Aký je rozdiel medzi chudou, štíhlou a plnoštíhlou postavou?

zuzi74

Na to BMI by som sa vysr...Vzdy som mala podla tych vypoctov podvahu a napriek tomu som bola chuda ale nie anorekticka. Mohla som sa napchavat kadejakymi zemlami a reznami aj tak som nepribrala az vekom isla vaha mierne nahor.
Chudu postavu oceni mozno clovek viac vo vyssom veku, lebo teraz sa mozem napratat aj o polnoci a nemusim pocitat kalorie a cvicit do zblbnutia.

emalea

ni-ka...a pritom je optim.váha v kat. BMI 18,5 do 25...jasne sa píše: odeálna postava k pomeru výšky, tak terazky neviem...ani ja si nemôžem
pomôcť, nesúhlasím s názorom karolinky122, pri konf.čísle 42 nemôže byť ani reči o zadku ako kufor!!

sylviatoth

Ivka, moje BMI je pod 18, to je pravda, ale necítim sa ani vychrtlá ani vyziabnutá, cítim sa dobre. Podľa mňa sú BMI výpočty strašne objektívne, veď si vezmi takého kulturistu, ktorý má vysoký objem svalovej hmoty a keď svoju hmotnosť nahodí do tejto kalkulačky, vyjde mu obezita, hoci obézny vôbec nie je. Tým sa ale nechcem ospravedlňovať, viem, že by som mohla vážiť viac, žiaľ genetika, metabolizmus a môj vývoj nepustia.
Baby, keď tak čítam vaše príspevky (mimochodom ma veľmi povzbudili, ďakujem), tak si začínam uvedomovať, že všetky tie narážky na anorexiu mali práve tie ženy, ktoré neboli zrovna najchudšie. Vtedy som to však všetko brala vážne a brala som to tak, že mám postavu anorektičky.
Bez hanby sa priznávam, že nosím veľkosť 34/36. Niekedy s tým mám ale problém, pretože sa stane, že oblečenie mi je cez prsia alebo na zadku trochu úzke.
Takže chcem len podotknúť, že hoci niekto nosí veľkosť S, prípadne XS, nemusí zaraz trpieť anorexiou. Veľkosť kostry a vôbec celková stavba tela je u každého nás strašne individuálna.

karolinka122

ak nosi niekto velkost 42 a fandi si ze je stihly, asi je to tym, ze ma stihly akurat pas /osi pas/a zadok ako kufor a silne stehna, preto moze posobit stihlo, aj ked je 177 cm vysoky, nie je to zas taka extremna vyska...hlavne je byt zo sebou spokojny..

ivana456

Tie slova nie su presne definovane. Nastastie. Kazdy ich moze pouzivat ako chce, heh.

Skusim, zvoľna: chuda baba ma BMI od 18 do cca 21-22, stihla do cca 24-25, plnostihla nad 25.

Dalej by som v stupnici pokracovala: tučná - BMI nad cca 30, veľmi tučná s BMI nad 40.
BMI pod 18 by som v tejto terminologii nazvala vychrtlá, vyziabnutá.

Postavičky

Sylvia, nic si z tych narazok nerob. Predpokladam, ze anorektickou ta nazvali iba ZENY ako aj v pripade zuzi74 (zavist). Ja som vysoka a velmi stihla, tiez mam vacsie prsia(Dcka). Muzi z mojej postavy saleju, ale zeny ma casto osocuju ze urcite nic nejem. Pri spolocnom obede sa jedna drzana uz aj pytala ci to jedlo pojdem vyzvraciat. Muzi su iba prekvapeni a konstatuju, ze by cakali ze zjem maximalne salat.
Bud rada, ze si taka stihla a na nemiestnych poznamkach sa len zabavaj. Len ti zavidia.

zuzi74

Sylvia, este chcem dodat, ze kazda zena ma zrejme aj inu predstavu o stihlosti.
Mam kamaratku, ktora mi stale tvrdi, ze pri mojej vyske 169 cm a 57 kg som strasne ale strasne chuda, ba az anorekticka. Kedze sa ma to aj mierne dotklo, tak som jej vysvetlila, ze ci vobec pozna vyznam slova anorexia a uvedomuje si aka je to vazna choroba. Lenze co sa aj mozem cudovat takym slovam, ked ona vazi pri vyske 164 cm takmer 80 kg a jej najnizsia vaha v dospelosti, kedy bola vraj podla jej slov velmi chuda bola 62 kg. Pochopila som to uz u viacerych dievcat, ze tu ide aj o zavist, lebo oni normalnu vahu na svoju vysku nedokazu dosiahnut kvoli vecnemu prejedaniu sa a tvrdenim, ze oni aj z 2 dcl vody priberu.
Inak na svoju vysku a vahu si stihla, ale anorekticka rozhodne nie.