vie toto niekto vypočítať?!

H2SO4

Nauč sa trojčlenku, vždy sa ti zíde. Ja som s ňou počítal na gymnáziu aj derivácie. Učiteľka sa tomu divila, výsledok nebol nikdy správny, ale ja som to mal vždy v paži.
A veru tak, daj na moje slová, príde doba nová... Zistil som, že matika mi je fakt na prd. Stačia aj základy, aby človek nevyznel ako debil.

Neera

Jednoduché :-)

najpr si vypočítať kolko váži tých 75 percent vody tak že odpočítaš to číslo čo ti zostalo od toho kolko to povodne vážilo. Dostaneš číslo kt. znamená že tolko váži 75 percent vody. Na základe toho jednoducho prídeš na to kolko váži 100 percent :-)

Nuž a potom ked budeš vediet kolko váži 100 percent vody.. takže iba voda, tak to číslo odpočítaš od toho kolko vazi nádoba aj s vodou a dostaneš výsledok

miki24

veď aj domáca úloha môže byť psychický problém hlavne, keď sa počíta niečo 12 hodín a aj tak nič nevyjde :D z vysokej školy takéto stavy poznám dobre...

embryo

ako zistime kolko vazi nadoba? musime odpocitat od celkovej hmotnosti (voda + nadoba) hmotnost vody...

celkovu hmotnost pozname zo zadania 1.48 kg, ale kolko vazi voda?

ked odlejeme 75% vody z nadoby nadoba bude vazit 0.73kg... takze vieme, kolko vazi 75% vody 1.48 - 0.73 = ?

ked uz vieme kolko vazi 75% vody v nadobe, tak dopocitat, kolko bude vazit 100% vody iste zvladnes ;-)

a potom uz len od celkovej hmotnosti nadoby s vodou odpocitas hmotnost vody... a mas vysledok