Privelmi ziarlim, alebo zazivate podobne pocity?

Príspevok v téme: Privelmi ziarlim, alebo zazivate podobne pocity?
Haluzatko

Ahojte, potrebovala by som poradit, ako sa vysporiadat zo ziarlivostou, ktora niekdy prerasta az do zurivosti. Sme s partnerom spolu uz vyse roka. Je to moj v podstate treti vztah, doteraz som bola zvyknuta, ze partneri mali "oci len pre mna" a ja tak isto len pre nich. Nehovorim, ze som sa nepozrela, ale zeby som achkala, dokonca pred nim. Tak to nie, proste ked mam partnera, ktoreho nadovsetko miluje a v mojich ociach je to najkrajsi, najlepsi muz tak proste nepozeram po inych. Uz ked som bola male dieta, otec robil podobne "srandicky" mame, ked isli po ulici, tak mal niekedy narazky na zadok, telo, prsia a co ja viem co. Ale mama to nejak nikdy neriesila, ona nieje velmi ziarliva. No mna to ale stvalo aj za nu. A uz v tomto veku som to nechapala, a v duchu som to vnimala ako velmi hnusne chovanie. Moj partner tiez nekuka po inych, aspon to nejak neregistrujuem. No teraz sme boli na dovolenke pri mori a tam dost vela dievcat s holymi prsiami a on tam s okuliarmi na ociach urcite cumakoval. A niekdy aj dost dlho, aspon som to tak citila :D. A mna islo porazit. Aj sme sa kvoli jednej situacii tam pohadali. Alebo v telke, ked sa objavia nejake sporo odete, vycicene zeny tak daco utrusi, pozrie na mna a popritom sa skeri jak dilino. On vie, ze ma to vytaca a dakedy mam pocit, ze ma tym vyslovene provokuje. Co on rad robi, jemu sa evidentne paci, ked sa hnevam. Ale mna to strasne skrie.. Vsak ja idem puknut. Raz davnejsie odomna taku facku dostal, z otocky, to bola prva facka co som mu dala. A asi tri dni som sa nim nerozpravala. Jaj ludia poradte mi co mam robit? Ved ja viem, ze som sibnuta, ze to prehanam, ale ked ja si na to asi nikdy nezvyknem. A ja sama to nerobim, hnusi sa mi to. Neznasam take chovania, vseobecne muzov, ktori sa kurvia kade tade, alebo mna balia a pritom vedia, ze som zadana. Fuj cisty humus. Ako sa kurnik zbavit tych pocitov? A este som zabudla, jak sme boli pri tom mori, ja si myslim, no okej moj zlaty, ta ty si kukaj kolko chces, ale ja sa tu tiez budem hore bez vystavovat, opalovat. No a to ste mali vidiet, kolko plakania okolo toho nastalo. To uz ne, to uz sa mi vyhrazal, ze opusti plaz. :D

hateorlove

Haluzatko...myslim,ze z toho nemas prijemny pocit ci ako sa to da nazvat je uplne normalne...ja si myslim,ze je to take ponizenie...ze ci je ina lepsia ako ty alebo tak...ale zas zavisi z akej stranky to bere,ci to ma ako vrodene alebo iba pre jeho potesenie,ze ta vytoci....ja som mojmu povedala tiez nech si ocumuje,ked nie som s nim...ja sa tiez pozrem ..len pozrem...len nie v jeho spolocnosti,lebo nesnazim sa robit veci co mne vadia...raz sa otacal za jednou v obchode ked sme stali v rade...tam som sa udrzala apak doma som spustila...:d odvtedy sa to nestalo vobec...myslim,ze by mal zobrat na vedomie,ze ti to fakt dost vadi a respektovat...alebo ja som zvykla robit to iste...pak zacal pindat a spokojne som povedala len som ti chcela vratit ten pocit...asi tak nejak:d
cenpora..som toho nazoru ver ale prever...nikdy nezaskodi...cas leti...netreba stracat s niekym komu sa neda verit...

Agnes989

Maoam som rada, ze rada citas moje prispevky, ja tvoje tiez, lebo vzdy vies mudro a nezaujato poradit. Mrzi ma, ze sa ti rozpadol vztah, ale ak to bol nejaky neokrochanec tak sa len dobre stalo. Urcite najdes lepsieho, drzim palce.

Maoam

necitala som prispevky podo mnou az na tie od Agnes - lebo jej prispevky si citam rada

poviem k tomu len tolko, nemam uz 20, ani 25,mam 34, par vztahov za sebou, z toho nedavno jeden skoncil a napriek tomu, ze mam uz dost skusenosti, zasa raz riadna facka od zivota a skola zivota - ale ano, potrebovala som to, je tomu dva-tri mesiace od rozchodu, ktore som statocne ako zena, ktora toho muza mala velmi rada a do vztahu privela investovala a vychadzala z info, ktore som mala - pretrpela a teraz sa dodatocne dozvedam take veci, ze uz len vedro pristavit a hodit tycku

ano, viac veci mi nesedelo, ku koncu uz prilis vela - ale zhodujem sa s Agnes v jednom, porozmyslaj nad tym, ci ti netreba ineho

ja osobne si do buducnosti uz budem davat sakramentsky pozor, v tomto vztahu som sa vyvarovala uz par chyb z minulosti a aj som jednala v mnohych situaciach tak, ze som spätne na to velmi hrda a uz som zmenila mnohe schemy spravania, ale aj tak sa stalo, co sa nemalo

nevadi, dalsia lekcia do zivota

kazdopadne - mam zasa chut na riadnu pauzu od opacneho pohlavia s vynimkou znamych a kamosov, ktori su ako ludia OK, ale inak - uz jedine s takym, ako Agnes opisala, na takeho si treba pockat

Cenpora

No moja,ja som bola v prvom vztahu taka ista ako ty:) tiez som mu jednu vylepila :D nelutujem..strasne som ziarlila nebolo to normalne a NASTASTIE nam to znicilo vztah ...prve dva mesiace oki,tak po polroku vztahu som zacala ziarlit a to este rok som s nim chodila!!a zistila ako si moj milacik vypisoval na facebooku spravy s dievcatami (keby len s jednou!!) ako s nimi flirtoval pozyval ich von co asi aj bol ked ja som bola 400 km prec od domova..a par dni na to ako sme sa rozisli mal novu babu-tu co s nu chodil predo mnou:D ale som rada ze mam za sebu taky zly vztahom s takym chudakom a teraz som najstastejsia ako mi je krasne s mojim priatelom:) na ktoreho som nikdy neziarlila:) a toho som sa velmi obavala ked som isla do noveho vztahu..tak vobec chyba nemusi byt v tebe..takisto ako ja som to tak vnutorne citila a ked som sa mu dostala na facebook (hanbim sa za to ale naozaj som nebola normalna triezvo uvazovat,ale keby sa mu tam neprihlasim este mozno doteraz by sme boli spolu a podvadzal by ma,ktovie?)tak drzim palceky;)

Haluzatko

No, ale ved ja to viem, ze sa mam uvedomit, ved to je moj problem. Ze si to prilis beriem k srdcu. A chcem aby to tak nebolo.

A brat a mama ma kvoli tomu prirovnavaju k otcovi, cize za to, ze som to nevidela, viem, ze to robil. A bol tak isto vybusny pre malichernosti.

MultiLevel

Haluzatko, potom nechapem naozaj o co ti ide....podla toho, co opisujes v uvode bol "problem" len na dovolenke a niekedy ked vidi v telke sporo odetu zensku, ze ta tym provokuje. Ale podla posledneho prispevku sa toto nestava vobec na ulici, co je najbeznejsie, vobec ta tym v beznom zivote nestve vedome, a nemas pocit, zeby si siel vykrutit za niekym hlavu a este sa zabaval na tom ako trpis....Cize o co vlastne ide?? :D
Probuh nechaj ho zit, ci na dovolenke, ci hoc kde. Neries kraviny. Ak ti tieto "ocumovacie" veci robil len na dovolenke a pri sledovani TV, tak je bohuzial len tvoja vinna ze si urazliva strasne. Nikdy si nevidela otca ako robil matke zle a pritom pises, ze si cela po nom....prosto cele to nedava zmysel, lebo raz pises tak a raz tak...
Prosto si uvedom, ze ak nechces o priatela prist, spravaj sa ako dospela uvedomela zena, ktora necha priatela vo vztahu dychat a nemlati ho....ver, ze on to pociti a nebude ti nicim vedome robit zle

Agnes989

Haluzatko tak ty musis vediet aky mate vztah, ale udivuje ma, ze hoci mu tak bezprosstredne veris a vies, zeby sa ti urcite nikdy nekurvil, preco potom tak vyvadzas. Myslela som, ze on bude skor taky typ jak mala moja kamoska, ze jej to robil naschval, vselijak ju podryval az ju docela znicil a tesilo ho to. Ale podla toho co posledne hovoris tak asi taky nebude. Mali by ste sa o tom porozpravat a obaja na sebe zapracovat, ty prestat tak vyvadzat ked on si rypne a on menej rypat tymto smerom. Aj ked nechapem, preco furt tak rype ked vidi, jak ta to vytaca, ze mu das az facku, ze nepozna, ze prekrocil uz hranice za ktore pri tebe moze zajst, hlavne ked sa poznate tak dlho. Ste divna dvojica, musite si to vyriesit medzi sebou.

Haluzatko

Multilevel: A este som zabudla, u otca som ja na vlastne oci ziarlivostne sceny nevidela, kedze som vtedy ani na svete nebola. To mi len mamka rozpravala nejake pribehy, ked sme sa rozpravali na temu ziarlivost. Cize obkukane to nemam. Pri mne to je vrodena vlastnost :P.