Oslabená imunita

Príspevok v téme: Oslabená imunita
imaginary

Co odporucate na posilnenie imunity? Ako dieta som byvala casto chora, infekty dychacich ciest a podobne. Nastastie som z toho vyrastla, ale posledneho pol roka som bola uz 5 krat chora, z toho 3x som dostala antibiotika. Virozy, zapal stredneho ucha, zaludocna viroza, silny kasel a zhorsenie astmy.. Poznate nejake ucinne pripravky v primeranej cenovej hladine, ktore by mi mohli pomoct? Dakujem

RNG

Nuz ked vam statistika , kolko ludi umiera na co neznamena nic, tak je tu zbytocne diskutovat. Lebo pre mna 2 ludia co umreli na doplnky a od 200 do 700 tisic na lieky je jasne, ze dam doplnkom prednost.
A vy si robte, co chcete.

Kýčera

-RNG,Kýčera NESTRAŠÍ a to,čo si uviedol v príspevku z 22.4. tvrdíš len a len Ty.Oficiálne štatistiky sú určite horšie,ale ani to nie je smerodajné.Jednoznačnú príčinu smrti vie určiť len PATOLÓG a autopsia sa pri každom úmrtí nerobí ani v USA.Ale to je aj tak váš problém,kt. ma nepáli,ja si hasím tie svoje.
A dám Ti aj odpoveď na otázku,čoho sa mám BÁŤ JA,hoci tá bola nešťastne položená.NIE SÚ to DOPLNKY,POTRAVINY a vonkoncom ani LEKÁRI.Hoci,ak sú vyrobené na Západe,obavy sú tu nie nepodstatné.Ak je niekto schopný kupovať,korumpovať,falšovať,meniť...lieky ako sa to deje aj v USA-viď kniha Johna Virapena "Nežiaduci účinok:SMRŤ",prečo by to nemohol robiť aj pri doplnkoch?Už som tu niekde uviedla,že STRACH a PENIAZE som nikdy nemala,ale obavy mi začínajú naháňať:
1.tie Tvoje vysoko profesionálne rady,kt. bez mihnutia oka poskytuješ aj tam,kde Ťa neprosili-DEŤOM,ľuďom v OHROZENÍ ŽIVOTA,PSYCHICKY chorým,...
2.TTIP-bezcolná dohoda medzi EÚ a USA.Nebojím sa o seba,ale o svojich potomkoch a z prílevu geneticky modifikovaných potravín,chlórovaných kurčiat,...V potravinárstve,liekoch a kozmetike,všade tam,kde sa jedná o zdravie ľudí máme oveľa prísnejšie kritériá ako USA a tie rozdiely sú priepastné.
A k príspevku z 24.4. sa ani nevyjadrujem,ten si čírou NÁHODOU premiestnil z témy "Problém s candidou" sem,potom ako si sa vyjadroval "ODBORNE" na doplnok Citrovital.Škoda,chlapče,že si za veľkou mlákou,byť tak v osobne kontakte,hodili by sme aj reč...A keďže sa osvedčilo poukazovanie na výmaz mojich príspevkoch,tak to skúsim aj teraz.

Viki2.2.2

A ako dlho ho užívas ja sice len kratko ale uz vidim ucinky v tom ze som rano prestala kaslat a zatial ziada nádcha :)

malenaja

Ahojte, ja som byvala casto chora, zápaly, vyrozy, kasel. Doktor povedal, ze je to z oslabenej imunity. Odporucil mi wobenzym. Od doby, co ho uzivam nebyvam chora a ak, tak mam ovela miernejsi priebeh. Teraz ho uzivame cela rodina. Mozem len odporucat

lombardo1981

Kýčera, ja nemám tendencie si z niekoho robiť srandu alebo na neho nejako útočiť. Síce je pravda, že si na hlavu nenechám ***, ale to je skôr naučená vlastnosť. No stala sa mojim "poznávacím znamením". :)
S ľuďmi, s ktorými si "nemám čo povedať", si nevšímam. Priznám sa, že nemám rada konflikty. Ale keď do nejakého treba ísť, tak aj s následkami.
Čo sa týka RNG, tak už raz som tu písala, že jeho príspevky veľmi nečítam... v záujme zachovania vlastného zdravia. :D Spočiatku mi tiež mierne zdvíhali tlak, ale teraz ich beriem s úsmevom... v štýle: Jeho to nikdy neprestane baviť. (Myslím tým tie výroky o výživových doplnkoch). Z času na čas treba vytiahnuť aj tú ich tienistú stránku, pretože RNG nesmierne rád zavádza. Predovšetkým o tom, ako sú prísne schvaľované a kontrolované. No pravda je tá, že FDA často nemá páky na stiahnutie, podľa nich, nebezpečného doplnku. Často k tomu dôjde až po úmrtiach či vážnom ohrození zdravia. Myslím, že prezumpcia neviny je v tomto prípade na škodu.
Ja tie "útoky" beriem ako, ak smiem parafrázovať RNGho obľúbený výrok: Ja len poskytujem informácie, ktoré vám RNG nepovie.
Hej, raz tu preložila zloženie serrapeptázy, ktoré u postla jedna dievčina. :) Normálne som už aj na to zabudla.

Viki2.2.2

Neviem na akej báze sa vyraba Wobenzym ale v podstate mi je to jedno hlavne ze mi pomohol a citim sa ovela lepsie.

RNG

Chemicke upravy casto znicia prirodne hodnoty. Quaternialne zluceniny ale nie su neprirodzene, len velmi zriedkave v prirode. A najlacnejsie sa daju chemicky vyrobit z polyfenolov, ktore sa nachadzaju v semenach grapefruitu a inych citrusovych.
Patent nie je na na tu zmes quaternialnycy zlucenin, len na proces, akym ich vyrobia z polyfenolov. A meno Citricidal malo dlhy cas ochranu a ko znacka, dnes uz asi nema, lebo viacero vyrobcov toto meno zneuziva.

Kýčera

Lombardo,ďakujem za tie informácie z 21.4.čo si poskytla,všetko si tentoraz preštudujem.Ale kľudne si to mohla myslieť aj OSOBNE a naložiť mi,aj ja si na seba zanadávam/dokonca som si aj na seba nejaké napísala,ale mi ich vymazali/,už si mohla zistiť,že nie som urážlivá a ak nemám pravdu,uznám to.Je dobré čítať aj KRITIKU na seba-takú,či onakú,cibrí to myseľ, otužuje psychiku,tak ako sauna telo.No a ja som potlačila svoju intuíciu pri tomto doplnku,chcela ušetriť a hoci som si všetko dopredu naštudovala,dokonca mám dojem,že si to bola Ty,kto mi poskytol preklad,tak som mala takúto silnú reakciu.O čistote toho produktu nemám ani páru,takže mi moje svedomie nedovolí ho označiť inak a ani povedať,že som dala na reči Rng/takmer 1 rok som sa rozhodovala/,no ak by som skúsila niečo "overené z lopatistických zdrojov",vieš si asi domyslieť,čo by sa so mnou stalo.Nie že by ma bola škoda,ale je to moje ZDRAVIE,môj ŽIVOT a LEN JA rozhodnem,komu ho zverím do rúk.Nie som OVCA ani OPICA,kt.bude po niekom opakovať NEZMYSLY/pravdu však áno/,nemám toho v hlave veľa,ale nie sú tam PILINY a nemám ju na nosenie klobúka,ale na to aby som ju používala.Už sa neraz stalo,že pacient umrel lekárovi na alergickú reakciu,ale ani jeden z nich ani len netušil,že je alergik a mohla som nasledovať aj ja,keby ma nezachránili.A to sa môže prihodiť hockomu,či je alebo nie je alergik,a to nebola chemikália,mal to byť BEZPEČNÝ ENZÝM.Ale človek,kt.neovláda ani základy biológie zo základnej školy,zavádza novotravy do slovenčiny,splieta 2 na 3,vyhlasuje sa za spasiteľa,kritizuje profesionálov,u mňa šancu NEMÁ.Tomu ja už NIČ na SVETE NEUVERÍM,aj keby sa otočil o 180° a začal hovoriť PRAVDU.Toto o človeku niečo aj vypovedá a takýchto ľudí nepresvedčíš,tu ide len o PRACHY,PRÁŠKY,PRAŠULE a platí PRÁVO V E T A ! Som zvedavá,či zasa pôjdem kade ľahšie,ale ja sa ešte ozvem,keď budem vládať.

lombardo1981

Poviem to stručne. Na ryžu, fazuľu, citrusy, špargľu, borovicu, prvosienku, pšenicu, mrkvu sa tak často neumiera. Inak by tu bolo kopu úmrtí. Všakže.
www.ag.ny.gov
Ja som ale hovorila úplne o niečo inom. Počet úmrtí nie je jediné kritérium bezpečnosti. Je fér, ak si niekto kúpi nejaký výživový doplnok a v ňom sa nachádza trebárs iba pšenica? Namiesto deklarovaného ginka? Kde sa stratila kultúra, slušnosť a rešpekt ku spotrebiteľovi? Je im naozaj jedno, čo im ponúkajú? Fakt im záleží len na ich zisku? Je naozaj bezpečné, keď si niečo kupuješ, ale nie si istý tým, či to obsahuje to, čo to má obsahovať?
A je si človek úplne istý, že údajne 100% prírodný produkt neobsahuje aj zakázané liečivá? Prečo majú výrobcovia výživových doplnkov potrebu takto "prilepšovať" svoje výrobky? Nie sú si istý ich účinnosťou?
www.accessdata.fda.gov
Pravdepodobne sú škodlivé aj tieto Ečka: E101, E161b, E322, E100, E1104.
Aj sa budem. Nikdy si nenechám poradiť o niečom, čo si sama neoverím. Pretože neodborná rada môže byť horšia ako žiadna. Alebo: Dôveruj, ale preveruj.

natalka78

Ako to tu cele citam tak len kturim hlavou, imunitu treba budovat bohuzial v dnesnej dobe to nejde len zeleninou a zdravou stravou ked ze aj zelenina a ovocie je plne pesticidou. A nie každý má možnost sa pravidelne hýbat a sportovat a podla mna su pripravky ktore mozu pomoct ci detom so znizenou imunitou alebo aj po tazkech chorobe a myslim ze tym ludom je jedno ako sa to vyraba pokial im to pomoze tak su stastny ze su zdravy!