Chronicky zapal mocovych ciest

Príspevok v téme: Chronicky zapal mocovych ciest
megytribulova

Dobrý den

uz pomaly 1,5 roka ma ptapia problemi zapalu mocovich ciest (inac uz dlhe roky trpim chronickym zapalom prinosnich dutin co mi urcili ako chronicku nadchu alebo nieco take) spociatku som si myslela ze je to ginekologicky problem preto som sla ku ginekologovi ten mi vsak urobil vysetrenia a nic nenasiel vybrala som len antibiotika na zapal ale odvtedy sa mi zacal neustale opakovat.Po roku pretrvavajucich problemov som sa rozhodla navstivit urologa, ktoremu som povedala ake mam problemi so zapalom a ze sa to vyskytuje hlavne po pohlavnom styku a on mi naordinoval Triprim jednu tabletu po pohlavnom styku a este aj Urovaxom na tri mesiace ale ten som nebrala lebo po jeho pouziti mi bolo vzdy zle. Teda som uz pomaly pol roka na tabletkach. Necitim sa zdrava pretoze stale citim ze tie zapaly sa tabletkami len tlmia. Doktor mi povedal ze taketo problemi sa vecsinou vyriesia po prvom dietati ale kedze som studentka tak tak skoro ziadne neplanujem zaujimalo by ma ci sa to neda vyliecit nadobro? a este som sa docitala ze zapaly mocovich ciest sposobuju zlihanie obliciek, cisty, neplodnost toto mi nahnalo najviac strach preto by som to radsej vyliecila a nie len tlmila tabletami.(zly zdravotny stav si sama nesposobujem nefajcim, nepijem tvrdy alkohol, stravujem sa celkom zdravo ovocie zelenina a podobne, nepijem sladene napoje ako kola a podobne preferujem cistu vodu a bilinkove caje, obliekam sa teplo, prileyitostne sportujem, netrpmin nadvahou) Za odpoved vopred dakujem

dusama

Skusila si uzivat wobenzym? na opakovane zapaly su enzymy ako stvorene
moja segra tym trpela, uzivala a pomohlo
nazor "ze prve tehotenstvo pomoze" to co je za zbludeny nazor od gynekologa?...

Maoam

ok, takze ti robil cytologicky ster a preventivnu prehliadku, ale nerobil ziadne specialne stery

urolog odoslal moc na klasicku kultivaciu + citlivost (enterobakterie - nie atypicke bakterie), takze tiez zadne spec. testy

kam ist - ster z moc. rury a krcka maternice ti urobi bud gynekolog ALEBO kozny lekar (dermatovenerolog), kozni lekari su niekedy ovela ustretovejsi a testuju sirokospektralnejsie, zameriavaju sa aj na kvasinky (mykoticke infekcie), HPV, prezru sliznice atd.

imunolog - tak ten ti moze pomoct akurat imunostimulacnymi preparatmi, ale primarne je zistit, ci nahodou nie si infikovana patogenmi, ktore este neboli u teba objavene a dane infekcie teda neboli liecene rsp. bola liecena iba cast (napr. ten infekt, na ktory si dostala od urologa ATB)

no a co sa prinos. dutin tyka, tak ziadaj ster aj odtial u krcneho

potom napis

megytribulova

Maoam u ginekologa mi robil stery ale iba tie klasicke co kazdy rok na prehliadke a ked videl ze mam vsetko v poriadku tak ze s mocovimy cestami mam ist za urologom, urolog mi vysetril iba klasicky moc predpisal mi tie tabletky a ze ich mam brat pravidelne potom mi odobral krv a dal ju na rozbor ja som sla domou s tym ze ak budu vysledky z krvi zle zavola nevolal vobec nemam ani ponatia co presne zistoval z krvi a moja obvodna doktorka mi stale ked pridem predpise antibiotika plus porbiotika a vyriesene krcna ma poslala na alerkoologiu tam mi zistili len alergiu na skrecka predpisala zodak a tabletky na imunytu a tak sa tocim dookola spociatku som myslela ze ked ma odbijaju len tak tabletkami ze to nebude nic zle ale cim dalej tym viac zdravotnych problemov mi pribuda...coskoro budem mat po skuskovom a tak by som vklude mohla navstivit lekarov aby mi zistili poriadne co mi je ale za ktorim mam ist? ked navstevujem urologiu, ginekologiu, obvodnu, alerkologicku, a krcnu a je to ako kolkotoc.

Maoam

no, nazor, ze uroinfekty vylieci tehotenstvo, je dost predpotopny nazor, tolko k tomu, niektore zeny skutocne maju pocas tehotenstva pokoj kvoli hormonalnym zmenam, atd., ale mnohe mavaju aj v tehotenstve zapaly a castokrat bohuzial aj nebezpecny zapal obliciek

k tebe: boli ti robene stery z moc. rury a krcka maternice na CHLAMYDIE, UREAPLAZMY A MYKOPLAZMY?

toto je velmi dolezite, lebo dane patogeny mozu sposobovat zapaly v urogenitalnom trakte a klasicke kultivacie ich neodhalia, na to treba specialne stery

okrem toho je pomockou este dat vysetrit krv na protilatky, zvlast proti chlamydiam a mykoplazmam

prinos. dutiny: mozes mat tiez chronicku chlamydiovu infekciu, sposobenu ale inym typom chlamydii, takisto su mozne mykoplazmaticke infekcie

treba zopakovat stery aj odtial + krv

okrem toho samozrejme klasicky zaslat moc na kultivaciu + citlivost na enterobakterie, este dolezite: treba vylucit kvasinky, tie mozu robit problem nielen v posve, ale aj moc. rure a u imunologicky oslabenych pacientov dokonca aj zapal moc. mechura