Interné predoperačné vyšetrenie

ni-ka

no to je uz na nemocnici aky pristup zvolia...napr ked mi robili artroskopiu,tak som si vsetko obehala sama a rano som prisla aj s vysledkami nalacno na operaciu...
a ked mi robili konizaciu v NOU v Ba tak ma hospitalizovali den predtym a vsetky vysetrenia mi urobili tam za pol dna:-)teda okrem krvnych odberov,s tymi som uz prisla na hospitalizaciu...
ale postup je vzdy ten isty,pred opkou musis mat KO,rtg pluc,interne a anesteziologicke...
a drzim palce,nech ti operacia dobre dopadne :-)

mariapot46

No tak nakoniec je to tak, áno je to moja prvá operácia a to, aké vyšetrenia potrebujete záleží na tom, kde vám tu operáciu budú robiť. Najprv som mala ísť na súkromnú polikliniku, kde im stačilo len interné avšak do konca augusta nerobia operácie. Ok, tak som chcela ísť do žilinskej nemocnice (jedna z najhorších skúseností) - arogantná doktorka ma vybavila v čakarni so slovami, že to ako si predstavujem, ona ma na operáciu neobjedná, kde mám výsledky zo sona, anesteziológa a internistu. Nakoniec to dopadlo tak, že idem na operáciu do iného mesta na kliniku, kde ma objednali do týždňa (nie za 3 týždne ako v nemocnici) s tým, že všetky vyšetrenia si oni sami urobia keď prídem. Nemusím nikde behať, ani riešiť výmenné lístky a čo je najlepšie cenovo ma to vyjde tak isto ako v nemocnici :)

ni-ka

mozno ta tam posle este internista...
to je tvoja prva operacia?
lebo postup je vzdy taky ze najprv obvodny urobi KO, potom rtg pluc, potom s rtg a vysledkami KO internista a potom so vsetkym este anesteziolog...

ni-ka

no ved prave preto ze ide o zakrok v CA by si mala este absolvovat anesteziologicke...
anesteziolog ti da pripravu pred operaciou,zisti ci uzivas nejake lieky,ci mas nejake ochorenia,kolko operacii si absolvovala a ostatne dolezite veci a potom ta podla toho zaradi do skupiny-myslim ze skupin je 5,pricom 0 je zdravy clovek bez rizika...a c sprave su aj pokyny pre zdravotnicky personal,co ti maju dat pred opkou-nejake ukludnujuce lieky a podobne...

mariapot46

Mne dnes nakázali ísť iba na interné chvalabohu, ide len o zákrok v celkovej anestézií. Ďakujem krásne, aspoň som kľudnejšia :)