.

velmi ti drzim palce! a napis ako a co