Manipulátor?

Príspevok v téme: Manipulátor?
Alennka

Čo si myslíte o vzťahu, kde chlap sa uráža pre každú maličkosť, to, že si vyrazím s kamarátkou, už žiarli, to, že neprídem presne na sekundu za nim, už je nasratý a túži po tom, aby som si ho udobrovala a prosila sa mu. Kedysi som to robila, pretože som si to nejako neuvedomovala, ale už ma to celkom vytáča. Otec žije s priateľkou v zahraničí, tak som ho išla cez prázdniny navštíviť na 2 týždne a priateľ mi písal SMSky ako si tam niekoho nájdem, že sa bojí, ze ho povediem (čo by som neurobila, ale po tom ako do mňa rýpal som to mala chuť urobiť :D). Tam mi to nejako došlo...Premýšľam o tom, že je to manipulátoŕa že to bude len a len horšie, už teraz vystrkuje rožky a to sme spolu len 2 roky. :( myslíte, že to má do budúcna zmysel? Pretože mi to pripadá ako citové vydieranie a bojím sa toho, že náhodou sa raz zosobášime a bude neskoro. Ďakujem vám.

Agnes989

S takymto chlapom by som ja osobne neostala, nemam rada ked som obmedzovana a je mi brana osobna sloboda. Partnera nikdy nepodvadzam, ale ak mi neveri hoci som ho nikdy neoklamala je to problem z jeho strany. Ja davam partnerovi tiez dostatocnu slobodu a nikdy mu nezakazujem niekam chodit.

elenaS

Druhý komentár má pravdu. Zdá sa, že sa naozaj bojí, že o teba príde, a musí sa stále uisťovať či to nehrozí. Neverí ti a neverí ani sebe, zrejme má nízke sebavedomie a možno aj nejaký komplex, čo sa však navonok nemusí prejavovať. On si sám sebou nie je istý, tak potrebuje mať istú teba. Toto, čo opisuješ, že robí, sa časom zvykne zhoršovať, ak mu dovolíš aby ťa mal vo svojej moci.

zbludiladusa

to neni od neho pekné,čo robí,ale no robí to prakticky každý chlap,každý citovo vydiera,a aj my ženy vlastne :)pozri sa na to z opačnej strany:)my sa tiež urážame pre maličkosť a musia sa nám prosiť,to máš to isté,my tiež žiarlime na seba s frajerom,on teda mimoriadne žiarli a pritom nemá dôvod :D ale to mu jednoducho nevysvetlíš :)

Alennka

No na tej dvojtýždňovej dovolenke som sa cítila taká slobodná, akoby mi padol kameň zo srdca. No keď som sa vrátila zistila som, že ho milujem, no tiež si uvedomujem, že začína ľahko manipulovať :( musím si to premyslieť aby som to zase neľutovala. Ďakujem za rady.

LMarika

To, ci mas, alebo nemas s nim zostat, je najlepsie si premysliet vtedy, ked dlhsi cas nie je v tvojej pritomnosti, napriklad vtedy na tej spominanej dvojtyzdnovej dovolenke ti to doslo, lebo si ho nemala pri sebe. Ked je s tebou, akoby si ho nevnimala realne takeho, aky je, ale mala o nom skreslenu predstavu, to sa pri manipulatoroch stava. Vzdy, ked budes dlhsi cas bez neho, budes mat chut ho opustit, ale akonahle ho uvidis, tak ta to prejde. Taki su manipulatori. Raz ta zahrnie kvetmi, darcekmi, krasnymi slovami a milym usmevom (samozrejme falosnym, neuprimnym, hranym...), inokedy zase budu lietat vycitky a facky, potom zase ospravedlnovanie sa a prosby o odpustenie, ze sa to uz nikdy viac nestane, ale zase sa to stane. Ak si zalubena, co asi aj si, tak si ta omotal okolo prsta a ty skaces tak, ako on piska bez toho, aby si si to uvedomila. Manipulator je vzdy velmi, ale velmi sebecky, az narcisticky typ cloveka, ktory nedokaze mat rad nikoho, iba sam seba, ktory nedokaze lubit nikoho, iba sam seba, ktory nedokaze lasku rozdavat, ale chce ju iba prijimat, ktory nedokaze pre ineho cloveka urobit nic, ale chcel by, aby prenho kazdy urobil vsetko... A to plati nielen v laske, ale aj v kamaratskych vztahoch. Manipulator si aj do kamaratstva hlada ludi, ktori maju tendenciu tak skakat, ako on piska - a to iba preto, lebo im venoval pekny a mily usmev a mile slova a lichotky (samozrejme falosne a hrane), ale v skutocnosti nema nikoho, ale naozaj nikoho rad, iba sam seba. Mily usmev a pekne slova rozdava iba vtedy, ked od priatelky, ci od kamarata nieco chce, aby prenho urobil. Ked to neurobi, hra sa na urazeneho. Niekedy pre priatelku, ci pre kamarata aj nieco urobi, ale ak urobi toho malo, velmi vela o tom rozprava a pri kazdej prilezitosti, pri ktorej dotycna osoba nechce tak skakat, ako on piska, jej pripomenie: "Ja som vtedy a vtedy urobil pre teba toto a toto a ty pre mna preco teraz nechces urobit hento a tamto? Ja kazdemu len pomaham a na mna sa kazdy vykasle, no to si teda pekny kamarat (priatelka)..." Na pracovisku v kolektive velmi casto komunikuje so sefmi a siri intrigy o zamestnancoch, ktorym ale do oci rozprava pekne a za chrbtom nevie, ako by na nich nakydal... Je velmi zavistlivy a neznesie, ak je niekto v niecom lepsi ako on. Ludi, ktori su sikovnejsi, talentovanejsi, mudrejsi a krajsi a oblubenejsi ako on, by najradsej v lyzicke vody utopil, ale nikdy by to nepriznal, neustale sa iba pretvaruje a velmi casto klame. Velmi mu zalezi na tom, co si o nom ini ludia myslia a chce, aby ho vsetci povazovali za "pana dokonaleho". Zo vsetkeho najviac tuzi, aby prave on bol v kazdom kolektive ten najoblubenejsi, do nemocnice kazdy den nosi manzelke kvety a obsypava ju bozkami a milymi slovami, komunikuje s lekarmi a "vehementne sa zaujima" o jej zdravotny stav, komunikuje so spolupacientkami, ktore s nou lezia na izbe a pred vsetkymi sa hra na milujuceho manzela, hoci ona tam lezi, lebo oklamala lekarov, ze tie zranenia utrpela napriklad pri pade zo schodov nestastnou nahodou, pricom ale pravda je taka, ze ju muz - manipulator dobre zrubal a ak od neho neodide, znovu sa to zopakuje. Ak je aj tvoj terajsi priatel presne takyto typ cloveka (aj v oblasti kamaratskych a pracovnych vztahov...), tak v tom pripade radsej od neho odid. Obetami manipulatorov sa casto stavaju osoby, ktorym sa nedostalo v detstve od rodicov ziadnej lasky, ziadnej ucty, iba boli ponizovane a bite, tyrane rodicmi, ak im nebolo dovolene, aby same o niecom rozhodli (napriklad otec udrie pastou do stola a povie dcere, ze musi ist do kostola a nesmie pozerat Kuka, alebo matka zaveli dcere, ze do tabora musi ist bezpodmienecne so sesternicou, aj ked ona milionkrat jasne povedala, ze tam chce ist sama a ze tam svoju sesternicu nechce ... - cize dieta nema nikdy moznost vyberu, jeho priania a rozhodnutia su rodicmi ignorovane a nie su brane vazne, nie je mu v detstve dopriate, aby same o niecom rozhodlo, vzdy je rodicmi do vsetkeho nutene a ti si ho nevazia a nerespektuju jeho rozhodnutia a jeho volu...). Obetami manipulatorov sa casto stavaju aj zeny s nizkym sebavedomim.

niektotaky

Toto mi z istej časti pripomína mňa :) Nemyslím si, žeby bol manipulátor, skôr sa bojí, že o Vás príde, že zraníte jeho city .. Odporúčam ale návštevu psychiatra, ten Vám to pomôže riešiť :) Nenechávajte ho len kvôli tomu, všetko sa dá riešiť a najmä ak ho milujete.