Bolesti Pankreasu - Chronicka pankreatitida

Príspevok v téme: Bolesti Pankreasu - Chronicka pankreatitida
majros

Dobry den,
chcem Vas poprosit o radu/koment/info ohladne probemu s pankreasom kedze uz zacinam byt zufaly.

Problemy zacali 11 mesiacov dozadu.Zacalo ma po jedle boliet v epigastriu a pod lavym rebrovym oblukom.Okrem toho sa mi zacala "kazit" stolica a to tak ze je riedsa, objemnejsia.Myslim ze to je dovod ze som schudol za 3 mesiace z 82kg na 75(meriam 185cm) cize som chudy. A tiez mavam vo vacsom mnozstve vetry.
Doktorka mi robila klasicke krvne testy, pecenove testy, USG(mierny sludge) a nasadila liecbu.Beriem Pangrol 20k.
Od zacatia problemov som zacal sa stravovat dietnejsie.od noveho roka som vylucil skoro uplne muku a mliecne vyrobky, snazim sa tiz vylucit rafinovany cukor.
Moja strava je vacsinou dietne maso, zelenina ci uz dusena alebo surova, zemiaky no a potom surove veci ako vela ovocia a od decembra 2013 kazde rano liter cerstvej vylisovanej stavy mrkva+cvikla.Vylucil som cierny caj, kavu , alkohol a predtym prilezitostne cigarety.
Po zacati liecby sa vaha trosku upravila siel som na 78-79 momentalne mam 75 cize moje minimum.Vsetko oblecenie je mi velke a to ho nosim par rokov, stratil som tukovu vrstvu a badam aj stratu svaloviny.
Som zufaly, pretoze tie bolesti sice nie su extra silne, su skor tupe ale velmi obtazuju a znizuju zivotny komfort.Poslednu dobu uz citim aj pichanie okolo pupka.Podla tychto priznakov to vyzera na chronicku pankreatitidu, co je z toho co som cital hrozna diagnoza.Cely zivot som bol zdravy aktualne problemy mi drvia aj psychiku.Mam 31 rokov, manzelku a malu dcerku.

neviem co mam robit dalej, doktorka mi zkontrolovala crevo aj zaludok (gastroskopia, kolonoskopia) a ostatne veci ako pisem vyssie a vidim ze to chce zahrat na psychicke problemy, ale tie ja naozaj nemam, resp. ak mam tak kvoli chorobe nie sposubujuce chorobu.
Ako pisem som uz zufaly kedze bez pangrolu mi je este horsie mam vacsie bolesti a velke vetry s pangrolom je to lepsie ale tiez nie ok.K tomu prognoza pankreatitidy je velmi zla (bolesti, malnutricia, cukrovka...)
Chcem sa spytat ci ma niekto podobne problemy, ako postupuje, ci sa to fakt neda vyliecit atd.

Dakujem.

M

redka

este by mohlo ist aj o nedostatok kyseliny v zaludku a tym padom zle natravenie prijateho jedla... tiez asi treba doplnit traviace enzymy... mozno mas nejakeho parazita ci premnozenu kvasinku, ale to lekari neradi pocuju, neuznavaju :D skus napisat do temy otazky na RNG urcite ti poradi...