Biopsia maternice, bol niekto?

Príspevok v téme: Biopsia maternice, bol niekto?
Laura30

ahojte, chcem sa poradiť či ste niekto podstúpili biopsiu krčka maternice. Vyšla mi cytológia 2-3 a mám ju podstúpiť. Veľmi sa bojím. Gynekolog ju robí aj ambulantne (ze vraj s nejakym znecitliveným, injekciou, už presne neviem) ale dá sa robiť aj v celkovej narkóze.

Podstupil ju niekto? Ako to prebiehalo? bolelo? mali ste narkozu?

Ďakujem vopred za odpovede

ni-ka

nemusis sa vobec bat,naozaj to nie je nic hrozne...prezilo to tolko zien...osobne si myslim ze cytologia je horsia:-)
aj ja som mala strach,ale da sa to vydrzat...a ak by ti nahodou robili aj konizaciu tak tiez nie je dovod na obavy...ja som sa bala krvacania a bolesti,ale bolest nebola ziadna a vobec som nekrvacala...
ak chces,skus si vypytat u obvodneho nieco na ukludnenie,ja som si dala predpisat xanax a ked ma caka nejaka operacia,zakrok alebo neprijemne vysetrenie tak som si ho dala vecer a rano mi bolo uplne jedno co mi robili :-)

Laura30

no dúfam že ten výsledok nebude zlý :( bojím sa vyšetrenia aj toho výsledku. Ale ja som ešte nerodila, takže sa konizácia neodporúča. Ale to už predbieham udalosti, kedže neviem výsledok biopsie.

Mne spomínal nejaké dva druhy umrvtenia, sa mi marí, preto sa pýtam, ale veľmi som ho vtedy nepočúvala

ni-ka

neviem uz ako mi to umrtvil...ale nebolo to injekcne...ale necitila som nic...
a aj ja som mala cyto 2-3,preto som isla na biopsiu...a vysledok som mala hranicny tak mi robili aj konizaciu...

Laura30

No ja idem svojmu gynekologovi, povedal ze sa nemusím báť že mi to umrtví .. neviete ako sa to umrtvuje?
Ja idem len na biopsiu, konizaciu nie.

ni-ka

no pozrela som jednu temu co tu bola a tie zeny to opisuju ako keby to bolo neviem co strasne...
je to ako ked ti robia cytologiu,ked mi brali vzorku necitila som nic,nakoniec tu ranku s niecim vypalili aby nekrvacala-necitila som nic len aromu spaleneho masa :-)
po tom som normalne odisla domov,nekrvacala som ani ma nic nebolelo...
biopsiu aj konizaciu mi robil Mudr.Sadovsky v NOU v BA...je velmi prijemny,mily a zodpovedny lekar...