Prečo sa z nich stali také domáce puťky?

Príspevok v téme: Prečo sa z nich stali také domáce puťky?
nemama

V poslednej dobe(par mesiacov tomu) mi začínajú liezť na nervy bývalé spolužiačky, susedky a zopár kolegýň so svojími materskými a manželskými povinnosťami. Na fb nedávajú normálne statusy a komentáre len samé tortičky z krstín, zo svadieb, z osláv, recepty na koláče a jedlá,svoje tehotenské bruchá, fotky z porodnice, fotky svojích umazaných detí, ich prvé zuby, oslavy narodenín, infošky kedy sa postavilo na nohy prvykrát, keď si píšeme tak len stále decká riešia, ktorá zas čaká ďalšie, ktorá porodila a bla bla bla bla...
Už mi to leze pekne na nervy. Aj keď sa stretneme opäť riešia len deti a starosti s nimi. Normálne už nemám s kým sa porozprávať bez toho aby sa neriešili stupidnosti okolo domácnosti, deťoch a varení. Stále len škôlky, plienky, nočníky, kočiare, varenie, pečenie, šatôčky...
To prečo tak ženy zhlupnú na tej materskej dovolenke a stávajú sa z nich puťky domáce? Ja deti nemám a ani mať nechcem a nebudem mať. Ani priateľ ich nechce našťastie :-D A vôbec si neviem predstaviť žeby sa môj život točil len okolo domácností a decák. Strašne monotónny život a stereotyp je to. Normálne je s nimi nuda. Nedokážu sa o ničom inom baviť. Buď ohovárajú jednu druhú alebo domácnosti a deti riešia.
Musela som sa niekde vyrozprávať a dostať to zo seba von lebo priateľ sa len smeje že čo riešim stále :-D On má kamošov aj keď zopár z nich je ženatých ale bavia sa normálne ako za slobodna a ženy sa po svadbe a narodení decák menia na totálne zahlbené ženské slangovo povedané pri sporáku a plienkach. Uf ako dobre že mne toto nehrozí :-D

Adalberto

multilevel take zeny s opatrovatelkami sa nerataju, tie travia cas so svojimi deckami minimalne. To ani za matky ratat netreba co sa tyka vychovy.

Maoam

MultiLevel, ale ona je herecka a neviem, ci sa nahodou nevenovala aj pisaniu (a mozno aj venuje) + treba ostat v povedomi ;-)

MultiLevel

Doubledog, moze byt, no poznam zopar mamin, ktore neboli "az take vnutorne prazdne" a predsa sa im prihodila tato diagnoza :D
Ale je jedna mamina, ktora sice velmi zije materstvom a velmi rada o nom oboznamuje svet okolo seba, no stale jej z toho nesiblo - Kristina Farkasova, tak tu mozem pocuvat cele hodiny :) respektive citat....Totalne nad vecou zenska

Sejla

ako každý extrém je zlý. Aj keď sa žena nestará a stále svoje dieťa odkladá, tak je to blbé. Rodičovstvo a výchova detí je dosť podceňované, podľa mňa to je dosť ťažká vec, ktorá zahrňuje schopnosti top manažérky, učiteľky, vychovávateľky, upratovačky, kuchárky, lekárky, priateľky, účtovníčky a neviem čoho všetkého.. ak to chce robiť poriadne a nechce aby z decka vyrástol taký parchant, ako mnohé dnešné deti. Vôbec to nie je podradná vec. Ale tak stále je blbé keď sa vzdá všetkých svojich záľub, a nevie kecať už o inom..

doubledog

ja som si vsimol, ze sa to stava najma zenam, ktore su vnutorne prazdne uz predtym.
dieta (lepsie povedane prevadzkove cinnosti okolo dietata) im tu prazdnotu len navonok zaplni.

MultiLevel

A mimochodom, ak si tie baby nechces vyhodit z priatelov,tak si ich apson zablokuj a nebudes vidiet ich prispevky ;)
A ak by si sa nahodooou stala mamou (aj ked teraz po tom urcite netuzis), aspon mas priklad, aka nemas byt ;)

Adalberto

Ale co je najhorsie ze uz aj niektorym muzom-otcom zacalo takto preskakovat :D Viem otom svoje kedze mam kamaratov otcov :D Hormony biju asi aj muzom na mozog zda sa :D

Sejla

jaaj tak tieto šialené matky na facebooku nesledujem a hotovo. Je to nejaká čudná posadnutosť, prehnaná reakcia na materstvo, čo vôbec nie je zdravé ani pre to decko. Málokto však vie zostať nad vecou.
Zase myslím si, že človek by sa starať mal, veď je super, keď má dieťa navarené domáce a venujú sa mu, čítajú mu rozprávky, čítajú knihy o výchove a tak, ale to sú súkromné veci, ktoré si má človek nechať pre seba a keď tak to potrebuje rozoberať, tak inými matkami, ktorých to zaujíma.