Čo je to za módu?

Príspevok v téme: Čo je to za módu?
Rasto25

Vsimol som si v posledne teple ale aj hladnejsie dni ze tie mlade zaby zo ZS a SS akosi divne zacali obliekat co za mojich skolskych cias nebolo vidiet. Co je to za kombinacie ze KRATASY a CIERNE alebo HNEDE SILONKY POD NIMI?
Ved to vyzera strasne zle. To kto im takuto kombinaciu navrhol? Odkial to tie zaby maju? Este ked cierne kratasy a cierne silonky ale rifl. a nato cierne? Alebo som vcera videl ze jedna mala cervene a druha zelene kratasy a cierne silonky. Normalne sme sa s kolegami smiali na nich. To ako vazne tie zabule oblecu uz hocico len aby putali? Bud kratasy na hole nohy alebo silonky so suknou ci satami ale kratasy k sillonkam? Ako sorac za tuto temu ale nedalo mi nenapisat a vyjadrit sa. Ja len ze to v meste ale aj inych miest ked cestujem to akosi rozsirilo a nosi to takmer kazda druha zaba ci uz zo ZS alebo zo SS. Mozte mi tu nadavat ze p***viny riesim ale to uz naozaj moda speje ku koncu? Niesom zakomplexovany niktos ale musel som to dostat von zo seba. Sorac ak som niekoho nas*al. Prajem pekny den a mozte mi k tomu napisat svoje nazory a vysvetlenie lebo ja "nemam" odvahu :D sa tych uchychotanych "dam" opytat ze odkial to maju. S pozdravom Rasto.

Sejla

Mao, mne jediné, čo sa vyslovene prieči je, keď je žena príliž zladená topánky kabelka opaskok rovnaké, uhladené všetko ide na istotu, aby náhodou niečo nepokazila, vtedy mám chuť na nej niečo pokaziť, či roztrhať haha.. Možno to funguje takto na chlapov:D.
No a vlastne sa mi ešte nepáčia také lacno umelo vyšúchané široké rifle, najhoršie keď z nich trčí celý zadok, to nosil jeden spolubývajúci len preto, že si myslel, že je to sexy :D

Maoam

Sejla, jj, tak nejak som to myslela.
Mne osobne sa ten freedom style velmi paci, pokial to cloveku pristane a citi sa v tom pohodlne...

podla mna sa to privelmi riesi a k tej povodnej teme, silonky ku kratasom, videla som to,ale nevadi mi to

tu sa ludia obliekaju dost normalne, obcas ale vidis niekoho, kto je tak trochu 'iny', ale je to zaujimave, lebo väcsinou k tomu patri aj iste vyzarovanie, iny uces, doplnky a proste je to zaujimave, tak sa kuknem :-)

Sejla

Maoam, veď hej, ja som si zas všimla, že v uk je fakt jedno čo si kto oblieka, taký freedom, že hodíš na seba prvú vec, čo ti vypadne zo skrine a potom o dva tri roky Slovenky loviace po super trendoch to začnú nosiť ako "London style". A pritom keď to začne nosiť každá druhá, lebo chce byť "in", tak sa tým vlastne stráca tá pôvodná originalita, ktorá na tom bola pekná.

Maoam

Sejla, myslela som to tak, ze na SVK bezi to, co tu bezalo par rokov dozadu, teda co bolo hufne vidno v uliciach, inak to moc nesledujem.

Vsimnem si vsak, ked ma niekto osobity styl a vie sa zladit alebo ma viditelne svojsky styl a pristane to k osobnosti, alebo aj ked je niekto proste vkusne obleceny, ze mu to pristane - jasne, ze si to vsimnem, aj u muzov.

Ale myslim, ze na SVK sa prilis kladie doraz na to vonkajsie, na povrch, osobne by mi bolo milsie, keby si ludia castejsie umyvali ruky a odhadzovali odpadky do kontajnerov.

A viac sa usmievali ci boli privetivejsi...

Sejla

Maoam tak ja vlastne ani nikdy netuším čo je in čo je out, kľudne nosím veci, čo som si kúpila aj 5 rokov dozadu, keď sú kvalitne a zachovalé a ešte ma aj sem tam pochvália. Tak také hrozné to nebude..

Maoam

mne osobne je suma fuk, co ma kto na sebe, akurat mi vadi, ked niekto nedodrziava osobnu hygienu

a citit to v supermarkete alebo na eskalatore alebo v rade pri kase, to je fakt hnus

Maoam

lebo na Slovensku sa strasne kladie doraz na to, kto ako vyzera a kto ma co oblecene a ludia sa na par vynimiek, ktore maju vlastny a dobry vkus a hlavne vedia, co im pristane a co nie, opicia po inych...

a to, co je teraz in na SVK, bolo in v inych krajinach roky dozadu, aj ten uces, ktory tu bol spominany s tym vystrihanim

tu je to uz davno out a ked, tak to nosia skor ludia pohybujuci sa v nizsich soc. kruhoch

Sejla

A okrem toho keď som mala 18, tak som si vyslovene obliekala niekedy šialené kombinácie, nie preto aby som upútala pozornosť, ale aby som sa tak vysmiala ľuďom, ktorí sú obmedzení a chcú ma posudzovať podľa oblečenia a svojich predsudkov.

vivienna

bohuzial sa tiaz vyjadrim k tomu.Presla som skoro cely svet videla vselico ludia sa obliekaju tak ako to citia aj v iných krajinach maju svój styl a hodia si na seba vselico.Ale Slovenky sa pretekaju v tom ktora bude vyzerat ako vacsia ......to co sa nosilo v amerike pred 20 rokmi v klipoch ala aqulera ,tak nosia v roku 2014 nase baby.Kazdy vyrastie z toho cason,ale divite sa ked maju ako vzory nase celebritky ?ved potom sa nie co cudovat,moderatorka oblecena jak ..... tak sa nedivym.Bola som napríklad vo francuzku a to su len baby.krasne prirodzene a nevystredne presne tak to ma byt.a my sme zaspali dobu.ved sa to uz ani v Holywoode nenosi.Uz aj Viky Beckham presedlala na damu,nuz hold .nevkus vladne slovenskom

Sejla

Súhlasím so sewie, keď je to normálne v sukni, prečo nie so šortkami? Ja som to nosila už tak pred 6 rokmi v anglicku, čiže keď sa pýtaš, kde to vzniklo, tak si tipnem, že nejaká Londýnčanka si obliekla šortky, lebo ráno bolo teplo, ale keď sa po hodine dostala do centra, zistila, že zrazu sa ochladilo a rozpršalo, tak išla do obchodu, kúpila silonky a bolo. Na večer sa zase oteplilo, tak mohla ísť na verejné wc, silonky vyzliekla, stačila do kabelky a zase jej bolo fajn. Je to nekonvenčné, ale v meste, kde sa vidí na ulici doslova všetko, konvencie sú ti akurát na smiech. Ja neviem, prečo máte takú potrebu stále hodnotiť, čo má kto oblečené, ešte aj chlapi to robia, tak to je vrchol. Navyše podľa mňa deti od 11-17 rokov si môžu obliekať doslova čokoľvek "bláznivé".