Ako pomoct odnaucit pit alkohol

Príspevok v téme: Ako pomoct odnaucit pit alkohol
ramonik

Dobry den,
ja by som vas chcela poprosit o radu. Partner dost pije, ja viem ze najlepsie je rozist sa, ale ja by som mu chcela pomoct. Ked nepije je to jeden uzasny clovek, ale ked si vypije je strasny. Denne si da tak 1-4piva, ale vikend tak to je jeho piatok - nedelu to taha, do nemoty. Uz som skusala pohrozit, ano pomohlo ale tak na dva tri tyzdne, ale potom sme zas tam kde sme boli.
Vie niekto poradit ako takemu cloveku pomoct, aj ked on sam pomoc odmieta. Nie kvoli mne,zial uz asi spolu nebudeme, ale kvoli nemu, velmi sa pitim nici, a nie len seba ale aj mna, sestru, mamu,...
dakujem za rady

Kanarka

Nepomozes mu, alkohol je silnejsi. Je to zavazne recidivujuce, chronicke progresivne psychicke ochorenie. Odist a neriesit. Sestra zila s alkoholikom, nieco strasne. Myslela si, ze ho postavi na nohy, ze mu pomoze, bol aj na lieceni, bezuspesne, o tyzden, dva znova opity, a kolotoc. Same nadavky, hadky, nasilnosti, psychicky upadok zavisleho, paranoja, bludy, ziarlivost a pod. Po case odisla a teraz je stastna s inym.

SandraB

ked uz taha do nemoty, je to zavislost, nevie sa kontrolovat, v takom pripade vol rozchod, nepises kolko mate rokov, ale ak ste este mladi, a pije vela teraz, aspon podla toho, co sama pises, pije strasneee vela, co bude robit neskor? je to silna zavislost, vlastne neliecitelna. Bude sa to uz len zhorsovat a ty budes trpiet, on nie. Chces taketo nieco?Ako sa sprava ked je opity do nemoty?
drzim palce v spravnej volbe.

Marosko-n

Vidno, že ste neboli na vojne, jednoducho si poviete- nepijem a hotovo.
A neni o čom diskutovať,
To je ako keď máte chuť na ženu, ale ste v práci a manželka v nemocnici. Jednoducho musíte v byť bez toho !
Treba si povedať teraz nemôžem byť prezidentom, a čo, nič sa nestane. Život ide ďalej.
A kto to nedokáže, treba od takého preč !

AliAli

S alkoholikom sa treba urcite rozist, cim skor, tym lepsie. Zavislost je silnejsia ako cokolvek ine. Ak alkoholik chce pit, pit bude, nezabrani mu vtom nikto. Vyhrazky, prosba,dohovaranie a ani laska, to je jedno, aj tak s tym neprestane, pokial si to sam neuvedomi a nespravi nieco preto. Casom sa pitie a to akehokolvek typu len zhorsuje, teda doba medzi pitim a nepitim sa skracuje, mnozstvo vypiteho alkoholu sa moze tiez zvysovat. Prichadza agresivita, psychicke problemy, klamanie, strata zaujmov, nezaujem o okolity svet a pod. Jedine, po com mozog tuzi je vypit si a vy ste az na druhom mieste, ak vobec...A ak by aj na liecenie dobrovolne siel, pozor na recidiva, staci maly problem, jeden poharik a je vtom zase a kolotoc sa opakuje. S alkoholikom nikdy. Buducnost ziadna.

poradnica1

ten co pije ma na to dovod ktory sa nedozviette ak vam nepovie,vzdy je za tym nieco.najprv treba na to pozriet,kde je problem,potom sa nasmerovat a posunut,hrozenie nepomahasu aj ine recepty,kto chce,napise

Alcobarrier

Alcobarrier – -odkaz odstránený- účinný prostriedok, ktorý odstraňuje toxíny z organizmu a eliminuje túžbu po alkohole.

denisaf

ramonik rozchod je naozaj najlepsia volba v tvojom pripade. Aj ked ti to bude luto casom pochopis ze si spravila najlepsie.Taky muz sa fakt nezmeni. Darmo sa budes rozierat.Keby s nim mas deti trpeli by a mali by pokaslany zivot. Ty si moc dobra a citliva zena pre takeho chlapa. Nezasluzi si ta

vankus

ak je to realne 12r dieta tak potom nejdem radit. je to vratka poda do toho sa nepustim ale tym ktory chcu odporucam najprv klast otazky a zistit situaciu. je tam pritomna aj mama ? napriklad. alebo niekto dalsi dospely kto moze pomoct ? okrem inych dalsich otazok...

Mesačný princ

Je zložité odnaučiť niekoho nejakú závislosť...Ak by bral drogy, tak je to o inom, ale alkohol, cigarety sú spoločensky tolerované a aj keby sa odnaučil, tak sa s tým všade neskôr stretne...

Ja by som alkohol zakázal úplne, presne tak, ako tvrdé drogy.

A cigarety tak isto.

Ale držím ti palce...jedine pevná vôľa, odhodlanie a pobyt na liečení by mu mohol pomôcť...No na ako dlho je otázne.