Vybrali mi prsné žľazy!

Príspevok v téme: Vybrali mi prsné žľazy!
antiana

V januári 2003 som podstúpila plast. operáciu, zväčšenie prsníkov... minulý rok v septembri som si ich dala vybrať...zostala som plochá ako doska, ale doslova, nemám ani centimetrové prsia! Keďže mám Turnerov syndróm, endokrinologička mi predpísala hormonálnu liečbu, aby mi prsia aspoň trošku podrástli, ale ani po polroku nevidno výsledky...tak ma poslala na sonografiu prsnej žľazy a tam sa zistilo že ja vlastne žiadnu žľazu nemám, lebo mi ich vybrali pri tej operácii!!! A ja som o tom nevedela!!! Tá lekárka mi povedala že to mám riešiť...vraj buď mi zadarmo spravia novú plastiku prsníkov alebo sa mám obrátiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou...veď mi mali vybrať len tie implantáty a nie celú žľazu, veď keby som napr. mala v budúcnosti deti, ako ich budem kojiť??? Čo poviete, mám to s tým úradom skúsiť?
Ďakujem za všetky odpovede...

mifor

Ja mám tiež turnera, ale ja som si naopak musela prsia dať zmenšiť. Mala som ich fakt veľké, hlavne k mojej 145 cm postave. To som teda riadne prekvapená, že ti vybrali tie žľazy.

Maoam

antiana,nic v zlom, neber to ako utok na teba, ale trpis uz 21 rokov tazkou formou PPP, ty deti mat sotva budes, ved vazis sotva 40kg, nie?

ale to je teraz vedlajsie - ries to, urcite a daj vediet, ako to dopadlo a kedy to odstranili, ci uz pred 11 rokmi, alebo az teraz a z akeho dovodu a ci si vymohla nejake odskodne alebo ako

antiana

ja mám len tú miernu formu Turnerovho syndrómu - mozaikovú, takže vraj deti môžem mať...a tú žľazu mi odstránili teraz, keď mi vyberali tie implantáty, lebo dovtedy som chodila niekoľkokrát na sono prsníkov a všetko bolo ok, tá žľaza tam ešte bola...

LMarika

Nevie sa este ani to, ci ti tie prsne zlazy odstranil ten chirurg, ktory ti implantaty vyberal, alebo ten, ktory ti ich v roku 2003 daval. Ja by som skor podozrievala toho, ktory ti tie implantaty vkladal, ze ti tu prsnu zlazu odstranil. Pvavdepodobne mu zlaza kvoli velkosti prekazala a napadlo ho, ze prsia budu mat krajsi tvar, ak budu tvorene vylucne len implantatom a zlaza sa uplne odstrani. Ak mas dostatok odvahy, nechaj o tom neskor, ked sa uz bude vediet, kto to bol, napisat clanok do novin, lebo dotycny pan chirurg by si zasluzil zazit poriadny skandal a nikdy viac uz skalpel do ruky nechytit a mal by skoncit vo vazeni, si myslim, ak by existovala spravodlivost. A predpokladam, ze nie si ani zdaleka jedina, ktoru takto zmrzacil, mozno si iba prva, u ktorej sa na tento ohavny cin prislo. Ked sa prihlasia dalsie a dalsie zeny, ktore takto dopadli, budu to tvoje spolubojovnicky na ceste za dosiahnutim spravodliveho trestu pre zlocinca a primeraneho odskodneho pre vas vsetky.

kljlhjl

urcite to nenechaj len tak. aj keby tam bol nejaky vazny dovod nato, aby ti odstranili zlazy, musia take veci s tebou konzultovat. skus si pozriet nejake prepustacie stravy ktore si dostala z nemocnice alebo nieco ci tam nieco o to m nenajdes

Maoam

mala si implantaty vlozene pod zlazu? bol tam nejaky problem, preco ich odstranit museli (mozno)? - ale v tom pripade by aj tak boli povinni ti to oznamit

ries to

ale cez pravnika, mozno vybojujes nejake odskodne

tyy kokso

podaj trestne oznamenie - zatajenie veci, možno by si sa mala poradit s pravnikom a vytrieskaj od nich peniaze za to že nikdy nebudeš moct kojit a za to že ti to nepovedali