Privelmi ziarlim, alebo zazivate podobne pocity?

Príspevok v téme: Privelmi ziarlim, alebo zazivate podobne pocity?
Haluzatko

Ahojte, potrebovala by som poradit, ako sa vysporiadat zo ziarlivostou, ktora niekdy prerasta az do zurivosti. Sme s partnerom spolu uz vyse roka. Je to moj v podstate treti vztah, doteraz som bola zvyknuta, ze partneri mali "oci len pre mna" a ja tak isto len pre nich. Nehovorim, ze som sa nepozrela, ale zeby som achkala, dokonca pred nim. Tak to nie, proste ked mam partnera, ktoreho nadovsetko miluje a v mojich ociach je to najkrajsi, najlepsi muz tak proste nepozeram po inych. Uz ked som bola male dieta, otec robil podobne "srandicky" mame, ked isli po ulici, tak mal niekedy narazky na zadok, telo, prsia a co ja viem co. Ale mama to nejak nikdy neriesila, ona nieje velmi ziarliva. No mna to ale stvalo aj za nu. A uz v tomto veku som to nechapala, a v duchu som to vnimala ako velmi hnusne chovanie. Moj partner tiez nekuka po inych, aspon to nejak neregistrujuem. No teraz sme boli na dovolenke pri mori a tam dost vela dievcat s holymi prsiami a on tam s okuliarmi na ociach urcite cumakoval. A niekdy aj dost dlho, aspon som to tak citila :D. A mna islo porazit. Aj sme sa kvoli jednej situacii tam pohadali. Alebo v telke, ked sa objavia nejake sporo odete, vycicene zeny tak daco utrusi, pozrie na mna a popritom sa skeri jak dilino. On vie, ze ma to vytaca a dakedy mam pocit, ze ma tym vyslovene provokuje. Co on rad robi, jemu sa evidentne paci, ked sa hnevam. Ale mna to strasne skrie.. Vsak ja idem puknut. Raz davnejsie odomna taku facku dostal, z otocky, to bola prva facka co som mu dala. A asi tri dni som sa nim nerozpravala. Jaj ludia poradte mi co mam robit? Ved ja viem, ze som sibnuta, ze to prehanam, ale ked ja si na to asi nikdy nezvyknem. A ja sama to nerobim, hnusi sa mi to. Neznasam take chovania, vseobecne muzov, ktori sa kurvia kade tade, alebo mna balia a pritom vedia, ze som zadana. Fuj cisty humus. Ako sa kurnik zbavit tych pocitov? A este som zabudla, jak sme boli pri tom mori, ja si myslim, no okej moj zlaty, ta ty si kukaj kolko chces, ale ja sa tu tiez budem hore bez vystavovat, opalovat. No a to ste mali vidiet, kolko plakania okolo toho nastalo. To uz ne, to uz sa mi vyhrazal, ze opusti plaz. :D

Agnes989

Nie je pravda, ze kazdy chlap sa otaca v pritomnosti svojej priatelky za kazdou suknou a este ich aj komentuje. Ja uz mam za sebou teda par vztahov a toto mi robil len jeden chlap. Ja som to sice nijak nekomentovala, ale po 3 mesiacoch som ho poslala kade lahsie. Pripadala som si strasne trapne, ked sme isli z kupaliska, drzali sa za ruky a vedla stala nejaka dlhonoha blodnata sexica v plavkach a celu cestu kym sme ju mali v dohlade on sa za nou otacal a pritom ju komentoval. Az kym sme nezabocili za roh a uz na nu nevidel. Ja som bola ticho, nepovedala som nic, ale brala som to tak, ze ma tymto totalne ponizil pred vsetkymi ludmi. Vzdy sme presli par krokov, potom on zastal, otocil sa, zostal na nu chvilu cumet, ja som musela zastat s nim, cakat kym sa vynadiva a kym sa mozme pohnut zas par krokov dalej. Co je toto za spravanie? Ked si chce cumet, nech si cumi ked ja s nim nie som. Mne teda takyto chlap tiez vobec nevyhovuje a nech si ma za to ludia odsudzuju, je mi to jedno. Radsej som s chlapom, co mi dava najavo svoju lasku, aj takych je dost.

Lulu2011

on sa tesi, ze na nho ziarlis, takze zatni zuby a nereaguj na nho vytocene, nevsimaj si ho, o chvilu ho zacne trapit, preco si ina a nebude mat na podobne srandicky uz cas

Agnes989

Osobne si myslim, ze ten vztah aj teba nici, ze sa k sebe nehodite. On ta zamerne provokuje a robi z teba ineho cloveka ako v skutocnosti si. Ten vztah ti vobec neprospieva. Teraz ju tu poniektori odsudzujete, ze mu dala facku, ale ked tu pisala jedna baba, co provokovala svojho priatela tym, ze mu rozpravala o inych chlapoch a on jej dal facku (bola to napochybach), tak ste ju tu dobre ze neukamenovali, ze je sprosta a ze si tu facku zasluzila. A co je toto? To je to iste. On to robi zamerne, zamerne jej robi zle, robi mu to radost ked sa ona hneva a ked sa trapi. Samozrejme, keby bola taky typ, zeby jej to bolo jedno, tak by ho to mozno prestalo za cas bavit, keby tie zeny komentovala zaroven s nim, napr. "Co hovoris na tuto, ake ma fajne didi, co myslis, aka je v posteli" a ona by sa zasmiala a by odpovedala "no je to vazne kus zenskej, urcite je riadna dracica v posteli, ta by ta hodila na postel ani by si nemukol", ale ked zena muza miluje, tak sa takto normalne nesprava. Haluzatko mala by si vazne pouvazovat nad tym, ci chces s takymto chlapom ostat, pretoze mozes mat aj takeho, co ta bude nosit na rukach a nebude mat srandu z toho, ze ta provokuje. Samozrejme mozes to skusit aj s tymto, ze sa nenechas vytocit a vratis mu to, budes s nim komentovat baby a zaroven budes komentovat aj chlapov, aby si sam vyskusal, ake to je. Ale to je zbytocny boj, ktory ta bude stat len nervy a ty podla mna potrebujes uplne iny typ chlapa.

A.

Ty by si potrebovala tiez jednu z otocky :D myslim si, ze vo vztahu ziarli kazdy ale s mierou,toto co predvadzas ty je uz na hlavu. Ved on ta provokuje, podpichuje a ty sa hned urazas. (Teraz som si spomenula na kamarata, ked sme sli niekde von aj s jeho byvalou, tak on nieco utrusil o casnicke akoze sranda a ta jeho hned zduta sedela cely vecer ani sa s nim nebavila. Poviem ti, tahali to spolu rok potom ju poslal do...... :D lebo sa to zacalo stupnovat. )
Co keby si to brala trochu s humorom? Ved ked sa chlap na nejaku na ulici pozrie (co je normalne,robia to asi vsetci chlapi, dobre ranko) neznamena, ze ta bude hned podvadzat. Co ho chces zavriet do klietky??? Je to tvoj priatel, nie majetok. A davat facky partnerovi, ktoreho milujes, s tym by som asi prestala lebo raz mu dojdu nervy a tiez ti jednu vrazi. Sak ked mozes ty, tak aj on, ze?

Agnes989

No tvoj frajer sa fakt sprava jak dilino, ked vie, ze ti to vadi, naco ta zamerne provokuje. Tvoj frajer by sa mal snazit byt ti oporou a robit to, co ta robi stastnou, on robi zamerne opak a este ma z toho srandu. Mam kamosku co mala takeho frajera, zamerne ju provokoval aby ziarlila, tiez na dovolenke si isiel krk vykrutit za inymi babami, nezabudol ich komentovat. A mal vselijake poznamky, ktore poukazovali na to, ze jej nebol prave verny, ale nepovedal to nikdy priamo, vzdy len vo vselijakych naznakoch a potom sa hrozne radoval ako sa ona pre to trapi a zoziera. Ten vztah skoncil rozchodom, z nej bola troska, schudla 12 kil, bola len kost a koza, vyzerala jak anorekticka. Ale hlavne ze on mal ohromnu radost a ju totalne znicil. Naco je dobry taky chlap co mu nejde o dobro svojej priatelky?

MultiLevel

Hm...a inak si v pohode niekoho mlatit?? :D Za to, ze sa pozera na ludi okolo seba? Po roku vztahu si dovolis priatela fackat? A vlastne je jedno ako dlho ste spolu, on NIE JE TVOJ MAJETOK, ANI TVOJE DECKO, aby si ho mlatila. No mne by si to raz urobila a koniec :D
Ziarlit v urcitych medziach nie je zle. Ale netreba si mylit zdravu ziarlivost s chorobnou! Jasne, ze ti robi zle tym, ze sa na teba vyskiera....keby si ostala v pohode a na jeho "srandicky" nereagovala, tak on s tym aj sam prestane. Ze sa pozeral na dovolenke po zenach? Predstav si, my sme s partnerom spolu ocukovali zenske :D Jednoducho, ked sa mi nejaka pacila postavou, opytala som sa, co na nu hovori, on to iste. Islo len o POZERANIE sa. Z toho ozaj nemozno robit dramu, ak ma clovek zdrave sebavedomie....ine je, ak chlap robi toto a pritom neprejavuje svojej zene ziadnu uctu a respekt. Ale ver, ze svojim spravanim k tebe uctu mat nemoze. Po tej facke urcite nie. A ak mu este robis sceny...no koniec.
Uvedom si, ze cim viac si ty nad vecou, tym menej ti bude robit zle vecami, o ktorych vie, ze ti robia zle. A tak tiez si uvedom, ze pozeranie po inych ludoch je normalne....Ty si jeho priatelka, ale to ti nedava pravo narokovat si na jeho myslienky, na to, kam sa pozera, co tym mysli a podobne...Bud doverujes a teda si nad vecou, ale zaroven sa spravas tak, aby ta respektoval a nerobil vedome to, co ti robi zle, alebo si ziarliva a cez nevhodne spravanie si chces zasluzit jeho pozornost...Ale tu si nezasluzis takto. Tiez nie som naivna, keby moj partner robil nieco, co presahuje iste hranice, urcite by som sa ozvala...ale ak sa pozera na zeny, urcite ho nebudem kvoli tomu mlatit....

Dadula56

Ake sustrastne komentare, som zvedava, co by sa napisalo, kebyze sem nejaky chlap napise, ze dal frajerke facku z otocky, lebo sa pozerala na ineho chlapa...
Zirlivost v malej miere sa da toelrovat, fyzicke nasilie je uz na zamyslenie. Ale pochybujem, ze sa zamyslis nad inym, nez nad tym ako cumel na kozy a aka si ty chudinka.

sampon

Asi si len prilis jesitna a vela si o sebe domyslas. Ziadna zena nie je ani zdaleka idealna a vzdy budu aj krajsie od teba. S tym sa musis zmierit a nezneprijemnovat kvoli tomu niekomu inemu zivot.

nemožná Luu

A presne aj ako spomínaš švagrinú s bratom ako spolu komentujú iné ženy, tak aj u mňa to pomáha nakoniec ešte aj sranda je, ale bohužiaľ nie vždy mám na to náladu...a najnovšie ja komentujem chalanov, ale iba tých, ktorý fakt by stali za hriech a partner žiarli a chce mi to vrátiť no ja sa tvárim, že mi to vôbec nevadí :D
A ide ho poraziť...ale no niekedy je to aj naopak a či to roby naschvál alebo nie, tak to neviem...

Haluzatko

sadlon11: Myslis? Ja som sa rozpravala o tom s bratom co uz su so svagrinou 4 roky manzelia a oni pre zmenu bezne komentuju, preberaju ine zeny. Brat tiez ma niekedy poznamky na dajaku kocku a svagrina sa prida. Oni to maju jak srandu .... Chcela by som to vediet brat takto v pohode...