Chýba mi rodina

Príspevok v téme: Chýba mi rodina
Luc.luc

Ahojte.
Mám 21r, Som z Oravy, z tých severných dedín pri Poľsku. Asi pred 3 mesiacmi som odišla do BA za lepším životom, za peniazmi, za kariérou, za úspechom...chcela som byť jedna z tých...Až kým som tu nedošla, nezačala som si uvedomovať, že v skutočnosti taká nie som. Nedokážem ublížiť ľuďom na základe toho že uspejem...Uvedomila som si, že mi záleží na skutočných prioritách ako sú rodina a priatelia, láska, zdravie, domov♥ ..nič z toho tu ale nemám...chýbajú mi tie nedeľné pokojné rána, kedy u nás bola taká sviatočná nálada..tu ani neviem že je nedeľa..
chýba mi tá naša zeľeň,tie chladné potoky, čerstvý vzduch hneď zrána, rodičia,súrodenci,naša záhrada, tie obyčajné pozdravy na tej malej ulici,ten skromný život plný lásky...
v podstate preplačem každý deň, neviem ako si tu zvyknúť, strášne sa túžim vrátiť, ale nedá sa,..nie je tam žiadna práca totiž
a už začínam prepadať depresiám,asi..cítim sa tu taká neskutočne sama, aj keď denne stretám stovku ľudí

doubledog

nemozem si pomoct, ale irituju ma tieto postoje cepeckarov.
nadrbete sa sem a s tymi vasimi negativnymi pocitmi tu otravujete vzduch.
aspon 40% obyvatelov BA je nema rado a vnima ju ako miesto neustaleho boja o uspech, zlych ludi a nahanania sa, ci priam semeniste hriechu.

keby som ja takto dosiel na Oravu a zacal rozpravat podobne reci, tak sa vsetci do jedneho urazite a odsudite ma.

lius13

Ahoj ja mám tiež 21 r. pokiaľ by si chcela spoznať fajn ľudí a aj z Bratislavy a okolia kľudne hoď mail a ozvem sa ti :) a Bratislava nie je zlá, treba tu nájsť len pozitíva.

youki

Typicky negativny pohlad na BA. Ked si s takym nazorom do BA prisla, je na Tebe, aby si ho zmenila. Ak si myslis, ze v BA je viac zlych ludi, ako na inych miestach SK, tak potom tak aj urcite posobis pri vzajomnej komunikacii. Aj v BA su zelene miesta, lesy atd., staci otvorit mapu.

Mne vadia ludia, co sem pridu a bez zabran nahlas kritizuju vsetko a vsade (ci uz pri cestovani v MHD, na nabrezi, v bufetoch ...).

Oravak555

Ja som sem tiez prisiel z Oravy - Trstena. Nechapem tomu tvojmu - Nedokážem ublížiť ľuďom na základe toho že uspejem... - podla mna si nieco pleties, vsade su dobri aj zli ludia a aj na Orave. Ty sa musis zaradit podla seba. Ja si nemyslim, ze tu su len zli a sebecki ludia. Praveze som spoznal vela dobrych a skvelych ludi. Tuzbu po prirode a zeleni som vyriesil tym, ze som si postavil dom v blizkej dedinke pri BA. Ovela vacsi problem bolo zvyknut si na tieto horucavy. Ak sa na to necitis, ak sa ti cnie za domovom, vrat sa a zi skromne a stastne, tak ako vela ludi na Orave - nevidim v tom problem. Vsetko je otazkou priorit a povahy.

joro

Máš to ťažké, roboty je tam asi málo a človek ked sa presťahuje daleko od domu je mu smutno aj depky prídu priatelov tu asi moc nemáš nedá sa mať aj prácu aj rodinu na jednom mieste snáž sa byť v kontakte s rodinou aj priatelmi čo máš doma a po čase si zvykneš začiatky sú zlé držím palce

Leon

Vráť sa domov, nájdi si chlapa ktorý ťa bude živiť, vytvoríš mu domov, postaráš sa o vaše deti. Bratislava je mravenisko bez duše.

kuko2

Hm, mas to tazke ale neboj sa, casom si tu zvyknes, najdes si tu lasku a ta Ti pomoze tu prezit. Nepoddavaj sa uzkostiam a depresii. Snivaj o tom, ze raz tu v BA si pekne zarobis a budes na vikendy chodit tam, kde bol Tvoj stastny domov z detskych cias ...