22 rokov vyrazky

Príspevok v téme: 22 rokov vyrazky
nina879

takze mam 22 rokov a mam fakt otrasnu plet... teda najma cez kramy neviem co mam s tym uz robit
-ku koznej som bola uz milionkrat
- pouzivam kvalitne veci ako biodermy atd..
- stravu som sa snazila zmenit uz nepomohlo
-po celom cele mam cierne bodky dost viditelne takze neviem co s nimi mam robit okrem vytlacania si ich co zrejme neprospieva...

neviete co by som mohla urobit? roaccutan ci ako sa to pise :D beriem fakt ako poslednu moznost... len mam poct ze takmer kazda baba naokolo ma dokonalu plet ...

Fleur-de-lis

aké zmeny, čo sa stravy týka si už skúšala? Pokiaľ nie je akné spôsobené nejakou alergickou reakciou na kozmetiku, tak to podľa mňa súvisí so stavom v našom organizme. A teda najväčší vplyv má to čo do seba alebo na seba dáme.
Je nutná vytrvalosť. Pri zmene stravy sa môžu výsledky dostaviť aj po pol roku, kým sa organizmus prečistí.
4 základné jedlá, ktorých sa treba zriecť je lepok, cukor, pasterizované mliečne výrobky a tepelne upravené oleje (variť len na kokosovom oleji alebo potom bravčová masť, možno maslo).
A stravovať sa pestro z výberu: zelenina, ovocie, mäso, vajíčka, orechy, semienka a obilniny ako pohánka, proso, amaranth, quinoa. Ale nejedla by som tieto obilniny každý deň.
Piť dostatok vody a pohyb neuškodí :)
Ak je možnosť tak mäso a vajíčka zo zvierat bez liekov a pasených na tráve. Zeleninu a ovocie tiež čo najmenej chemicky ošetrenú a najlepšie z regiónu.

Moja skúsenosť - kozmetika a lieky zaberú dočasne. Problém ostane nevyriešený len budú potlačené symptómy na čas...

Zrejme máš aj hormonálne akné, kým sa upravia hormóny to môže trvať dlhšie. Tiež ich ovplyvňuje životospráva.

somhladny

VITAMIN A -odkaz odstránený- (2-3 tabletky denne)

Probiotika -odkaz odstránený- (1-2 tabletky denne)

Koloidne striebro (nasadit na neho rozprasovac a rano a vecer sa s nim postriekat

- myslim ze ten vitamin a netreba ....a samozrejme nic nezarucujem :D

excentrik

Sakel na hlavu? Ok teraz vazne, Aknenormin je fajn, len neviem, ci sa stale u nas predpisuje. Vyskusane. Ziadne vedlajsie ucinky som si nevsimol.