Spalenie pokozky slnkom

Príspevok v téme: Spalenie pokozky slnkom
Adam199

Dobry den,
presne pred dvoma tyzdnami, v pondelok, som zacal moju brigadu vo Svajciarsku. V ten den som bol na slnku cca 6 hodin. Viac menej bolo pod mrakom. Ziadna extra teplota. Nepouzil som opalovaci krem.

Slnecnemu ziarenu boli vystavene vrchne strany ruk a krk. Ostatne casti som mal zahalene oblecenym. Problem bol v tom, ze den predtym som sa strihal a pokozka na vystrihanom mieste bola samozrejme biela. Podobne, na tom bola aj pokozka na rukach.

Nasledujuce dni som dalej pracoval na slnku. Samozrejme som sa uz natieral. Ruky som mal zahalene az na dlane. Krk odhaleny.

Na to som bol cez vikend este par hodin na slnku kedy som bol len v kratasoch, klobuku a samozrejme natrety.

Cca 11.6, tri dni po vikende sa mi objavila na ramene cervena skvrna. Skrna je ciastocne na jazve po ockovani. Cast ramena na kt. sa objavila bola vystavena slnku len par hodin cez vikend. Skvrna zacala postupne od obvodu hnednut.
Dnes 16.6 ma takuto podobu. Je to
www.imagebam.com

Na druhom ramene mi vznikli dve male, asi 2mm cervene, mierne vystupene bodky.

Dalej som mal asi 4-5 dni specificky vychnute pery. Ich struktura bola ako keby vrascita.

Budem velmi vdacny za akekolvek rady a odporucania.

Adam199

Teoreticky ta plesen je mozna. Pracoval som kazdy den v tom istom obleceny. + pot, prach.
Ale na druhu stranu je v reali ta skvrna slabohneda.